Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1137 Wątki)

niechęć do ssania piersi

Data utworzenia : 2015-04-22 21:19 | Ostatni komentarz 2015-05-05 00:50

marta220889

3208 Odsłony
16 Komentarze

Witam syn ma 7.5 miesiąca. Od 3 dni nie chce ssać piersi. W ciągu tych 3 dni ssal może z 5 razy na pewno nie więcej. Nie wiem.dlaczego.tak się dzieje. Ma lekko zatkany nosek ale z tym problemem borykamy się już jakiś czas i nie było to jakoś wielką przeszkodą. Jakieś 2 tygodnie temu wyszły mu 2 ząbki naraz więc może.to być przyczyną? Dodam że próbowałam ściągnąć i podawać mu z kubka niekapka lecz niestety ściągam góra 40 ml z obu piersi. Albo czy może to jest skok.rozwojowy i na czym on polega i ile mniej.więcej on trwa. Boje się że to samoodstawienie ale czy na to nie za wcześnie?

2015-05-05 00:50

Jest wiele bezzapachowych zeli do mycia ciala wiec można wybrać cos dla siebie. Skok rozwojowy jest ok 6 miesiąca wiec powinniscie mieć go już za sobą. Pamietaj ze jak dziecko będzie jadlo tylko kilka razy z piersi chodzi mi o te 5 razy na kilka dni jak pisalas to produkcja mleka się zmniejszy dlatego sciagalas tylko 40 ml z obu piersi. Ale produkcje mleka można zwiekszyc. Dobrze ze jest już ok

2015-05-04 20:33

Tak samo jest z perfumami, przy dzidziach najlepiej się nie używa

2015-05-04 20:29

Mnie w szpitalu położne poinformowały, że najlepiej sprawdza się do higieny biały jeleń hipoalergiczny, dzięki czemu dziecka nic nie powinno uczulić podczas kangurowania czy karmienia piersią.

2015-05-04 15:02

Kto by pomyslal ze chodzilo o zmiane zapachu zelu :-) cale szczęście ze sprawa się wyjasnila i synek wrocil do piersi :-)

2015-05-04 10:12

Taka niby błaha rzecz a napędziła strachu. Dobrze, że wszystko dobrze się skończyło.

2015-05-04 09:50

Witam. Problem na szczęście się rozwiązał przyczyną niechęci był inny zapach żelu do mycia. Kupiłam taki jak zawsze tylko nie zaóważyłam że ma on inny zapach. Byłam z nim u pediatry nawet bo nigdy bym nie przypuszczała że to może mieć związek ale nic nie widziała pani doktor. Kazała mi przejść na mm, ale się zawziełam i na szczęście się udało. Wrocilam do poprzedniego żelu i problem się rozwiązał syn wrócił do piersi. Przyczyną mogły by być też inchalacje które robiłam jak przestalam też chętniej zaczął ssać. Bardzo dziękuje za waszą pomoc i podpowiedzi. Niechęć ta trwała 8 dni ściągałam mleko i laktacje udało się utrzymać.

2015-05-03 22:21

Czy dzidzia wróciła do ssania piersi? Bardzo zaintrygował mnie ten problem i jestem ciekawa, czy udało się znaleźć przyczynę.

2015-05-01 15:47

Moja córka ma 10 miesięcy i też na początku wyżynania ząbków zauważyłam u niej spadek tendencji do picia mleczka. Wtedy też zdobywała nowe umiejętności jak raczkowanie i już myślałam, że odrzuci mi pierś. Przeszło u nas po kilku dniach. A pokarmy stałe je normalnie i z apetytem? Obserwuj i jak się nic nie zmieni lepiej żeby pediatra rzucił okiem- tak dla pewności. I koniecznie odciągaj, by nie doszło do zapalenia piersi i zmniejszenia laktacji, bo może to przejściowe.