Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1140 Wątki)

BUFET MLECZNY OTWARTY 24H/DOBE ;) ...jedzenie na żądanie i kryzys laktacyjny ...

Data utworzenia : 2015-03-05 13:22 | Ostatni komentarz 2015-03-08 03:37

N.Samojluk

3435 Odsłony
16 Komentarze

Witam Mamusię !:) Mam takie pytanko . Jak często Wasze maluszki sięgają po cycusia ;)?? I w jakim są wieku ... Ostatnio bylam na bilansie z moim Julkiem . Waży 5100gram a miał wtedy 1miesiąc i tydzień. Pani pediatra powiedziała, że jest przekarmiony ?! Jak to jest ?!! Przecież takie dzieciątko je na żądanie. Dodam , że jesy tylko z cycusia . Druga Pani pediatra polecila, żeby pomiedzy posiłkami dopajać maluszka wodą ?! I tu druga sprawa . tyle się spłyszy " karmisz piersią nie dopajaj. To dla malca nie potrzebne" Moim zdaniem moje dziecko owszem ma pucki na buziaczku , do najszczuplejszych nie należy ale tez nie jest gruby .. Żadnych fałdek większych ani nic. Urodził się z wagą 3500gram wiec tez nie malutki. A może któras mamusia borykała się z malą ilością pokarmu tak jak ja ? Maluch się nie najadał :( Jak sobie z tym poradziłyście ?! Zdjęcie poniżej mój król Julian ;)

2015-03-05 19:53

Ja moja Polcie urodzilam z waga 3430 po 6 tygodniach przybrala do 5900, moj pediatra powiedzial ze to bardzo ladnie. Przy pierwszym dzi3cku bylo podobnie. Każde z nicha karmilam na żądanie tylko tym razem w chwilach gdy mala domaga sie piersi zbyt wczesnie daje jej smoczusia i to zalatwia sprawe. Uważam ze na wode przyjdzie jeszcze pora wkoncu piers i mleczko w niej zapewnia dziecku wszystko co potrzeba.

2015-03-05 17:08

Klio wiem ze nasze wczesniaczki inaczej przybierają i wiem też ze nie zawsze płacz oznacza ochotę na Cyca I wiem też ze przekarmienie dziecka piersią jest bardzo trudne. Ja bym się tym nie przyjmowała ale warto robić badania krwi i żelazo bo dzieci które szybko przybierają często mają anemię. Samojluk nawet jak ci lekarz nie zleci badań to zrób maluszkowi prywatnie by być spokojna i wtedy zobaczysz czy wszystko jest w porządku.

2015-03-05 15:11

To jest już któraś taka historia i każda jedna budzi we mnie emocje. Negatywne. Jak lekarz może powiedzieć, że przekarmione dziecko. Nadmiar pokarmu dziecko ulewa, je tyle ile potrzebuje. Jest na piersi wiec faktycznie się nie dopaja. No na litość boską dobrze, że mamy maja trochę swojego rozsądku i że na forum można porozmawiać bo tak pewnie niejedna by przestała karmić, albo podawała mieszane, albo wodę albo odchudzała swoje dziecko bo pediatra uważa, że przekarmione. N.Samojluk słusznie myślisz. Jak będzie starszy i bardziej ruchliwy to zgubi zapasy, karm spokojnie, pediatrze kiwaj głową a rób swoje. Nie musisz dopajać dopóki nie podajesz innych niż KP posiłków. Ps. Tym bardziej się irytuję na głupie wypowiedzi pediatrów bo ja mam zmartwienie w drugą stronę, bo syn je, je i nic nie tyje, więc mamom maluchów zdrowo przybierających na wadze zazdroszczę :)

2015-03-05 15:04

Zuzanna wydaje mi się, że nie ma co porównywać skoro nasze dzieciaczki to wcześniaki..N.Samojluk wydaje mi się, że masz do tego tematu jak najbardziej zdrowe podejście i nie ma co wariować w tym temacie. Zamiast podawać herbatki z kopru proponuję pić samej koper włoski, który następnie będzie przekazywany z mlekiem mamy. Może teraz społeczeństwo lub lekarze wymagają tego by dzieci były chude, a nie przekarmione :)

2015-03-05 14:58

tak . dobrze rozumiesz;) Hmm ale wiesz, to jest tak , że ewidentnie widać , że jest glodny , otwiera dzióbka i szuka piersi , a jak ja dostanie jest w niebie ;) konsultowałam to z lekarzem . Lekarz powiedział ze nie 400 g a 700-800 gr na miesiac i to juz kilku nawet tak powiedziało . Kobieta ktora ze mna rodzila tez teraz jej syn waży 5300gram . także może faktycznie ciut za dużo ale nie duzo ;) Pediatra powiedziala ze waga 5100 powinna byc w okresie 1,5 -2 miesiecy .

2015-03-05 14:53

To on w ciągu miesiąca przybrał 1.5 kg ? Dobrze rozumiem? Moja ma prawie trzy miesiące i waży 5100. Jak się urodziła to ważyła 2600. Prawidłowo jest jak dziecko przybiera około 400 gram na miesiąc. Jeśli chodzi o dopajanie to ja bym nie dopajala. Jeśli dziecko ssa pierś to mleko w niej zawarte w pierwszej fazie jest rzadkie prawie jak woda i wtedy dziecko się napija. Dopiero w drugiej fazie się najada jak mleko tłuste leci. musisz zaobserwować czy każdy płacz i grymas Twojego dziecka oznacza chęć jedzenia. Może porostu wystarczy je przytulic i ululac a nie od razu do piersi. Jeśli masz wątpliwości zawsze można skonsultować z innym lekarzem.

2015-03-05 13:55

klio69 bo tak jest ! Jest bardzo pogodny . Nie ulewa też często - czyli moim zdaniem sie nie przejada .Też nie mam zamiaru głodzić dziecka , czy oszukiwać wodą przygotowaną . Owszem dostaje od czasu do czasu herbatki koperkowe ze względu na zaparcia jakie czasem miewa . Zdziwiło mnie to , że pediatra powiedziała, że dziecko na piersi i przekarmione .. Jakim cudem ..

2015-03-05 13:45

Moja córka jest przyzwyczajona do karmienia na żądanie i nie odmawiam jej tego, tym bardziej nie głodzę. Choć w moim przypadku jest trochę inaczej z racji tego, że córka jest wcześniakiem..także jej wagi urodzeniowej nie jestem w stanie porównać z wagą Twojego malucha - zapewne w tym temacie wypowiedzą się bardziej doświadczone mamy. Ja bym się nie przejmowała sugestiami pani pediatry, jeśli dziecko zacznie nadmiernie się ruszać, by w następnej kolejności raczkować i chodzić na pewno jego ciałko nabierze więcej elastyczności. Wg mnie synek wygląda na zdrowego pogodnego chłopaka :)