Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1134 Wątki)

Karmienie piersią podczas ciąży

Data utworzenia : 2015-03-02 14:05 | Ostatni komentarz 2016-06-06 14:52

Redakcja LOVI

6252 Odsłony
19 Komentarze

Czy wiadomość o ciąży oznacza, że musisz zrezygnować z karmienia naturalnego? Czy podawanie piersi starszemu dziecku jest bezpieczne dla rozwijającego się w Twoim brzuchu Maluszka? A może za bardzo nadwyręży Twój organizm? Na te oraz inne pytania dotyczące karmienia piersią podczas ciąży znajdziesz odpowiedź w naszym artykule.

2016-06-05 17:37

Chciałabym zapytać jak to jest z karmieniem piersią będąc w ciąży? Wolno, nie wolno? Kiedy należy zrezygnować? Jestem w drugiej ciąży i odchodzę od zmysłów... Chciałabym karmić jak najdłużej ale nie kosztem drugiego dziecka. Moja córka ma 11 miesięcy i odstawienie nie będzie dla niej problemem bo nie jest cycusiowym dzieckiem. To ja ją dostawiam bo sama się nigdy nie upomni (w przeciwieństwie do posiłków stałych o które woła). Czy podać jej mieszankę czy w tym wieku można działać dietą? Kiedy ciąża jest przeciwwskazaniem do dalszego karmienia?

2015-10-13 20:59

Karmiłam córkę przez prawie dwa miesiące ciąży i musiałam przestać, ze względu na polecenie lekarza, Witaminy w tym okresie przyjmowałam te same co miałam zalecone w pierwszej ciąży i kontynuowałam ich zażywanie podczas karmienie piersią. Dodatkowo brałam kwas foliowy. Co do samopoczucia czułam się zmęczona tylko nie jestem pewna czy to był wynik karmienia piersią czy samej ciąży. Odczuwałam tak jak w pierwszych dniach po porodzie podczas karmienia delikatny ból w podbrzuszu.

2015-08-03 08:50

To pewnie kwestia indywidualna z tym kamieniem bedzie bo nie każdej mamie stan podczas ciąży pozwoli na dalsze karmienie, jeśli ci się uda to tylko się cieszyć tylko mieć to pod kontrolą lekarza i bacznie siebie obserwować. Ja tez bym chciała żeby się udało. Co do witamin nie wypowiem się ale myślę ze nie będzie to nic innego niż te które się przyjmuję w ciąży nic ponad stan z resztą lekarz po wynikach zalecanych badań będzie widział czy jest jakiś niedobór czegoś i zaleci przynajmniej powinien mieć to na wyglądzie. Każda powie że samopoczucie w ciąży miała takie a nie inne....

2015-08-02 21:52

Bardzo się cieszę z tego artykułu, bo od jakiegoś czasu ten temat spędza mi sen z powiek. Moja córeczka ma 8 miesięcy i nie wyobrażam sobie od tak odstawienie jej, a już niebawem (mam nadzieję) będę w drugiej ciąży. W internecie jest stanowczo zbyt mało informacji, a jeśli chodzi o lekarzy, to do ilu się nie pójdzie, to każdy powie co innego. Teraz moje pytanie do mam, które karmiły w okresie ciąży. Jakie witaminy przyjmowałyście i w jakich ilościach? Jakie było (jest) wasze samopoczucie?

2015-07-15 18:02

Super artykuł, takich brakuje na Polskim rynku, bo wielu lekarzy ginekologów jak nie wszyscy zalecają zaprzestanie karmienia piersią w ciąży. Kiedyś koleżanka zapytała lekarze czemu nie moze karmić piersią a on że takie są zalecenia i koniec! I tak karmiła piersią aż do terminu porodu!

2015-07-14 13:18

Właśnie tego samego się obawiam Manndarynka że gdyby ewentualne okazała się ciąża nie mówię ze teraz ale za ok rok może mniej to przez swoją wagę 48 też się okaże że dalsze karmienie piersia bedzie nie możliwe. A jest tu ktoś kto karmil od początku do końca ciąży chętnie bym się dowiedziała jak to wyglądało z samopoczuciem i wogole pokarmem. Manndarynka ty prawie jak Brata74 widać że jak są chęci to i pokarm jest :-)))

2015-07-13 13:33

Dzięki Manndarynka;) pewnie że długo super wynik:)

2015-07-13 13:00

Pokarm miałam, ale jak już byłam w ciąży to miałam troche niedowagę, bardzo schudłam po pierwszej ciąży, spodnie zaczęłam nosić w rozmiarze 34 a przeważnie miałam 36-38 i Pani doktor mi powiedziała, ze lepiej jak zakończę karmienie, zresztą i tak długo karmiłam bo 23 miesiące :-)))