Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1136 Wątki)

wesele

Data utworzenia : 2015-05-08 22:43 | Ostatni komentarz 2015-06-23 12:33

marta220889

4423 Odsłony
32 Komentarze

Witam mam problem za niespełna miesiąc jadę na wesele. Mam tam być świadkiem więc z tego względu zostawiam mojego ssaka pod opieką dziadków ( moich teściów). Problem polega na tym że jest to kawałek drogi. Ja odciagne mleczko ale mój syn nie umie pić z butelki z kubka niekapka wypije wszystko oprócz właśnie mleczka. Karmie go 4-5 razy w ciągu dnia i 2 razy w nocy. Nie wiem jak rozwiązać ten problem.

2015-05-10 20:45

Mamy podobny problem. Za dwa miesiące jedziemy na wesele jakieś 150 km od domu. Ania będzie miała 10 miesięcy, więc jej nie weźmiemy, żeby się nie męczyła. Na nasze weselu była roczna dziewczynka, którą rodzice po obiedzie zawieźli do dziadków, bo nie umieli dać sobie z nią rady. Mnie znowu przeraża to, że Ania zasypia mi zwykle przy piersi i za bardzo nie lubi pić z butelki. Najbardziej jednak martwi mnie to, jak ona będzie się cały dzień czuć i zachowywać bez mamy.

2015-05-10 20:13

Czeka mnie to samo za miesiąc i już teraz wiem, że zabierzemy ze sobą moja mamę (tak jak radziły dziewczyny powyżej). Kiedyś musiałam wyjść na pół dnia i zostawiłam męża z zapasem ściągniętego mleka. Myślałam, że mi piersi eksplodują po tej dwudniowej hiperstymulacji i powiedziałam sobie nigdy więcej.

2015-05-09 18:00

mialam identyczną sytuacje dwa tyg temu, wesele na którym musiałam być 60 km od domu. Spędzało mi to sen z powiek, w rezultacie teściówka zaproponowała że pojedzie z nami i zatrzymała się w hotelu 10 min od sali, miałam dziecko pod ręką, dwa razy wyszłam na karmienie, byłam spokojna i on był spokojny bo miał mame blisko, teściowa też zadowolona bo bała się zostac sama w naszym domu z nim tyle km od nas, a tak też miałą poczucie bezpieczeństwa że w kazdej chwili jakby cos się działo jestem obok

2015-05-09 09:09

Najlepiej ściągaj co dwie godziny i z jednego dnia ja bym połączyła te porcje i zrobiła jedną dużą np. 200 ml. Możesz sobie zamrozić. W zamrażalniku takie mleczko może być dwa tygodnie to sobie wcześniej przygotuj. A w lodowce 48 godzin to też możesz sobie przygotować porcje. Jak będziesz ściagać i przestanie leciec to radzę jeszcze przez 3 minutki ściągać. Ja mam tak , że przestaje leciec a po chwili znowu zaczyna i to spore ilości.

2015-05-09 07:33

Syn ma 8 miesięcy jest to taki mały cycocholik niestety planowałam urwać się do.karmienia wieczornego jest to.1,5 godziny w.obie.strony plus czas karmienia małego. Boje się go wziąść na to wesele bo in nie lubi hałasu, głośnej muzyki itp. A wiadomo jak to na weselu je również.inne rzeczy jak obiadek, kaszka, deserek ale to na tej zasadzie że najpierw pierś a potem coś innego bardziej się tym bawi niż je od początku wprowadzenia. Syn jest strasznie za mną wiec sadze ze jakbym.się urwała w ciągu dnia to by było ciężko z.powrotem bo by płakał. A i jeszcze jedna kwestia na tym weselu jak często powinnam odciągnąć pokarm? Nie robią mi się już twarde piersi mam tak unormowaną laktacje. I jak najlepiej ściągnąć małemu bo odciagam małe ilości laktatorem

2015-05-09 06:31

Miesiąc to dużo czasu. Myślę , że codziennie przed każdym podaniem piersi powinnaś podać dziecku mleko z butelki. Kup kilka różnych smoczków i bobas powinien któryś złapać. Po kilku dniach powinien już ładnie pić z butelki. Dzieci szybko przyzwyczajają się do tej formy. Systematyczność zadziała na 100%. Za każdym razem najpierw butelka a potem pierś.

2015-05-08 23:17

Marta skoro syn nie umie pic inaczej mleka niż tylko z piersi to chyba ciężko będzie go nakarmić komus z kim zostanie w domu. A może umie pic już ze szklanki i może ze szklanki wypije. A może skoro dziecko pije już z niekapka wiec jest już trochę starsze to może na kolacje dostanie kaszke może być zrobiona nawet na pani odciagnietym mleku. Może kaszka zrobiona na kolacje zaspokoi jego glod na dluzej zebyscie mogli być na weselu np. do 2-3? A może być tez tak ze dziecko jak nie będzie pani w domu to po prostu wypije mleko z kubeczka albo po prostu nie będzie się domagalo piersi bo przecież nie ma mamy. A ile dziecko ma?? A jeśli te metody nie przejdą to może moglaby pani mieć go bliżej ze sobą np. może nad sala jest pokoj w ktoym moglby być ktoś z dzieckiem lub jakas rodzina mieszka bliżej sali aby pani mogla go tam zostawić ??

2015-05-08 23:14

Moim skromnym zdaniem - albo zaczniesz go przerzucać na butelkę już teraz pod Twoją obecnością, albo weźmiesz go ze sobą i poprosisz o udostępnienie pokoju i będziecie z mężem na zmianę go bawić ... W innym przypadku teściowie mogą Cię ściągać nawet w środku nocy :P