Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1140 Wątki)

Alternatywny sposób karmienia po odstawieniu od piersi

Data utworzenia : 2015-01-18 12:00 | Ostatni komentarz 2015-03-08 03:49

sylvvvka

4610 Odsłony
22 Komentarze

Witam, moja 9-miesięczna córeczka za nic na świecie nie chce zaakceptować butelki. Aktualnie podaję jej butelkę lovi ze smoczkiem supervent. Przez całe 9 miesięcy była karmiona piersią. Wiem, że dzieci "cycowe" nie chcą butelki i to jest normalne. Trzeba to jednak jakoś przeżyć i próbować przekonać dziecko do picia z butli. Jest to jednak dla nas dosyć ciężkie , córeczka płacze, mąż podaje jej raz smoczka raz butelkę, a mleka w butelce nie ubywa. Zastanawiam się, czy jest jakaś alternatywa dla tak "dużego" niemowlaka, np karmienie wyłącznie łyżeczką + pojenie z kubeczka treningowego. Córka nauczyła się pić z kubeczka, jednak wypija z niego niewielkie ilości wody - 3 łyki co 5 minut podczas zabawy kubeczkiem. Czy dziecko nie otrzyma za małej ilości płynów, jeżeli jadłoby 2x kaszkę 200ml, deserek 120g, zupkę 200ml i pierś na wieczór?

2015-03-08 03:49

Extra ze się udało.

2015-03-06 21:10

No to gratuluje, że tak dobrze poszlo :)

2015-03-06 15:00

Witam, chciałabym dokończyć ten wątek, bo może któraś z mam też będzie miała problem z odstawieniem od piersi i wprowadzeniem butelki. Pod koniec stycznia (córka miała 9,5 m-c) zaczęłam podawać 2x kaszkę 200ml, deserek 120g, zupkę 200ml i pierś na wieczór. Niestety kupki zrobiły się dużo gęstsze i często zbite, więc wróciłam do karmienia piersią. Od połowy lutego córeczka zaczęła pić coraz więcej z kubka treningowego Lovi. Zaczęła z niego ssać, był taki charakterystyczny dźwięk tworzącego się podciśnienia w kubku. 20.02. wypiła po raz pierwszy 70ml mleka z kubeczka :) Tylko tyle zrobiłam na próbę. Nastawiona byłam, że raczej i tak tego nie wypije. A tu taka niespodzianka :) Następnego dnia podałam 200ml mleka o tej samej porze (15.30 - po drzemce) i również wypiła. Tak więc zaczęłyśmy stopniowo eliminować karmienie piersią i wprowadzać kubek (do 20.02 miałam 3 karmienia: rano, 15.30 i wieczór + czasem w nocy). Od 28.02 nie karmię piersią. Córeczka, gdy spróbowała mleko z kubka przestała się domagać piersi. Było jej obojętne skąd mleko leci. Obyło się bez krzyków i płaczu. Wieczorem i rano podaję jej czasami butelkę, rozmiar 4 - od 6 miesiąca, ale woli pić z kubka. Spróbowałam dzięki poradzie SamantKa :) Dzięki dziewczyny za rady. Bardzo się cieszę, że mi się udało i mogę spokojnie wrócić do pracy.

2015-01-28 21:00

Za miesiąc planuję wrócić do pracy, dlatego będę karmiła dziecko tylko wieczorem. Odciąganie mleka nie wchodzi w grę, bo córka nie chce pić z butelki. Dlatego szukam innego rozwiązania. Na razie pije wodę z kapka w coraz większych ilościach. Niestety więcej wody jest wszędzie dookoła niż w brzuszku.

2015-01-28 20:23

Witam, dziecko w tym wieku to mogłoby jeszcze dostawać więcej piersi niż 1x na wieczór... dlaczego tak mało? Szczególnie że pisze Pani o mleku modyfikowanym - nie ma potrzeby go podawać. Pierś kilka razy na dobę i żadna mieszanka nie będzie potrzebna, a dziecko zaspokoi pragnienie. Przyzwyczajanie do butelki w tym wieku to chyba nie ma za bardzo sensu. Kaszki, zupki itd. można spokojnie dawać łyżeczką (trzeba pamiętać, że w tych produktach też przecież jest woda, to nie są same produkty stałe), a pić uczyć innymi metodami - kubek kapek albo niekapek, a może zwykły - tu nie ma mądrych, każde dziecko lubi co innego. Jeśli akceptuje wodę, to też się cieszyć, woda na pewno zdrowsza niż wszelkie słodkie herbatki czy soczki.

2015-01-23 15:08

A może bidonik z rurka? Zdarza się, że tak malutkie dzieci nie radzą sobie z kubeczkiem a świetnie dają radę z rurka; )

2015-01-22 22:21

Moim zdaniem w tym wieku nie ma już sensu uczyć dziecka pić z butelki, lepiej poszukać kubka, ktory jej podpasuje.

2015-01-22 22:14

Mojego też nie chce. Modyfikowane daję jej bebiko, ale też nie chce go pić. Kaszkę np lubi jeść z łyżeczki. Ile jej dam tyle zje, ale z butelki nie chce. Nie wiem, czy nie poczekać jeszcze z miesiąc i przestawić się na kubek.