Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1137 Wątki)

Basen a laktacja

Data utworzenia : 2015-03-13 09:05 | Ostatni komentarz 2015-05-15 12:17

i.walczak

19590 Odsłony
80 Komentarze

Czy w okresie karmienia piersią można chodzić na basen?

2015-05-15 12:17

Słuszna uwwga- Wietrzeniea sutków dobroczynnie działa na zmiany chorobowe sutków. Dodatkowe przemywanie brodawek swoim mlekiem regeneruje ich naskórek. Dużo jest dostępnych maści i kremów do stosowania na podrażnione brodawki. Przykladem są : krem z mustela, Lanolina Lansinoh,

2015-05-15 12:03

Bardzo ładnie koleżanki omówiły problem. Ja od siebie chciałabym tylko zwrócić uwagę na to by w okresie kiedy nasze brodawki są zmienione chorobowo, bą są poranione, sączy się z nich krew czy ropna wydzielina ograniczyć do minimum stosowanie wkładek laktacyjnych, które są wówczas pożywką do rozwoju i namnażania bakterii... jak również powodują niemiłosierny ból kiedy wkładka przyklei się nam do rany. Na wszelkie problemy zalecam wietrzenie i jeszcze raz wietrzenie ,,biustu''.

2015-05-14 22:57

Proszę!

2015-05-14 22:46

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź!

2015-05-14 20:46

Wkładki laktacyjne należy zmieniać regularnie, na pewno rano i wieczorem. Częsta ich zmiana jest wskazana, gdy brodawki są zmienione chorobowo - są podrażnione, sączy się z nich wydzielina. Gdy brodawki są zdrowe, wkładki należy zmieniać wtedy, gdy są wilgotne. Higiena piersi jest bardzo ważna. Chciałam także zwrócić uwagę na fakt, iż mleko kobiece bardzo dobrze wpływa na problemy skórne brodawek sutkowych. Mleko ma działanie bakteriobójcze, więc skutecznie leczy chore miejsca na brodawkach. Jednak należy pamiętać, że mleko w konfrontacji ze śliną dziecka jest trawione i wtedy mogą namnożyć się bakterie w reszkach pokarmu, które zostaną na wkładce po karmieniu. Reasumując, wkładki laktacyjne zmieniamy wtedy, gdy wkładka jest wilgotna. Częściej latem, ze względu na temperaturę, która powoduje nadmierne pocenie się skóry, a co za tym idzie wkładki szybciej robią się "nieświeże".

2015-05-13 21:52

ja wymieniałam za każdym razem jak były tylko wilgotne.

2015-05-13 20:10

O jak często wymieniać wkładki laktacyjne?

2015-05-13 12:18

i.walczak... Nadmierna ingerencja w przypadku braku wyraźnych wskazań medycznych może skutkować po prostu ścieraniem fizjologicznej, ochronnej wydzieliny gruczołów naszej skóry piersi...natomiast przemywanie brodawek sutkowych po każdym karmieniu wodą o którym pisałaś ma zastosowanie jedynie w przypadku widocznych ran tej okolicy skóry...