Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rodzice (587 Wątki)

sen dziecka

Data utworzenia : 2015-01-14 22:48 | Ostatni komentarz 2015-01-15 12:23

pika259

2163 Odsłony
4 Komentarze

córka ma 2 latka i 2 miesiące od pierwsej niedzieli nowego roku coś sie zmieniło a mianowicie nie chce w południe spać ale to nic najgorzej jest wieczorem rękami i nogami broni sie i płacze by nie pójśc do swojego łóżeczka i dopiero na łóżku trzeba ją usypiac i odkładac do łóżeczka . Co o tym sądzicie? jak można temu zaradzić i czy spotkałyście sie z takim przypadkiem?

2015-01-15 12:23

Zofia nie chodzi o to aby każdy rodzic w przedszkolu ustalał inne zasady dla swojego dziecka. Jeżeli w grupie jest ok 20 dzieci to nikt sobie nie pozwoli aby każde z nich robiło to na co w danej chwili ma ochotę, może poza zabawą gdzie dzieci mają dowolność. To tak jakby dziecko samo decydowało że teraz nie chce jeść , że nie będzie zupy tylko ma mieć np naleśniki. Jeżeli ktoś chce aby jego dziecko o wszystkim decydowało to nie sądzę aby przedszkole szczególnie publiczne było w stanie się dostosować. Są określone godziny posiłków, zabawy, nauki i wypoczynku. Jeżeli przedszkolanka pozwoli jednemu dziecku w czasie odpoczynku się bawić to za dwa dni inne dzieci też się nie będą chciały kłaść. Poza tym znam przypadek takiego wychowywania że dziecko o wszystkim miało prawo decydować i któregoś dnia dziewczynka wyszła z przedszkola i sama poszła do domu bo nie podobała się jej zabawa z dziećmi - efekt był taki że nieprzyjemności miała zarówno przedszkolanka jak i rodzice. Może Wy macie większe doświadczenie w przypadku starszych dzieci ale ja uważam że dziecko nie powinno o wszystkim decydować i wymuszać swoim zachowaniem uległość rodziców i opiekunów. Mam nadzieję że Pika 259 znajdzie złoty środek na usypianie swojej córeczki :)

2015-01-15 10:33

Annawianna córcia już nie jest taka mała. Wszystko zależy też od tego ile przesypia w nocy. Jak będzie zmuszana do snu w dzień to uśnie, ale wieczorem pojawi się problem. Mój chrześniak 2,5 roku też nie zawsze śpi w dzień. Pika spróbuj po prostu nie kłaść córki 1-2 dni i zobacz jak reaguje. A w przedszkolu widzę nic się nie zmienia. Ja ponad 20 lat temu chodziłam i był ten sam problem, nie chciałam spać, a opiekunki uparcie mnie kładły bo chciały gazetę poczytać... jak zaczęłam wybudzać inne dzieci to pozwoliły mi się bawić albo przynajmniej nie spać. Ale moja mama z nimi ostro powalczyła i nie dała sobie pyskować :-D

2015-01-15 09:26

A czy mimo protestów w dzień kładziesz córkę spać?? Może potrzebuje juz mniej snu i jeśli nie pospi w dzień , wieczorem zasnie ładniej...?

2015-01-14 23:00

Mój synek ma 5 miesięcy a też gdy go kładę do łóżeczka krzyczy ponieważ kojarzy że będę go chciała uśpić, ale ja niestrudzenie kładę go próbuję uspokoić , włączam muzykę i po chwili jest ok. Pamiętam jak córeczka sąsiadki nie chciała spać w dzień i był problem ponieważ w przedszkolu przedszkolanka zdecydowanie kazała jej się kłaść do leżakowania. W domu był płacz że nie chce z tego powodu chodzić do przedszkola i gdy jej mama poprosiła przedszkolankę o to aby w czasie kiedy inne dzieci leżakują ona mogła np. siedzieć i rysować -przedszkolanka odmówiła. Powiedziała że nie ma wyjątku i że ona się buntuje przed leżakowaniem ale kiedy się położy to zasypia albo przynajmniej odpoczywa w tym czasie. Dziecko kiedy jest bardzo zmęczone też trudno jest uśpić więc ja bym ją próbowała jednak w ciągu dnia kłaść do łóżeczka tym bardziej że jest jeszcze mała i potrzebuje aby organizm się zregenerował w trakcie odpoczynku. Może spróbuj się z nią położyć , poczytać jej jakąś książeczkę , opowiedzieć bajkę i zobaczysz jak zareaguje.