Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1136 Wątki)

Zasypianie podczas karmienia

Data utworzenia : 2015-06-16 07:55 | Ostatni komentarz 2015-06-19 16:42

Anna-1

4390 Odsłony
15 Komentarze

Witam, mój 5 tyg. synek (urodzony siłami natury, bez pobytu dłuższego na oddziale noworodkowym, waga z dn. 13.06. - 3805 kg) wciąż zasypia podczas karmienia przez co w niedługim czasie zaczyna mocno ssać smoczek i wkładać rączki do buzi, a potem wypija odciągnięty pokarm z butelki (40-60 ml). Jakie są skuteczne metody na wybudzenie małego śpioszka i zachęcenie go do ssania? Próbowałam już głaskania po plecach, policzkach, stopach, zmiany piersi, zmiany pieluszki.

2015-06-19 16:42

Pediatra konsultował małego dwa dni po spadku wagi - szczęśliwie nastąpił przyrost wagi. Badań żadnych nie zaproponował, stwierdził że mały odkąd dojada lepiej wygląda. Teraz kiedy po stymulacji laktatorem ilość pokarmu wzrosła próbuję przystawiać choć na chwilę maluszka do piersi jednak albo się złości i nie może się zassać, albo po paru przełknięciach zamyka oczka i nic go nie rusza.

2015-06-19 13:35

To ja też poproszę o połączenie wątków, żeby się nie trzeba było rozdwajać. Piszę zbiorczo tutaj - skoro są problemy z przybieraniem na wadze, to oczywiście długa przerwa nocna nie wchodzi w rachubę. Karmienie powinno być co 1,5-2 godz w dzień i co 3 godziny w nocy. Dobrze by było, żeby ktoś (położna, konsultantka) spojrzał fachowym okiem na karmienie, prawidłowość przystawienia i ssania przez dziecko, bo może tutaj tkwi problem bardziej niż w ilości mleka. A pediatra nie miał zastrzeżeń do stanu ogólnego dziecka? Zaproponował jakieś badania?

2015-06-17 20:49

Karmienie piersią powinno odbywać się tylko na żądanie. Jeśli dziecko chce pić wtedy podaje się pierś. Nie dopajaj ddatkowo dziecka wodą czy herbatką, bo wtedy tylko zapychasz dziecko, ono w tym czasie nie pije z piesi i laktacja Ci nie rusza.

2015-06-17 08:29

Ja pamiętam, że moja córka w okresie niemowlęcym nie poprzestawała na wyznaczonych godzinach karmienia, ja nie stosowałam się do schematu co 3h, lecz karmiłam ją na żądanie z taką częstotliwością jakiej wymagała. To ona dyktowała warunki, a nie ja.

2015-06-17 00:36

Zacznij karmic na rzadanie - ja zeby pobudzic laktacje i by Zosia przybrała na wadze poczatkowo trzymałam ja przy piersi prawie non stop. Dopiero gdy przybrała pol kilo w ciagu 2 tygodni to zaczełam robic dłuzsze odstepy miedzy karmieniami

2015-06-16 23:53

Aniu, karmisz kilkutygodniowe niemowlę tylko 6 razy? Moja mała doiła mnie 8-10 razy na dobę w pierwszych tygodniach, o nocy nie wspomnę. Ale właśnie nocne karmienie bardzo wskazane u maluszków słabo przybierających na wadze.

2015-06-16 21:49

Anna-1, dopiero teraz zobaczyłam że utworzyłaś drugi wątek http://lovi.pl/pl/forum/2/4999 ...wydaje mi się, że fajnie by było połączyć oba te wątki, ponieważ Twój problem był by szerzej nam przybliżony, a tak mamy tylko jego zarys. Wydaje mnie się że powinnaś częściej przystawiać dziecko do piersi i zaniechać oczywiście 6 godzinnym przerwom nocnym ( http://lovi.pl/pl/forum/2/4999 )skoro słabo przybiera na wadze...a czy Twój problem pojawia się tylko i wyłącznie w czasie nocy czy także podczas dnia...Czy w ciągu dnia przerwy między karmieniami są także wydłużone...i ewentualnie czy wtedy dziecko także przysypia czy jest wręcz przeciwnie ożywione ? Mój brzdąc z reguły usypia podczas głaskania..aby pobudzić do ssania przysypiającego malucha można delikatnie ucisnąć stopkę palcem czy też przeciągnąć nim po żebrach pociechy... Zaniechałabym zwyczajowi podawania smoczka bezpośrednio przed i po karmieniu...

2015-06-16 17:20

Zasypia bardzo szybko z reguły po 2,3 minutach, a butelkę podaję ponieważ maluszek mimo prób wybudzania nie najada się. Próbowałam nie podawać butelki i ponownie przystawiałam do piersi, ale niestety nie chciał ssać i znów usypiał. Karmię kilka razy na dobę tj. ok. 6 razy, piersi są luźniejsze przez chwilę. Niestety właśnie dzisiaj okazało się, że maluszek przybrał tylko 110 g przez 12 dni, z czego spadek o 55 g nastąpił w przeciągu 4 ostatnich dni. Ponieważ bezskutecznie wychodzi nam karmienie piersią podaję butelkę z odciągniętym pokarmem.