Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1135 Wątki)

W jakim systemie odciągać mleko, żeby zrobić zapas ?

Data utworzenia : 2015-01-27 21:11 | Ostatni komentarz 2015-02-22 16:55

Jolanna

8268 Odsłony
18 Komentarze

Karmię mojego 6 tygodniowego syna piersią. Raz lewą, raz prawą, co 2-3 godziny, po 10-15 minut. Proszę o informację w jaki sposób mam odciągnąć pokarm, w jakim schemacie, żeby zrobić zapas na karmienie butelką, jak chcę wyjść na dłużej bez dziecka, powiedzmy na 7 godzin. Odciągać między karmieniami, czy zciągać resztę po zakończeniu karmienia? Jak to zrobić żeby nie zrobić sobie krzywdy, nie spowodować niepotrzebnych nawałów itp.

2015-02-22 16:55

Mnie położna tez przestrzegala żeby nie mieszać mleka z różnych godzin. Można trzymać je w osobnych pojemnikach w lodówce ale nie mieszać w jednej butelce.

2015-02-22 11:15

Jeżeli stoi w lodówce w oddzielnych pojemnikach to nie mam nic przeciwko, ale jeśli jest z różnych godzin z dnia to mleko traci swoje wartości odżywcze. Wiadomo, że w pierwszych minutach odciągania jest dość rzadkie, a z kolei w drugiej części zawiera więcej białka i tłuszczów oraz węglowodanów. Tak jak i mleko dzieli się na dzienne, które zwiera więcej aminokwasów i laktozy a nocne tłuszcz, sód i potas. Także pomieszanie takiego mleka może mieć niekorzystne oddziaływanie na dziecko. Chyba, że nie do końca zrozumiałam Twoja wypowiedz, czy to mleko odciągnięte stoi po prostu w lodówce? Czy mieszasz je z inną porcja mleka odciągniętą o innej godzinie?

2015-02-22 10:52

Klio69 - taki system odciagania zaproponowala pani z poradni laktacyjnej, ktora nauczyla mnie karmic i mam do niej zaufanie. Podkreslila, ze w ten sposob zostaje zciagniete najbardziej wartosciowe mleko. Nie jestem ekspertem, ale czemu mialoby szkodzic takie zbierane mleko np z jednego dnia? przeciez jak stoi w lodowce to nic mu sie nie stanie. Jakie argumenty mialy panie pielegniarki?

2015-02-22 08:53

Jolanna jestem skłonna do próbowania wszelkich możliwych sposób laktacyjnych, także i z Twojego skorzystam :) choć na brak mleka nie narzekam..lecz nie jeden kryzys laktacyjny przeżyłam i wolę być zabezpieczona. Z kolei nie jestem za tym by mieszać mleko z różnych godzin dla uzyskania odpowiedniej porcji - czy taką informację uzyskałaś od doradcy laktacyjnego? Z wszystkimi osobami z którymi rozmawiałam (najczęściej były to osoby z personelu medycznego) przestrzegały mnie przed tym, że nie można mieszać mleka z różnych godzin.

2015-02-22 02:12

Ja zawsze w nocy po dłuższej przerwie odciągam około 100 ml i albo chowam do lodówki albo do zamrażalnika. Zawsze staram się mieć w lodówce jedna porcję a w zamrażalniku dwie. I tak codziennie je wymieniam i rotuje.

2015-02-21 22:55

Pani z poradni laktacyjnej, która mnie odwiedzała, poleciła zrobić następująco: pół godziny po porannych karmieniach (bo wtedy jest najwięcej mleka) zciągnąć laktatorem przez ok. 5 minut z tej piersi , którą właśnie się karmiło. To pozwala gromadzenie najbardziej wartościowego mleka. Tak powtarzać codziennie i po kilku dniach będzie coraz więćej mleka odciągnięte. Mleko trzymać w lodówce i po zebraniu porcji przelać do torebli i włożyć do zamrażania.

2015-01-29 23:33

Ja ściągam pokarm po karmieniu do suchej piersi. Najpierw u Ciebie można popracować nad większą ilością pokarmu, aby zrobić zapas. Dlatego po każdym karmieniu radziłabym ściągać z obu piersi do suchej w trybie 7-7 5-5 3-3. Między karmieniami ściągać nawet jak nie leci. Bo uważam, że najpierw trzeba wyprodukować więcej mleczka. Jak dziecko będzie chciało a piersi będą puste, to zawsze jest to ściągnięte. Ja w ten opisany sposób ściągam i robię zapasy a zarazem podtrzymuje laktację.

2015-01-28 23:44

Ja nie polecam karmic obiema piersiami w jednym karmieniu, bo dziecko moze nie dostac najtłutszego pokarmu, na poczatku z każdej piersi leci wodnisty. Co do ściągania, ja odciągam rano z jednej piersi, z drugiej karmi e, taki pokarm z nocy jest najtłustszy.