Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1137 Wątki)

Stosowanie dexaven i phenazolinum podczas karmienia piersia

Data utworzenia : 2015-05-07 04:02 | Ostatni komentarz 2015-05-15 14:25

julita261

6345 Odsłony
4 Komentarze

Prosze o informacje po jakim czasie moge zacząć ponownie karmić piersią. Dostałam silnej reakcji alergicznej i lekarz zlecił mi zastrzyk z dexaven 0.004g/1ml oraz phenazolinum 0.1g/2ml. Poinformował że lek minimalnie sie wchłania i mogę karmić dzidziusia-ma 5tygodni. Wolę się jednak upewnić. Z gòry dziękuję za odpowiedź

2015-05-15 14:25

Ja miałam podobną sytuację zz pierwszym dzieckiem. Mały też miał wtedy miesiąc i na pogotowiu podali mi dexaven mówiąc ,że mogę karmić piersią. Przeczytałam jednak ulotkę i się wystraszyłam. Ja pamietam odstawiłam malego na kilka godzin ściągając mleko.

2015-05-11 22:14

Witam, mogę tylko potwierdzić powyższe informacje. Generalnie leki przeciwalergiczne są dozwolone podczas karmienia, szczególnie te nowszej generacji. Ale doraźnie stosowane leki starszej generacji, jak również jedno- czy kilku-razowo podane sterydy, mają minimalny wpływ na dziecko i nie ma powodu odstawiać dziecka od piersi przy ich stosowaniu.

2015-05-07 17:20

Pani Julito proszę sluchac lekarza. Oba leki wchlaniaja się do organizmu w bardzo niewielkich ilościach. ilości te sa tak male ze sa bezpieczne dla dziecka dlatego po podaniu leku domięśniowo czy dożylnie może pani karmic dziecko. Leki podane tymi drogami szybciej się wchlaniaja do organizmu i już po ok 4 godz sa wypłukiwane. Także spokojnie może pani karmic dziecko bez jakiekolwiek przerwy.

2015-05-07 11:58

Julito jeśli była to jednorazowa dawka to bym się tak tym nie przejmowala bo oba leki przenikają w bardzo malej dawce do mleka matki. Aby mieć pewność ze nawet sladowej losci bobas nie dostanie mysle ze można opuscic jedno karmienie. Możesz odciagnac mleko i po prostu wylac bo przy tak malym dziecku piersi mogą domagać się karmienia. Mysle ze przerwa 4-5 godz wystarczy. Czytalam kiedyś wypowiedz jakiejs dziewczyny ze czytala w angielskiem prasie ze przy obu tych lekach można spokojnie nakarmić malucha bo wlasnie lek ten wchłania się w niewielkiej ilości. wypowiadal się jakiś ang prof.