Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1165 Wątki)

Mleko nastepne po karmieniu piersią.

Data utworzenia : 2015-06-09 19:56 | Ostatni komentarz 2018-05-31 14:53

R.Fedorowicz

7234 Odsłony
10 Komentarze

Corka za 3 tygodnie konczy pol roczku i chcialabym przejsc z piersi na mleko modyfikowane . Czym mam sie kierowac przy wyborze mleka ? Jesli corka byla doyad na piersi to mam wybrac mleko poczatkowe czy juz 2 ?

2018-05-31 14:53

Jeślii chcesz przejść na mleko modyfikowane po karmieniu piersią, co jest generalnie naturalnym etapem rozwoju każdego dziecka, od siebie mogę polecić Ci mleko Humana 3 . Ma ono na prawdę bezpieczny i dobry skład więc bez przeszkód i obaw możesz nim karmić swoją pociechę!

2015-06-20 21:46

Jeśli mogę zapytać. Czemu nie chcesz kontynuować karmienia piersią?

2015-06-10 10:22

Jeżeli chcesz przejść z karmienia piersią na mm, to przejdź na 2, bo ono jest dostosowane do potrzeb dzieci powyżej 6 miesiąca. Jeżeli podasz mleko początkowe czyli 1, Twoje dziecko nie dostanie wszystkich niezbędnych witamin i innych wartości odżywczych. Ponadto na początku możesz mieszać dziecku Twoje mleczko z mlekiem modyfikowanym, tak aby stopniowo przyzwyczajało się do nowego smaku. Zacznij do swojego mleka dodawać mm, i z dnia na dzień co raz mniej dodawaj swojego mleczka do butelki. Jeżeli Twoje dziecko nie ma alergii na mleko krowie, to nie musisz wybierać mleka HA, przeznaczonego dla dzieci z nietolerancją mleka krowiego. Ponadto jeżeli Twoje dziecko nie ma innych dolegliwości typu zaparcia, kolki, ulewanie, biegunki, to możesz wybrać jedno z mlek dostępnych na naszym rynku. Ja mojemu synowi podawałam różne mleka: bebiko, nan, hipp, bebilon, enfamil, ponieważ szukaliśmy mleka najlepszego dla niego. Natomiast jeżeli Twój dzidziuś cierpi na jakieś dolegliwości żołądkowo- jelitowe, to moim zdaniem przed wprowadzeniem mleka skonsultuj to z pediatrą, bo może zalecić mleczko dla dzieci z problemami. Bo inne mleka są dla dzieci ulewających, inne dla dzieci z alergią pokarmową. Ponadto pamiętaj, aby w trakcie podawania nowej mieszanki obserwować dziecko, czy nie boli brzuszek, nie ulewa i jakie są kupki. Po przejściu na mm, stolce się zmienią, bo będą bardziej zwarte, ale musisz patrzeć czy nie mają nieprzyjemnego zapachu, innego koloru, śluzu bądź innych zmian.

2015-06-10 10:10

Mleko następne jest dla dzieci, które ukończyły 6 m. ż. bo wtedy zmieniają się ich potrzeby żywieniowe. Tak jak mówią dziewczyny, najlepiej iść do apteki i poprosić o próbki. Bo to nie my decydujemy o konkretnym rodzaju mleka tylko brzuszek naszego dziecka. A jedna saszetka wystarcza na 180ml mleka. Pamiętaj też, żeby nie mieszać różnych mlek w krótkim osdtępie czasu, bo jeżeli któreś małej zaszkodzi to nie będziesz wiedziała, które to było. Najlepiej w odstępach kilkudniowych, wtedy będziesz pewna. Wiem, że dostępne są próbki Bebika, Bebilonu i Nestle, ale z Humany i Gerbera nie widziałam.

2015-06-10 00:22

Mleko początkowe jest dla dzieci od urodzenia do skończonego 6 miesiąca. Funkcjonuje jako mleko z numerem 1. Kiedy dziecko zaczyna 7 miesiąc, zmieniają się jego potrzeby i dlatego wówczas podaje się mleko następne z numerem 2. Stosuje się je do skończenia pierwszego roczku. Potem idzie następne 3 w drugim roku życia i 4 powyżej 2 lat. Tak więc skoro chcesz podawać MM kup 2. Jeśli nie mieliście żadnych gastrycznych przebojów w ciągu tych pierwszych 6 miesięcy zaczełabym od najprostszego i najtańszego Bebiko, które osobiście podaję mojej małej ( 1raz dziennie, robię na nim kaszkę na noc). Dobrze jest, jak piszą dziewczyny powyżej wystarać się o próbki mleka 2, bo np. Dzięki temu wiem, że mojej małej absolutnie nie smakuje Bebilon. I utopiłabym tylko kilkadziesiąt złoty. Bebiko kupuję w Rossmanie. Teraz prawie każde mleko zawiera kwasy omega, prebiotyki, probotyki itp. A ceny rozciągają się od 30 do nawet 75 zł za opakowania 800 gram.

2015-06-09 23:06

Idź do apteki i poproś o próbki różnych mlek. Dzięki próbkom będziesz mogła sprawdzić jakie mleko pasuje dziecku, czy nie ma na nie uczulenia, czy smakuje dziecku. Obecnie na rynku w Polsce wszystkie dostępne mleka są dobrymi mlekami, więc nie musisz się przejmować, że wybierzesz mleko o złym skłądzie. Ja na Twoim miejscu na razie przeszłabym na mleko 1, a potem stopniowo na mleko 2. Chyba, że mleko zaczniesz podawać po 6 miesiącu, wtedy od razu zacznij od 2.

2015-06-09 23:01

My od początku kupujemy mleko Bebiko i synkowi przypasowało. ogolnie jest to dobre mleko i cenowo nie wychodzi najgorzej. ja to bym też w pierwszej kolejności skontaktowała się w tej sprawie z pediatrą i podpytała, które mleko będzie najlepsze, bo jeśli maluszek wczsniej miał jakies problemy to lekarz prowadzący ukierunkuje cię. Ja mogę tylko doradzić, że taniej wychodzi jak się mleko kupuje np. w Biedronce czy Rossmanie, bo w aptekach to bardzo drogo wychodzi. Trzeba też obserwować maluszka czy oby nic mu się nie dzieje po danym mleku. Dobrym rozwiązaniem sa próbki mleka, bo nie trzeba zaraz kupować dużego opakowania, bo może się okazać że trzeba będzie go wyrzucić, bo mleko nie przypasuje. I na początek nie ma co robić zapasów mleka.

2015-06-09 22:35

Wydaje mi się że twój maluszek sam wybierze mleko które mu będzie pasowało. Możesz zacząć od Np od Bebilonu ale jeśli mu nie podpasuje zapach, smak lub rozboli brzuszek to będziesz musiała spróbować z innym. Ja osobiście od 3 miesiąca podawalam bebiko i jak dla mnie nr 1. Syn ma 2 lata i 2 miesiące i nadal je pije.