Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1163 Wątki)

Mała waga dziecka

Data utworzenia : 2015-05-19 14:23 | Ostatni komentarz 2015-12-09 09:51

S.Miaskowska

3778 Odsłony
36 Komentarze

Hej Moja córeczka ma prawie rok i 4 miesiące. Jej waga jest niska bo waży lekko ponad 8 kg. Wyniki wszystkie ma b.dobre. Karmiona jest piersią ( oczywiscie inne pokarmy jak zupki, kaszki + mleko modyfikowane, kartofelki, mięsko,chlebek itp.) również dostaje. Rozwija się bardzo dobrze. Czym jest to spowodowane ? czy mam się martwić ? niektórzy mówią że ma to po mnie (ja również jestem b.szczypła) proszę o pomoc.

2015-12-09 09:51

moja ma 3m i wazy 5kg. Każde dziecko jest inne i każde inaczej je i przywiera na wadze jesli wyniki ma dobre to nie ma się czym przejmować :)

2015-10-19 09:48

chyba nie ma się czym przejmować skoro zjada wszystko i ma dobre wyniki. Mam znajomą, której córeczka też ciężko przybierała na wadze ale było to spowodowane uczuleniem na gluten i mała na prawdę mało jadła. Teraz ma 4 lata i za niedługo jej młodszy brat mój chrześniak ja prześcignie z wagą. Ale też wszystkie wyniki ma dobre. Pije tylko wodę o niczym innym nie chce słyszeć. Jest wysoka i drobna widocznie taka jej uroda. Tak jak Twojej córeczki. A w Twoim przypadku skoro mała zdrowo zajada i jest zdrowa to też widocznie jej taka natura i uroda. Nie każde dzieci są pucułowate z dużą ilością wałeczków :))

2015-10-17 22:45

Witaj M. Masalska Moja córka skończyła dzisiaj 15 miesięcy ma 78cm wzrostu a waży zaledwie 8,5kg lekarze twierdzą, że taka jej uroda podała się na mamusię, a tata też szczupły. Cały czas się stresowałam bo od samego początku przybierała na wadze poza normami. Mając 6 miesięcy podwoiła wagę urodzeniową, bo ważyła 6kg ale w wieku 12 miesięcy już jej nie potroiła. Teraz już nie liczę na przybieranie, bo to jest żywe srebro, wszędzie jej pełno. Jest strasznie ruchliwa nie usiedzi w miejscu, więc spala więcej niż zje.

2015-06-08 22:23

Faktycznie M.Masalska miałaś nieciekawe doświadczenie. Denerwuje mnie takie traktowanie nas mam dzieci z problemami gastrycznymi czy alergiami. Bo wiadomo, że lekarze wiedzą więcej i potrafią się wymigać ze swoich obowiązków. Trudno abyśmy jeszcze zawsze musiały sprawdzać, czy lekarz mówi prawdę. Odnośnie prawdy. To nam kiedyś lekarka powiedziała, że leki może przepisać tylko na miesiąc. Następnym razem w tej samej przychodni była inne lekarka i powiedziała, że nie na miesiąc ale jak dobrze pamiętam 60 czy 90dni. Niestety nie każdy lekarz jest uczciwy. Ale są i tacy do rany przyłóż. I chwała im za to.

2015-06-08 14:57

Ważne, żeby dziecko też utrzymywało w miarę taką stabilność wagową. Chodzi mi o to, żeby nie było tak, że raz jest grube, potem chude, następnie znowu grube i tak dalej. Jeśli dziecko jest chude, a je normalnie, zdrowo to niech tak zostanie.

2015-06-08 08:07

mamula104 my na początku drogi mieliśmy jeszcze lepszy numer byliśmy w szpitalu i na wypisie pisało zalecienie lekarskie dieta nutramigen. Pediatra stwierdizała że na tej podstawie nie moze pisac a do roku można pisać bez zaświadczeń po prostu dieta emilinacyjna mały miał wtedy 7 miesiecy, stwierdziałą ze NFZ ją ukarze. Zadzwoniła do NFZ gdzie dowiedziałąm sie ze wypis ze szpitala jest wazniejszy niż zaświadczenie a co mam zrobić w sytuacji gdy lekarz nie hce pisać zmienić lekarza tak też zrobiłam. Faktycznie do roku bez problemu dostawalismy receptę potem byław izyta u gastroenterologa i zaświadczenie

2015-06-05 21:45

rikitikam, prawidłowo rozbieżność między centylem wzrostu a centylem masy maksymalnie może wynosić dwa centyle. Jeżeli różnica jest w normie i dziecko nie wykazuje innych objawów, to ją obserwuj. U nas rozbieżność nadal jest większa niż dwa centyle bo wzrostem jest na 50 centylu, a masą poniżej 10 centyla.

2015-06-03 16:12

Właśnie liczę na to, że tak będzie i u nas. Mąż to chudzina, tak jak cała jego rodzina. Nasza córa na chudą nie wygląda, więc ta waga jest dosyć zaskakująca.