Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1140 Wątki)

Alternatywny sposób karmienia po odstawieniu od piersi

Data utworzenia : 2015-01-18 12:00 | Ostatni komentarz 2015-03-08 03:49

sylvvvka

4609 Odsłony
22 Komentarze

Witam, moja 9-miesięczna córeczka za nic na świecie nie chce zaakceptować butelki. Aktualnie podaję jej butelkę lovi ze smoczkiem supervent. Przez całe 9 miesięcy była karmiona piersią. Wiem, że dzieci "cycowe" nie chcą butelki i to jest normalne. Trzeba to jednak jakoś przeżyć i próbować przekonać dziecko do picia z butli. Jest to jednak dla nas dosyć ciężkie , córeczka płacze, mąż podaje jej raz smoczka raz butelkę, a mleka w butelce nie ubywa. Zastanawiam się, czy jest jakaś alternatywa dla tak "dużego" niemowlaka, np karmienie wyłącznie łyżeczką + pojenie z kubeczka treningowego. Córka nauczyła się pić z kubeczka, jednak wypija z niego niewielkie ilości wody - 3 łyki co 5 minut podczas zabawy kubeczkiem. Czy dziecko nie otrzyma za małej ilości płynów, jeżeli jadłoby 2x kaszkę 200ml, deserek 120g, zupkę 200ml i pierś na wieczór?

2015-01-19 13:28

A dlaczego nie spróbujesz smoczka 9m+? Ustnik kubeczka treningowego ma po prostu dziurki i Twoja córeczka nie musi się zbyt napracować by się napić, tak jak to jest, gdy dziecko pije z butelki.. Kaszka, zupka jest na wodzie. Deserek z owoców, które również zawierają wodę. Pierś nie jest przezroczysta, wiec nie wiesz ile płynów z niej córka wypija. Według mnie jest ok i myślę, że jeżeli z ciemiaczkiem jest ok a usta nie są suche nie powinno Cię to niepokoić. Najważniejsze, aby posuwac kuleczek i namawiać do picia a z czasem malutka sama zacznie sygnalizowac potrzebę napicia się i będzie po problemie; )

2015-01-18 21:20

Dzięki dziewczyny za odpowiedź. Spróbuję może z niekapkiem. Kiedyś jej dawałam, ale nie potrafiła z niego pić. Używała go jak gryzaka ;) Dopiero treningowy się sprawdził, ale za dużo z niego nie pije. Może nie potrzebuje... Używam smoczka trójprzepływowego +3m. Może powinnam zacząć od wolnego lub mini? Albo w ogóle przejść na lateksowe?

2015-01-18 21:06

Sylvvvka, wg norm niemowlę powinno wypić conajmniej 100 ml na każdy kg ciała dziennie, czyli w Waszym przypadku to ok 900 ml. Może być tak, że jak będzie rzadziej dostawać pierś, to z czasem zacznie więcej pić. Na pewno musisz obserwować, czy nie ma zatwardzeń, zbyt zagęszczonego moczu, wysuszonych śluzówek itd. No i kubek z piciem musi być cały czas pod ręką, by co chwilę proponować jej łyczka.

2015-01-18 20:20

Mojego synka musiałam dokarmiać już od pierwszego tygodnia i powiem szczerze że nie miałam problemu z zaakceptowaniem przez niego butelki ponieważ karmiłam przez nakładki ( osłonki) silikonowe. Jeżeli dziecko pije z kubeczka to możesz to wykorzystać i podawać jej płyny w taki sposób lub tak jak pisze Leila podawać dziecku płyny z niekapaka. Napisz proszę jakiego smoczka używasz ( jaki przepływ?)

2015-01-18 12:58

Mi się wydaje, że to co podajesz wystarcza a mała z czasem na pewno będzie piła więcej. Po prostu niech ten kubeczek z wodą ma zawsze pod ręką to będzie popijać jak będzie miała ochotę. Jeżeli dobrze przybiera z kupkami jest wszystko ok to nie ma się co martwić. Może warto spróbować z jakimś niekapkiem. Teraz tyle tego na rynku może jej coś spasuje.

2015-01-18 12:56

Dodam, że córka waży 9,15kg i ma 75cm wzrostu.