Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1135 Wątki)

Przenikanie substancji do pokarmu

Data utworzenia : 2013-03-10 12:24 | Ostatni komentarz 2015-05-18 00:11

J.Szlek

165679 Odsłony
36 Komentarze

Nie znalazłam takiego tematu, a chciałam się dowiedzieć, czy to co jemy i pijemy przenika do naszego pokarmu od razu, czy dopiero po jakimś czasie, a jeśli to drugie, to po jakim mniej więcej i na jak długo? Rozumiem, że na pewno zależy to od częstotliwości karmienia i tego, co jemy czy pijemy, chodzi mi tylko o orientacyjny czas :)

2013-03-13 21:14

W zasadzie powtórzę to, co już Panie tu napisały. To co jemy przenika do pokarmu po kilku godzinach, trochę zależy od tego, jak szybko matka trawi dany pokarm/składnik. Jeśli chodzi o alkohol, to zależy, czy przyjmowany jednocześnie z pokarmem (wtedy dłużej się wchłania), czy sam - wtedy rzeczywiście w mleku jest po około 30 minutach. Utrzymuje się mniej więcej tyle samo czasu, ile we krwi matki. Czyli po jednym kieliszku rzeczywiście po około 2 godzinach już w mleku go nie ma, natomiast po kilku kieliszkach to w zasadzie tyle czasu, ile matka czuje się nietrzeźwa.

2013-03-12 14:58

Tak, to zależy od tego co jemy. Szybkość przenikania substancji do pokarmu matki zależy od szybkości jego trawienia w żołądku. Potrawy ciężkostrawne lub mało rozdrobnione trawi się wolniej. Krążąc z krwią po organizmie matki docierają do gruczołu mlecznego. Może to nastąpić po 3-4 godzinach, ale również dopiero po dobie. Wiem, że alkohol przenika do mleka bardzo szybko i po ok. 30 minutach osiąga maksymalne stężenie. Utrzymuje się w mleku 2 godziny.

2013-03-10 15:12

No raczej nie da się co do minuty :P jak pisałam, chodzi mi o orientacyjny czas, dzięki za odpowiedź

2013-03-10 13:59

To co jemy przenika do pokarmu w przeciągu kilku godzin . Nie da się określić dokładnie co do minuty ponieważ u każdego jest to inny czas. Na jak długo również u każdego inaczej należy jednak pamiętać że to co my pijemy i jemy to przyjmuje też nasze dziecko i niekiedy może objawić się to u niego uczuleniem.