Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1166 Wątki)

Truskawki w diecie matki karmiącej?

Data utworzenia : 2015-05-22 15:44 | Ostatni komentarz 2022-11-11 11:22

Artan

9980 Odsłony
167 Komentarze

Rozpoczął się sezon truskawkowy a ja nadal karmię piersią. Czy mogę jeść surowe truskawki bez obawy, że w jakiś sposób zaszkodzę swemu maleństwu? Mówi się wiele o tym, że truskawki uczulają i niemowlętom nie powinno się ich podawać. Natomiast w artykułach Lovi nie znalazłam jednoznacznej odpowiedzi w tej kwestii. Dodam , że ani ja ani mąż nigdy nie byliśmy uczuleni na jakiekolwiek pokarmy. Moja córka, obecnie półroczna, również jak do tej pory objawów alergii pokarmowej nie manifestowała.

2015-05-22 23:51

Na truskawki uważałam tylko przez pierwszy miesiąc karmienia, a teraz jak najbardziej jem. Jeśli to jest maluszek to jednego dnia spróbuj troszkę, jak nic dziecku nie będzie, to potem więcej i cały czas obserwuj. Ostatnio w ilościach hurtowych i córci nic nie jest. Więc śmiało smacznego:)

2015-05-22 22:42

Oczywiście ze mozesz, ja jem wszystko, czasem nawet ostre dania, dziecku nigdy nic nie było

2015-05-22 21:36

Ja jadłam truskawki karmiąc piersią i Małemu nic nie było. Generalnie jestem zdania, że dobrrze w ten sposób "oswajać" dziecko z alergenami. Ja starałam się tylko nie jeść kupnych owoców, a ogródkowe, które wiedziałam, że są nie pryskane.

2015-05-22 20:52

nawet jak dzidzi nic nie będzie to ja bym nie przesadzała bo czasem nadmiar uczula. moja siostra jak była mała i leżała w szpitalu każdy przynosił jej pomarańcze i jadła je w dużej ilości bo nigdy jej nic po nich nie było ale miarka się przebrała i dostała wysypkę od tamtej pory wysypuje ją nawet po 1 kawałku.

2015-05-22 20:44

Arran truskawki to owoce ktore zaliczają sie do tych alergicznych niestety. Ze swojego doświadczenia powiem ci, ze ja w pierwszym sezonie po narodzinach Amelki starałam sie nie jeść truskawek, ale np jadłam czereśnie, wiadomo nie w przesadnych ilościach ale jadłam i nalej nic nie bylo, tak wiec duzo zależy od maluszka. Możesz zjeść kilka i poobserwować reakcje maluszka. Najczęstszym problemem pojawiającym sie u dziecka po zażyciu truskawek są plamki na ciele.

2015-05-22 16:33

Hej Zuza cztałam ten artykuł drugi raz, żeby znaleźć wzmiankę o tych truskawkach :-)). tylko jakoś tak lakonicznie o nich jest napisane. To rozumiem, że mam zjeść kilka, nakarmić i jak nic nie będzie małej to hulaj dusza? Bo ja to potrafię za jednym razem zjeść pół koszyczka. Może jakieś osobiste doświadczenia w tym względzie?

2015-05-22 16:15

http://lovi.pl/pl/karmienie-piersia/51/1 tutaj masz artykuł. Myślę że Ci się przyda. najlepiej zjeść jedna i obserwować czy dziecku się nic nie dzieje. Czy nie ma wysypki , czy brzuszek nie boli.