Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1136 Wątki)

Karmienie a stosowanie preparatów na rozstępy.

Data utworzenia : 2015-02-23 10:50 | Ostatni komentarz 2015-02-24 22:40

Hanna-1987

8097 Odsłony
9 Komentarze

Mam pytanie, czy karmiąc piersią mogę stosować preparaty na rozstępy na piersiach? Niestety pojawiły się rozstępy i nie wiem czy mgę używać czegoś jeśli karmię. A Wam co pomogło na rostępy na piersiach i czy stosowałyście coś podaczs karmienia?

2015-02-24 22:40

Jeśli genetycznie nie masz predyspozycji do rozstępów (spójrz na mamę i babcie) wystarczy zwykła oliwka, ale za to codziennie wmasowywana, masaz delikatny poprawia elastycznośc skóry i chroni ją przed pęknieciem czyli rozstępem. Oliwka jest na pewno bezpieczna, inne środki zawsze coś zawieraja sztucznego, nawet jeśli sa przeznaczone dla ciezarnych, nie znaczy to ze sa szkodliwe, ale niekoniecznie bardziej pomogą niż oliwka, ana pewno kosztują wiecej.

2015-02-23 18:23

U mnie na brzuchu pojawiły się maleńkie rozstępy natomiast na piersiach nie mam ani jednego dlatego też nie stosowałam takich kremów, ale osobiście wolałabym zmywać je przed karmieniem nawet jeżeli producent zapewnia że nie ma takiej konieczności. Kiedy po porodzie miałam popękane , krwawiące brodawki stosowałam maść Purenal którą wg. producenta i opinii położnej nie ma konieczności zmywania przed karmieniem ale nie chciałam aby mój synek był zmuszony do ssania piersi wysmarowanej maściom. Może te produkty są przebadane i nie stwierdzono skutków ubocznych po zjedzeniu, zlizaniu ich przez dziecko, ale osobiście nie mogłam się do tego przekonać i myłam piersi przed karmieniami.

2015-02-23 18:13

Można używać np. takiego kremu Palmersa http://www.ceneo.pl/12898895 . To specjalny krem do stosowanie w okresie laktacji. Kremy jak najbardziej używać można tylko najważniejsze to zmywać je przed karmieniem.

2015-02-23 16:53

Bardzo dziękuję za odpowiedzi. W takim razie muszę się uzbroić w krem i zacząć walkę z rozstępami :)

2015-02-23 16:09

Jak najbardziej można. Ginekolog, pediatra i doradca laktacyjny tez mi to potwierdzili. Pierś oczywiście trzeba umyć przed karmieniem.

2015-02-23 13:21

Ja tez uzywam tego Pharmaceris rozstepy ladnie sie po nim rozjasnily, wiadomo nie da sie ich usunac calkowicie ale zawsze cos:)

2015-02-23 12:57

Oczywiście że można, tylko ta jak piszą dziewczyny przed karmieniem przemyć pierś, żeby dzieciątku nie przeszkadzał zapach...ja polecam krem firmy Pharmaceris seria M jak macierzyństwo, ten o którym pisała Zuza, ja stosuję na brzuch i mogę go polecić z czystym sumieniem, przynajmniej ja jestem z niego bardzo zadowolona

2015-02-23 12:46

Parę ciekawych artykułów:) http://lovi.pl/pl/breast-feeding/369 - Tutaj artykuł Lowi, nie tylko mówi o kremach na rozstępy, ale także proponuje inne mniej inwazyjne zabiegi by poprawić wygląd piersi :) http://lovi.pl/pl/breast-feeding/44 - Tutaj kolejny artykuł dotyczący dbania o piersi w czasie laktacji :) Tak :) można stosować krem na rozstępy w czasie karmienia piersią:) najlepiej nakładać je pierwszy raz po pierwszym karmieniu, a druga ture po wieczornym karmieniu, będzie czas by krem się ładnie wchłonął. ja bym nie zostawiała takich zabiegów na później :) Przed oczyścić brodawkę jednak, dlatego by dziecko się nie zniechęciło do smaku i zapachu . Bo mogło by się tak zdarzyć. W tej chwili możesz dostać takie specjalne kremy dla karmiących mam w aptece, a nawet już w lepszych drogeriach :) kremy np: Linia Pharmaceris M – Pharmaceris M Bustfirm,Ziajka lano-maść mamma mia do pielęgnacji brodawek sutkowych w okresie ciąży i karmienia, ten ostatni z kolei jest bezzapachowy :)