Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1135 Wątki)

Jak łagodnie zakończyć karmienie piersią u 12miesięcznego dziecka, które odmawia mleka modyfikowanego?

Data utworzenia : 2015-01-24 22:27 | Ostatni komentarz 2015-02-14 21:18

Monkor

5202 Odsłony
13 Komentarze

Witam, synek ma aktualnie prawie 12 mcy. Niedługo pójdzie do żłobka, juz za dwa mce. Ja czuję sie już coraz slabiej karmiac go piersią i pojawiły się u mnie pewne problemy ze zdrowiem. Czuję sie osłabiona. Myślę, że organizm powiedzial juz stop. Tymczasem malutki wyraza caly czas aktywne zainteresowanie piersia. Karmie piersią raz w nocy, raz rano i raz wieczorem, ale czesto zdarza sie że i w polowie dnia, tak o 15-16.00. Jak najłagodniej dla synka zakończyć karmienie i przejść na mleko modyfikowane? dodam że zamiast piersi próbowalam dawac mu butelkę z mm, ale nie chce, wykręca sie ze wstretem. Z innych napojow to tyko woda z kubka i soczki przecierowe łyzeczką lub ze specjalnego pojemniczka. Z nabiału twarożek czasem z owockami je, deserkow z wapniem odmawia. Jest sceptyczny i nieufny wobec nowości. Czy w tym wieku wchodzi w grę podanie mleka krowiego, jeśli malutki odmowi mleka modyfikowanego? Nawet kaszek nie chce na mleku modyfikowanym. Mam wrażenie, że wyczuwa nawet po zapachu takie kaszki i zaciska usta natychmiast. Z kaszek akceptuje tylko te bez mm ( seria Zdrowy brzuszek Nestle). 4 lutego skończy 12 miesiecy, mierzy 82,5 cm, waży 12750g (waga urodzeniowa 4260g).

2015-01-27 18:28

Annawianna, moj synek najpierw placze a potem zaczyna wie wybudzac:-) nie pomyślalam o opakowaniu termicznym. Daje mu piers w nocy kolo 1.00-2.00, to jesli wleje wode o 23.00 to temperatura powinna sie utrzymac. Kaszki na moim mleku robia sie zawsze jak woda wiec ich nie podaję z moim mlekiem tylko na wodzie z owocami ew. Nie akceptuje kaszek na mm. Z odciaganiem mam teraz wiekszy problem bo rzadziej karmie.Nie jestem w stanie odciagnac tyle co kiedyś.

2015-01-25 20:56

Nie wiem czy Twój synek w nocy je o mniej więcej stałej porze ponieważ dobrze by było żebyś mogła mu podać mm kiedy jeszcze nie do końca się wybudzi i zacznie płakać, jeżeli masz opakowanie termiczne to przygotuj sobie ciepłą wodę i odmierzoną ilość mleka, a gdy synek zacznie się wybudzać to tylko przygotujesz i masz gotowe. Co do wylewania mleka to uwierz że nie znam mamy która powie że nigdy nie wylewał mm. Mój synek czasami płacze , wydaje się że jest bardzo głodny po czym zjada 30 ml i śpi a resztę muszę wylać, ale trudno się mówi :). możesz spróbować na początku podawać mu w ciągu dnia odciągnięte mleczko a nawet możesz przygotować na nim kaszkę i zobaczysz czy będzie jadł, ponieważ może problemem nie jest smak mleka modyfikowanego a sposób karmienia - może on woli pierś, przytulić się do Ciebie i poczuć Twój zapach. :)

2015-01-25 12:52

Dzięki dziewczyny. Odciagniete mleko pił często z butelki ze smoczkiem miedzy 4 a 9 mcem bo były wakacje, potem ładna jesień i byliśmy często poza domem a ja miałam opory przed publicznym karmieniem. Poza tym mialam nadmiar pokarmu. Ostatnio moje odciagniete mleko pił w listopadzie. Z modyfikowanego próbowałam mu podać NAN HA i Bebilon. Bebilko nie ma tu gdzie mieszkam za granica. W nocy jestem strasznie zaspana i piers jest wygodna. Tym bardziej ze budzi sie kilka razy -szuka mamy, i raz na picie. Ale jesli trzeba zejde do kuchni na dół i przygotuje butle. Tylko nie mam pewności, ze znowu nie będę musiała tego mm wylać;-)) i podać mu piers.

2015-01-25 12:27

Mleka krowiego jeszcze swojej córce nie podawałam, a mała ma 20 miesięcy, stwierdziliśmy, że do ukończenia 2 latek będziemy jej podawać mm. Spróbuj może zmienić mleko mm, bo może to mu nie smakuje, ja też na początku zaczęłam podawać córce NAN, ale nie smakowało jej i zmieniliśmy na Bebiko. Zacznij może to mleko podawać mu w nocy, kiedy jest śpiący i może w ten sposób uda Ci się go oszukać. Moja córka jak miała 18 m-cy to ważyła 12300g, przy wadze urodzeniowej 3630g, więc źle Ci nie przybiera. Nowe rzeczy wprowadzaj mu powoli, pokaż mu że Ty też to jesz i że jest dobre, żeby on też spróbował.

2015-01-24 22:47

A próbowałaś dać małemu odciągnięte mleczko w butelce? Może spróbuj go trochę oszukać i podać mu swoje mleczko w butelce a np w nocy daj mu mm. Co do podania mleka krowiego to ja bym nie podała a napisz jakie mleko modyfikowane mu dajesz.