Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1136 Wątki)

Zbawienne właściwości mleka mamy

Data utworzenia : 2015-02-11 21:57 | Ostatni komentarz 2015-02-26 08:01

klio69

4512 Odsłony
16 Komentarze

Powiem Wam, że miałam dylemat gdzie umieścić ten wątek..czy w dziale pielęgnacji a może zdrowia..zdecydowałam się jednak na karmienie piersią, gdyż mój wątek dotyczy mleka mamy w szczególności jego zbawiennych właściwości. Usłyszałam, że na ropiejące oczko jak i katarek u dziecka najlepiej i najskuteczniej działa mleko mamy. Czy spotkałyście się z takim stwierdzeniem, lub może stosowałyście ten "eksperyment" na własnym dziecku?

2015-02-12 12:11

Jestem skłonna uwierzyć w to co napisane w tym artykule. W końcu człowiek to tylko ssak i mleko kobiece, bez urazy, można porównać do mleka innych ssaków. Myślę, że dawno dawno temu, kiedy medycyna nie była jeszcze tak rozwinięta, matki nie jedną chorobę wyleczyły swoim mlekiem.

2015-02-12 10:35

Tez slyszalam o przemywaniu oczek i kapieli ale o katarku nie:) bede musiala sprubowac:) szkodz ze na zabkowanie nie dziala:(

2015-02-12 09:08

:) to mnie rozbawiłas Tym kotem.

2015-02-12 09:01

O stosowaniu mleka na zapalenie spojówek też slyszałam,o katarku nie. Również słyszałam aby dolewać do wanienki malucha. Ja jak odciągnę to częstuje nim swojego kota :) a niech ma łajza trochę witaminek, pije jak zwykłe tylkoje schładzam w lodówce

2015-02-12 01:42

Kleopatra to chyba w kozim a nie krowim mleku się kapala. Ja osobiście nie przemylabym oczka dziecka mlekiem mamy. Uważam że tylko sól fizjologiczna do tego się nadaje. A po za tym jak dziecko długo ma ropę na oku to trzeba iść do lekarza bo to pewnie zakażenie bakteryjne. Pediatra przepisze krople z antybiotykiem przeważnie genTamycyne.

2015-02-11 23:12

Ja słyszałam o dodawaniu mleka do kąpieli, ma to sens, w koncu Kleopatra bodajze kąpała się w krowim mleku, zeby miec piękną skórę, mleko matki jest o wiele bogatsze w składzie niż krowie, więc nie zaszkodzi dolewac do wanienki malucha, natomiast buzi bym nie smarowała, zeby się nie kleiła, do nosa wolę wodę morską

2015-02-11 22:17

Spodobał mi się ten artykuł :) Pozostaje nam teraz uruchomić produkcję mleka przechowywać je w odpowiednich pojemniczkach z napisami krople do oczu, krople do nosa, mleko do kąpieli :) Ograniczam się do zastosowań, które mają na celu pomóc naszemu dziecku..a nie służyć jako dodatek do potraw czy balsam po goleniu :) Na brodawki też stosowałam :)

2015-02-11 22:10

O tym że można w przypadku zapalenia spojówek przemywać dziecku oczko mlekiem słyszałam ale o leczeniu kataru nie :) Ale ja jeszcze znalazłam dla Was ciekawostkę:) http://www.sosrodzice.pl/13-zastosowan-mleka-mamy/ Czytając o niektórych zastosowaniach opisanych w artykule uśmiecham się ;) ale dobrze jest wiedzieć. Ja mleko stosowałam jedynie na popękane brodawki. ha ha pod tym artykułem o 13 zastosowaniach mleka znalazłam jeszcze lepszy artykuł o lizakach o smaku kobiecego mleka:) Może jutro zamiast pączków - lizaczek z mleczka:)