Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1136 Wątki)

Karmienie nocne

Data utworzenia : 2015-06-16 07:49 | Ostatni komentarz 2015-07-02 10:48

Anna-1

2887 Odsłony
15 Komentarze

Witam, mam pytanie odnośnie karmienia nocnego. Synek aktualnie ma 5 tygodni i bywa tak, że potrafi przespać ponad 5 godzin, a nawet ponad 6. Kiedy wybudzam go na karmienie niespecjalnie jest zainteresowany ssaniem i później ma problemy z zaśnięciem. Aczkolwiek kiedy podaję mu butelkę z odciągniętym pokarmem zjada wszystko w całości. Czy w związku z powyższym powinnam wybudzać synka, czy pozwolić mu samodzielnie regulować jedzenie w nocy?

2015-06-16 14:19

No własnie didisia podała linki do wątków, gdzie dziewczyny szeroko o tym dyskutowały. Zazdroszczę tak długiego snu u maleństwa. Jak chyba bym nie budziła i oczywiście podawała tylko cyc. A zdarzało mi się karmić dziecko na śpiocha w nocy z musu ... bo myślałam, że mi mleko piersi rozsadzi jak mała go nie ściągnie ;-).

2015-06-16 13:51

Nie budz sobie dziecka, poczuje glod to sie obudzi :) a tak to zaklocasz jej sen i ma problen z zasnieciem, pozniej dziecko sie denerwuje i nic wiecej. A z butelki radzilabym zrezygnowac bo sie przyzwyczai i piersi w ogole nie bedzie ssala. Z piersi troche trzeba mocniej pociagnac a z butelki to prawie samo leci :) dlatego tak szybko dzieci sie przyzwyczajaja do butelki :)

2015-06-16 11:37

Moja Michalinka ma 5 miesięcy i jest moim pierwszym dzieckiem i po przyjściu ze szpitala byłam pełna obaw czy sobie ze wszystkim poradzę bo jednak trzeba się zaopiekować istotą która przyszła na świat byłam nastawiona do nie przespanych nocy a tu niespodzianka maleństwo śpi i śpi i śpi a szczególnie w nocy przesypiała mi bite 8 do 10 h przyszła po raz pierwszy położna po 2 dniach i pyta jak tam maleństwo i mówi że buzię mam wyspaną ja na to bo Miśka śpi dobrze w nocy zdziwiona odpowiedziała mi na to proszę nie budzić dziecka w czasie snu zobaczymy czy przybiera na wadze a szczerze mówiąc nawet mi nie przyszło do głowy żeby Michalinkę budzić bo i po co niech sobie śpi jak ma taką potrzebę w efekcie ja mam do dziś spokojny wieczór i noc czas do siebie czy męża więc naprawdę odradzam budzenia skoro mówisz że dziecko potem ma problem ze snem i Ty się denerwujesz i dziecko zobacz czy przybiera na wadzę w czasie takich długich drzemek a jak maleństwo będzie głodne to da Ci znać moja Miśka przy najmniej na początku jak się budziła po tak długim odpoczynku piła mi przez ok godzinkę więc trzymam kciuki żebyś i Ty miała takiego śpioszka jak ja ;) pozdrawiam

2015-06-16 10:44

Butelki dziecku nie podawaj bo to zbędny zabieg. Według mnie nie musisz już dziecka wzbudzać w nocy na jedzenie. Jednak lepiej zapytaj swojej położnej, bo ona lepiej zna dziecko niż my, zna jego dokładny stan zdrowia, przyrosty wagi. Takze zapytaj położnej ile godzin dziecko może przespać bez jedzenia.

2015-06-16 09:44

http://lovi.pl/pl/forum/2/4183/1 http://lovi.pl/pl/forum/2/4685/1 http://lovi.pl/pl/forum/6/4546/0

2015-06-16 08:42

ja uważam że powinno się dać przespać gdyż jak się wybudzi to ciężko jest póżniej z jego zaśnięciem a jakby był głodny to sam by dał znać i zasygnalizowałby

2015-06-16 07:55

Ja na Twoim miejscu zrezygnowałabym z podawania mleka w butelce. Dziecko się przyzwyczai do łatwego jedzenia i nie będzie chciało ssać piersi. A jeżeli chodzi o wybudowania w nocy to jeśli dobrze przybiera na wadze to nie wybudzaj. Niemowlaka karmimy na rzadanie. Jak chce to wtedy. Jak długo śpi w nocy to możesz mleko odciągnąć i sobie zamrozić na wyjątkowe sytuacje.