Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1137 Wątki)

Jak często przystawiac do piersi

Data utworzenia : 2015-02-13 16:59 | Ostatni komentarz 2015-02-24 22:37

agaa111

2456 Odsłony
11 Komentarze

Jak często przystawiac dziecko do piersi po porodzie ? Czy ma to byc na żądanie gdy dzidzia glodna czy jak? Chodzi mi o rozbudzenie laktacji..

2015-02-24 22:37

Mnie w nocy trudno siedzieć dość długo, a mały ssał bardzo dlugo, lubil sobie possać, odpocząć, pomilac się, na leżąco zdecydowanie wygodniej.

2015-02-24 12:25

Ja na leżąco nie karmie. Może dlatego ze ma dwa miesiące i jeszcze nie jest taka ciężka. Jak podrosnie to spróbuję.

2015-02-23 23:38

Zuzanna jest takie karmirnie mniej męczące ponieważ mimo tego, że musisz też wstać to przez chcwilę możesz z dzieckiem poleżeć, nie trzeba siedzieć i trzymać dodatkowo dziecka na rękach, bo ono jest ciężkie. Ja mam duże piersi i karmirnie synka na siedząco było czymś okropnym. Musiałam trzymać pierś bo inaczej spadała i dodatkowo musiałam podtrzymywać dziecko i uważać, żeby dobrze pierś chwyciło. Karmiąc na leżąco miałam dwie ręce wolne do zajmowania się dzieckiem.

2015-02-23 00:43

Ja nie wiem jak można uważać karmienie na leżaco Aga mniej męczące. Przecież i tak musisz wstać i zmienić pampersa, nakarmić a potem wstać , wziąć do góry i czekać aż się odbije. Czasami pół godziny chodze z córką w nocy i dopiero jej się odbija. Dlatego nie rozumiem czemu karmienie na leżaco jest mniej męczące. Tak czy siak karmienie jest ogólnie procesem złożonym i męczącym.

2015-02-23 00:23

Malenstwo czasem chce jesć nawet co godzinę, nie zrażaj si ę tym i daj pierś kiedy tylko chce, karmiąc dajesz tez małemu kapitał w postaci bezpieczeństwa, nic tak nie uspokaja dziecka jak piers. W nocy karm na leżaco, wygodniej i łatwiej opanowac zmęczenie.

2015-02-15 22:04

Oczywiście, że trzeba karmić na żądanie, ale mnie uczyli że nie rzadziej niż co 3-4 godziny. Bo to jednak są maluszki muszą mieć dostarczoną odpowiednią ilość cukru do organizmu. Wówczas będą odpowiednio się rozwijać, nie będą ospałe i będą czuły głód.

2015-02-15 20:27

Karm maluszka na żądanie, czyli w sytuacji, kiedy dziecko jest głodne i domaga się tego, a wtedy, kiedy twoje piersi są przepełnione najlepiej odciagnij mleczko laktatorem :).

2015-02-14 21:48

Tak jak poprzedniczki pisały, jak dzidziuś sobie zażyczy pierś, to mu ją podaj. Do tego Po karmieniu możesz jeszcze przez kilka minut odciągać mleko laktatorem. Ja ostatnio tak sobie laktację rozkręciłam. Moja córa jakiegoś takiego apetytu dostała, że zamiast co 3 godziny, wołała o jedzenie co 1,5-2. Do tego musiałam porobić zapasy mleka ze względu na planowaną przerwę w karmieniu i codziennie rano i po dłuższej popołudniowej drzemce karmiłam i jednocześnie odciągałam mleko. Jestem 5 miesięcy po porodzie, a leje się ze mnie tak, że bym bliźniaki wykarmiła :)