Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1136 Wątki)

Mammografia a karmienie piersią

Data utworzenia : 2015-06-14 09:08 | Ostatni komentarz 2015-06-17 08:38

klio69

2574 Odsłony
5 Komentarze

Będąc u ginekologa na wizycie kontrolnej po ciąży zlecił mi zrobienie mammografii, której wcześniej nie miałam robionej. Jestem w takim wieku kiedy pierwsza mammografia powinna mieć już miejsce, lecz jak to się ma w stosunku do tego, że nadal karmię piersią. Czy to jest przeciwwskazaniem do wykonania mammografii?

2015-06-17 08:38

Dziękuję za wszelkie wypowiedzi w temacie, dziki nim rozwiały się moje wątpliwości w kwestii mammografii na którą czym prędzej się zapisze.

2015-06-16 15:20

Witam, potwierdzam, można wykonać mammografię podczas karmienia, nie ma to szkodliwego wpływu na pokarm czy na dziecko. Warto tylko nakarmić dziecko/odciągnąć pokarm przed badaniem, żeby zminimalizować dyskomfort związany ze ściskaniem piersi podczas badania.

2015-06-15 13:36

Można wykonać mammografie gdy karmi się piersią. Czasami zdarza się że kobiety wymacaja niby guzek na piersiach a po mammografi okazuje się ze to zastój mleczka w kanaliku. Myślę że jeśli lekarz zasugerował to badanie to powinnaś je wykonać.

2015-06-14 22:36

Moim zdaniem powinnaś zrobić to badanie szczególnie że lekarz je zalecił a zrobił to wiedząc że nadal karmisz więc nie obawiałabym się niczego. Podsyłam Ci link który mam nadzieję rozwiej Twoje wątpliwości :) http://www.mp.pl/artykuly/92374

2015-06-14 11:20

Karmienie piersią nie jest przeciwwskazaniem do wykonania mammografii. Promieniowanie rentgenowskie nie zmienia składu mleka i nie powoduje radioaktywności mleka. Dlatego też zaraz po badaniu kobieta może karmić piersią, jednak zaleca się, aby przed badaniem odciągnąć pokarm maksymalnie, aby po prostu badanie nie bolało, a badanie będzie wiarygodniejsze. Ponadto, jeżeli znajdujesz się w wieku, gdzie to badanie jest zalecane, to jest to dodatkowy argument, aby je wykonać.