Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1136 Wątki)

Kręcenie przy piersi

Data utworzenia : 2015-06-25 09:48 | Ostatni komentarz 2015-07-02 14:17

marta220889

3247 Odsłony
17 Komentarze

Hej dziewczyny mam dzisiaj do was prośbę o pomoc dla dziewczyny która leży z nami na sali w szpitalu. Jej synek ma 2,5 miesiąca na początku karmiła tylko piersią teraz wygląda to tak że w dzień karmi mm a w nocy piersią. Malutki podczas próby przystawienia do piersi bardzo się pręży,kręci i wogóle nie chce złapać. Ma też on jakiś problem z jelitkami stwierdzony przez gastrologa pani doktor zleciła zmianę pozycji niestety pomogło to na chwilę. Może miałyście podobne problemy i mogłybyście jej coś doradzić. Z góry bardzo dziękuje w jej imieniu.

2015-07-02 14:17

Witam, Ja bym zaleciła jakąś poradę osobistą - położna środowiskowa, konsultantka laktacyjna, żeby ustalić jaka może być prawdopodobna przyczyna tego. Może to wynikać z dyskomfortu w brzuszku - jak dziecko je, to pobudza się perystaltyka i dziecko może to odczuwać jako nieprzyjemne. Może być jakiś problem zdrowotny, typu np. pleśniawki i dziecko boli buzia, więc się odwraca. Może być też wiek - około 3go miesiąca często dziecko zaczyna się interesować wszystkim dookoła i zajmowanie się jedzeniem jest po prostu "nudne", więc odmawia. Butelkę się szybciej zjada, to toleruje. W nocy wtedy bywa lepiej, bo mniej bodźców. Mógł się oczywiście maluszek też przyzwyczaić do butelki - wtedy można próbować przez kapturki. Niemniej tak jak mówię, trudno to jednoznacznie ustalić internetowo, dobrze by było się skonsultować osobiście.

2015-06-30 19:40

Może nakładki na piersi pomogą, bo będą przypominały butelkę:) A może mam używa balsamu albo żelu, którego zapach nie odpowiada malcowi. Ja syna odgazowywałam masażami brzuszka oraz układając go na brzuszku na swoich kolonach. Jak tak leżał lekko nim ruszałam.

2015-06-29 15:43

Fajnie też można odgazować dziecko masując je lub wkładając do wiaderka kąpielowego.

2015-06-29 15:18

Mija córka jak ma gazy tez się kręci wierci nie chce jeść bo ja boli ale jak ja odgazuje rurka od razu je spokojniej. Daje jej biogaie i espumisan

2015-06-26 21:16

Może mama jest zestresowana i dziecko to czuje i zaczyna się też denerwować i kręcić. Przyczyn może być na prawdę wiele i wydaje mi się, że my tutaj nie będziemy w stanie pomóc. Dziewczyna powinna udać się do poradni laktacyjnej.

2015-06-26 20:05

No właśnie i to robi dużą różnicę, bo dziecko się kręciło przed podaniem butli a nie kręci się z powodu przyzwyczajenia... A może coś z napięciem mięśniowym, albo tak jak dziewczyny piszą może to plesniawki...

2015-06-26 09:58

Jeśli ma problem z brzuszkiem to ma prawo się kręcić, bo może dzidzie to boleć. Nawet przy zwykłym nałapaniu się powietrza podczas ssania dzidzi może być niekomfortowo i coś próbuje z tym zrobić. Czy sprawdzano stan jamy ustnej? Nie ma aft, pleśniawek? Podczas ssania obejmuje całà otoczkę?

2015-06-26 00:05

A może by tak zadzwoniła do swojej położnej, niech przyjdzie i pomoże dziewczynie przy karmieniu w ciągu dnia. Sprawdzi jak dziecko ssie, jak się przystawia. W końcu od tego je mamy.