Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1136 Wątki)

Zbawienne właściwości mleka mamy

Data utworzenia : 2015-02-11 21:57 | Ostatni komentarz 2015-02-26 08:01

klio69

4510 Odsłony
16 Komentarze

Powiem Wam, że miałam dylemat gdzie umieścić ten wątek..czy w dziale pielęgnacji a może zdrowia..zdecydowałam się jednak na karmienie piersią, gdyż mój wątek dotyczy mleka mamy w szczególności jego zbawiennych właściwości. Usłyszałam, że na ropiejące oczko jak i katarek u dziecka najlepiej i najskuteczniej działa mleko mamy. Czy spotkałyście się z takim stwierdzeniem, lub może stosowałyście ten "eksperyment" na własnym dziecku?

2015-02-26 08:01

Donnavito ja pamiętam, choć w niektórych szpitalach jeszcze funkcjonuje ta idea - dla matek potrzebujących i dla tych, które mają nadwyżkę mleka.

2015-02-25 22:09

Pamiętam o takiej idei. Słyszałam, że jeszcze gdzieś funkcjonują. Tak mi się przynajmniej wydaję.

2015-02-25 22:01

Cóż, zdaje się że mleko mamy jest panaceum, i w chemii, i w farmacji, i w gastronomii.A pamiętacie,że kiedyś były banki mleka?

2015-02-25 21:16

Kolejny ciekawy artykuł dotyczący wykorzystania kobiecego mleka... http://www.supermamy.pl/kosmetyczka/4943/Nieprawdopodobne-zastosowania-kobiecego-mleka-od-lodow-po-mydlo.html

2015-02-12 21:19

Mleko mamy jest pokarmem, a nie cudotwórcą. Na zapalenie spojówek bym nie stosowała - jest to jednak ciało obce, które może podrażnić oko dziecka. Zapalenie spojówek jest różne może być z podrażnienia, alergiczna, wirusowe, bądź bakteryjne - przy tym ostatnim konieczny jest antybiotyk. Zapalenie spojówek może przejść jeszcze w zapalenie tęczówki lub co gorsze w zapalenie rogówki - więc każde zapalenie spojówek trwające dłużej niż 2-3dni powinien zobaczyć okulista. Ja miałam zapalenie tęczówki po dwóch dniach zapalenia spojówek - masakra totalna - strasznie bolało Może na ropiejące oczko przy katarku mleczko pomoże?? ale na zapalenie spojówek pewnie nie.

2015-02-12 20:40

Zuzanna ja próbowałam i podziałało, ale mały miał mało ropki w oczku. Na uszy nie wiem, bo ich nie zakrapiałam.

2015-02-12 15:06

Beata a Ty próbowałas ?

2015-02-12 14:45

Właśnie według mnie jak oczko ropieje to lepiej zakropić je pokarmem. Lekarz przepisze antybiotyk, a po co. Mleko mamy na prawdę działa.