Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1136 Wątki)

Zasypianie podczas karmienia

Data utworzenia : 2015-06-16 07:55 | Ostatni komentarz 2015-06-19 16:42

Anna-1

4391 Odsłony
15 Komentarze

Witam, mój 5 tyg. synek (urodzony siłami natury, bez pobytu dłuższego na oddziale noworodkowym, waga z dn. 13.06. - 3805 kg) wciąż zasypia podczas karmienia przez co w niedługim czasie zaczyna mocno ssać smoczek i wkładać rączki do buzi, a potem wypija odciągnięty pokarm z butelki (40-60 ml). Jakie są skuteczne metody na wybudzenie małego śpioszka i zachęcenie go do ssania? Próbowałam już głaskania po plecach, policzkach, stopach, zmiany piersi, zmiany pieluszki.

2015-06-16 15:45

Witam, Trochę mało danych mam. Co to wg Pani oznacza że szybko zasypia przy piersi? - po minucie, czy bardziej po 5-10 minutach? Dlaczego podawana jest butelka? Czy jeśli Pani by jej nie podała, to dziecko by się przystawiło do piersi np. po 15 minutach spania? Ile razy na dobę dziecko się zgłasza do piersi, jak długo ssie, czy piersi są luźniejsze po karmieniach?... Dzieci mają różny rytm jedzenia, w różnym tempie się najadają. Podstawowym parametrem istotnym do oceny problemu jest przybieranie na wadze, jeśli dziecko dobrze przybiera, to znaczy, że skutecznie się najada. Tyle że Pani dziecko zjada sporo z butelki, więc to też nie do końca obiektywnie wyjdzie. Czekam na informacje

2015-06-16 14:58

też się tak męczyłam moją małą na początku. Zwyczajnie się męczyła, przystawiaj dzidziusia jak najczęściej :)

2015-06-16 14:31

Jakoś nie do końca zrozumiałam czy mały przysypia przy cycu czy przy butelce z odciągniętym mlekiem. Jak przy cycu to pewnie ze zmęczenia i takiej potrzeby, no i mam blisko. a jak przy butelce, no to taki z niego śpioszek-leniuszek :-) U mnie tak jak i u dziewczyn mała zasypiała po kilku łykach i musiałam ja stale budzić pukając w policzek, bródkę, próbując wyciągnąć sutek. Działało na kilka łyków i znowu. Potrafiłyśmy się tak karmić ze 30 min. To mija. Jakos tak po skończeniu drugiego miesiąca już przestała przysypiać, karmiła się efektywnie do 10 min. i luz.

2015-06-16 13:46

O matko pamietam jak moj synek na poczatku ssal piers. Hehe dwa łyki mleczka i spal jak zabity :P tez sie meczylam jak go dobudzic. W szpitalu polozne go szybko rozbieray i ubieraly zeby sie obudzil, taki mial twardy sen :) Na szescie teraz przt butelce tak nie robi :)

2015-06-16 10:38

Małe dzieci tak właśnie robią i jest to normalne zachowanie. Gy dziecko przestaje ssać powinnaś coś do niego głośniej powiedzieć, poruszać piersią, aby znowu zaczęło ssać. Dziecko się troszkę prebudzi i possie może znowu z 20 sekund. Niestety dziecko tak będzie zasypiało, a Ty musisz je co chwilę przebudzać.

2015-06-16 09:40

To jest normane i tego nie unikniesz. Dzidzia zwyczajnie szybko się męczy, bo odwala kawał cięźkiej roboty, mleczko cieplutkie usypia, dotyk, cieplo mamusi usypia. Ja miałam to samo. Próbuj jeszcze po bródce okręźnymi ruchami, bądx delikatnie butelką stymulować podniebienie.

2015-06-16 08:41

jak najczęściej przystawiać do piersi i nie dac dość długo spać gdyż niemowalczkowi będzie ubywało na wadze