Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1137 Wątki)

Czy dziecko karmione piersią może mieć nadwagę?

Data utworzenia : 2015-04-15 09:09 | Ostatni komentarz 2015-05-16 10:58

katarzyna.bezak

9694 Odsłony
37 Komentarze

Czy dziecko karmione piersią może mieć nadwagę? Czy tym samym można go przekarmić? Co jeśli dziecko zbyt szybko przybiera na wadze?

2015-05-16 10:57

Racja, nie każdy płacz jest sygnałem głodu. Powodów do płaczu maluch może mieć wiele; np. Niewygodna pozycja, poczucie bliskości, chęć zabawy, uczucie zimna czy gorąca a także w upały pragnienie. Z czasem każda mama dojdzie do perfekcji w rozpoznawaniu potrzeb swoich pociech.

2015-05-15 21:36

Tak, dziecko karmione wyłącznie piersią także może mieć nadwagę...nie powinno jednak to stanowić przyczyny przejścia na mleko modyfikowane, a jedynie prześledzenie sposobu żywienia dziecka i analizę częstości karmień jak również ocenę oznak głodu ...Niektóre mamy w akcie paniki na każdy płacz dziecka podają pierś, co niestety jest błędem i prowadzić może do przekarmienia...powinnyśmy się starać różnicować płacz naszego maluszka i jego potrzeby aż z czasem opanujemy je do perfekcji.

2015-05-15 19:46

To fakt, że maluch nawet pulchny szybko zgubi nadmiary szczególnie te nabyte z piersi. Gorzej jak już wprowadziliśmy nowe pokarmy i wyrabiamy złe nawyki żywieniowe. Takich rzeczy lepiej pilnować od początku.

2015-05-15 16:53

Z tego co mówiła mi położna to nie można zbytnio utuczyć dziecka na piersi :) gdyż dziecko samo najlepiej wie ile pokarmu potrzebuje a fałdki szybko znikną gdy maluch zacznie raczkować.

2015-05-15 09:05

Ja gdzieś czytałam, że jest możliwa nadwaga u niemowląt karmionych piersią ale wtedy gdy mama na każdy płacz przystawia do piersi. Moja koleżanka miała problem przekarmiania zaraz po wyjściu ze szpitala. Doszło do tego, że mały chciał być przy piersi co 15 minut. Dopiero pomoc jej mamy, która go trochę przetrzymała i zabawiła pomogło. Sama mama nie dała rady, bo maluch wtulając się wyczuwał mleko i jeszcze bardziej plakał. Czasem w takiej sytuacji potrzebna jest pomoc osób trzecich.

2015-05-15 09:04

Zgadza się, póki nie wprowadzimy pokarmy stałe, pierś do pojenia wystarcza. Wszak najpier i tak w pierwszej fazie dziecko zaspokajania pragnienie a w drugiej fazie głód. Wodę niskomineralizowaną, z takie z atestami dla dzieci gotuję i studzę, dopiero podaję dziecko

2015-05-15 07:07

Napisała, że ewentualnie. A niskozmineralizowana zawiera o wiele mniej składników, w mniejszych ilościach

2015-05-14 22:17

Mamuśka - Woda mineralna nisko zmineralizowana to nadal woda mineralna. Nie rozumiem aluzji...