Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1137 Wątki)

Czy dziecko karmione piersią może mieć nadwagę?

Data utworzenia : 2015-04-15 09:09 | Ostatni komentarz 2015-05-16 10:58

katarzyna.bezak

9695 Odsłony
37 Komentarze

Czy dziecko karmione piersią może mieć nadwagę? Czy tym samym można go przekarmić? Co jeśli dziecko zbyt szybko przybiera na wadze?

2015-04-15 10:23

Karmiąc dziecko na żądanie tak naprawdę to maluch decyduje kiedy i ile zjada więc nie masz wpływu na ilość mleka jakie zjada a tym samym uważam że je tyle ile potrzebuje. Tak jak piszą dziewczyny nie martw się ponieważ dziecko kiedy zaczyna raczkować a później chodzić bardzo szybko dochodzi do smukłej sylwetki. Mój chrześniak mając roczek był okrąglutki i ciuszki trzeba było kupować na niego kilka rozmiarów większe , apetyt miał ogromny i ciągle domagał się jedzenia a w wieku 2 lat był przeciętnym dzieckiem które już marudziło odrobinę przy jedzeniu, więc nie ma się co sugerować wagą, najważniejsze żeby maluchy były zdrowe.

2015-04-15 10:21

Dokładnie, jak zaczną fikać od razu wszystko zrzucą. Ja staram sie uważać co jem, zeby nie używać półproduktów, ani słodyczy staram sie nie jeść, a on i tak dużo przybiera. Myśle, ze póki pediatra mówi, ze nic złego sie nie dzieje to nie ma sie o co martwić .

2015-04-15 09:57

Mój synek urodził się z wagą 4.100 kg, mając 3 miesiące waży 7,5 kg. Wydaje mi się że to zbyt szybko i za dużo czy ktoś też tak ma?

2015-04-15 09:56

Ja bym sięmni przejmowała, że dużo przybiera, gdyż jak zacznie być bardziej aktywne, to spali wszystko. Nie dostaje zapychaczy i to najważniejsze

2015-04-15 09:53

moj synek bardzo dużo przytył, bo ok. 1 kg w pierwszym miesiącu od wagi urodzeniowej, ale położna i lekarka mówią, zeby sie nie przejmować, w rożnym tempie dzieci rosną.