Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1140 Wątki)

BUFET MLECZNY OTWARTY 24H/DOBE ;) ...jedzenie na żądanie i kryzys laktacyjny ...

Data utworzenia : 2015-03-05 13:22 | Ostatni komentarz 2015-03-08 03:37

N.Samojluk

3434 Odsłony
16 Komentarze

Witam Mamusię !:) Mam takie pytanko . Jak często Wasze maluszki sięgają po cycusia ;)?? I w jakim są wieku ... Ostatnio bylam na bilansie z moim Julkiem . Waży 5100gram a miał wtedy 1miesiąc i tydzień. Pani pediatra powiedziała, że jest przekarmiony ?! Jak to jest ?!! Przecież takie dzieciątko je na żądanie. Dodam , że jesy tylko z cycusia . Druga Pani pediatra polecila, żeby pomiedzy posiłkami dopajać maluszka wodą ?! I tu druga sprawa . tyle się spłyszy " karmisz piersią nie dopajaj. To dla malca nie potrzebne" Moim zdaniem moje dziecko owszem ma pucki na buziaczku , do najszczuplejszych nie należy ale tez nie jest gruby .. Żadnych fałdek większych ani nic. Urodził się z wagą 3500gram wiec tez nie malutki. A może któras mamusia borykała się z malą ilością pokarmu tak jak ja ? Maluch się nie najadał :( Jak sobie z tym poradziłyście ?! Zdjęcie poniżej mój król Julian ;)

2015-03-08 03:37

Dzieci na początku szybko przybierają a około 4 miesiąca trochę zwalnia się tępo tycia. A jak zaczną raczkowac i chodzić to wszystko co nie potrzebne to zrzuca. Jeśli tylko badania dobrze wychodzą to nie ma ci się przejmować.

2015-03-07 10:12

Moja mała na początku tyła tak około 1 kg na miesiąc. Teraz mają ósmy miesiąc dobiła do 10 kg. Ale co chcę napisać, że to tycie zmniejszyło się. Ostatnio jak byłam z nią na szczepieniu okazało się , że przytyła kilogram, ale w dwa miesiące . Teraz rusza się o wiele więcej niż jak była słodkim leżącym bobaskiem. Więc twój synek niech narazie sobie tyje, za parę miesięcy bedzie miał z czego zrzucić :)

2015-03-07 08:13

Mam pytanko,,,, a dajesz Mu smoczka? Wiem, że nie każdy smoczka popiera... Ale to normalne, że każde dzieciątko na początku co rusz by wisiało na piersi. Ja początkowo miałam problem - miałam mało pokarmu. Dopiero po kilku dniach wszystko się unormowało. Mój Mały urodził się z wagą 3950, ale nie przybrał dużo w pierwszym miesiącu. Próbowałam Mu dawać smoczka, ale wypluwał, więc nie naciskałam... Ucieszyłam się, że skoro nie chce to idealnie, bo tak mówili w szpitalu po pewnym czasie jednak znowu spróbowałam, a On pociumkał chwilę i wypluwał... Ale zrozumiał, że nie tylko poerś Go uspokaja. Twój Synek pewnie potrzebuje Twojej bliskości... A kończy się to za każdym razem przystawieniem do piersi. Spróbuj smoczka, weź Go na rączki... I może wystarczy. On pewnie wcale nie jest tak często głodny, choć jeśli okaże się, że chce mleczka to jak najbardziej przystawiaj kiedy tylko tego chce. Jeśli chodzi o wodę to bym nieprzepajała pomiędzy. Bynajmniej nie w pierwszych miesiącach jeśli nie ma takiej potrzeby.

2015-03-06 09:21

Każde dziecko jest inne, nie warto porównywać. Być może, twój maluszek teraz szybko przybrał, a później chwilowo się zatrzyma. Moja córka ma ponad 3 miesiące, i waży teraz 5500, a urodziła się 3190. Nie martw się, obserwuj dziecko i broń Boże nie dopajaj, najgłupsza rada. Wystarczy mu mleko z piersi, to przecież wszystko co najlepsze. Pozdrawiam ciepło.

2015-03-06 02:26

Ta, nie polecamy podawać wody. Dziecko i tak będzie chciało jeść bo woda go nie zaspokoi. Lepiej od razu podać pierś. Ja myślę że to się umówmy je i synek będzie robił większe przerwy między karmieniami. Moja córka w pierwszym miesiącu jadła co 1.5 godziny a teraz zrobi nawet 4 godziny przerwy. Nie przejmuj się i karm na żądanie.

2015-03-06 00:48

N.Samoljuk wedlug mnie lekarze nie sa do końca dobrze poinformowani i zostali na starej szkole wychowani i dalej się nie kszlatca. Tak jak mówisz dziecko karmione piersią nie można przekarmić bo ono samo wie kiedy chce mu się jesc i je tyle ile chce i kiedy chce. Nie polecam również przepajania woda bo wówczas napełniamy brzuszek maluszka woda a zoladeczek jest bardzo malutki i w ten sposób możemy ominąć karmienie a jeśli zdarzy się to kilkakrotnie to po kilku dniach ilość mleka w piersiach zmaleje. Poza tym pierwszy pokarm ten wodnisty sluzy wlasnie diecku do picia wiec nie rozumiem po co woda. Zwlaszcza ze na dworzu jest dość chłodno i maluszkowi raczej nie chce się az tak bardzo pic jak to będzie później w lato. A to ze jest troszkę pulchniutki to dziecko straci na wadze jak zacznie się więcej ruszac. A w którym centylu jest obecnie synek??

2015-03-06 00:10

Ja karmię synka na żądanie, czasem są 3 godziny przerwy, a czasem 1,5. Myślę ze twój synek nie jest przekarmiony, a z tymi pediatrami to różnie bywa. Moja córeczka jak była mała to cały czas słyszałam że za chuda chociaż mieściła się w siatce, gdy przepisałam się do innego ośrodka i powiedziałam o tym lekarzowi to powiedział ze jak je to mam się nie martwić ona jest po prostu szczupła i tyle a waży odpowiednio do swojego wieku. Ty również się nie martw i podawaj mleczko malcowi tak jak do tej pory.

2015-03-05 23:16

N.Samojluk wcale nie uważam aby twoje dziecko było przekarmione. Moja córka urodziła się z wagą 3850 i w ciągu kolejnego miesiąca ptzytyła kilogram , więc ważyła prawie jak twój synek. Teraz idzie jej 8 miesiąc i waży ok 10 kg. Karmisz jedynie piersią , a wiadomo, że ja podaje się na żądanie i skoro mały się dopomina to mu ją podawaj - nigdy go nie przekarmisz, bo nadmiar uleje. Karmiąc dziecko piersią wcale nie musisz go dopajać, ponieważ zawsze najpierw leci bardzo rzadkie mleko tak aby dziecko mogło się napić, a dopiero później bardziej treściwe tak aby mogło się najeść. Chyba , że jest bardzo gorąco wówczas dziecko nawet trzeba dopajać