Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1137 Wątki)

Czy przed operacją musze przestac karmić piersią czy po będę mogla znowu karmić .?

Data utworzenia : 2015-01-07 21:42 | Ostatni komentarz 2015-01-17 21:47

Justyny.Kaczmarek

5382 Odsłony
11 Komentarze

Witam karmie piersią chociaż mały w dzień nie chce ssać z piersi więc muszę ściągać pokarm i z butelki podaję. W nocy je z piersi. Mój problem polega na tym ze muszę malucha odstawić od piersi a nie chcę czeka mnie operacja i nie wiem czy po mogłabym dalej karmić. Myślałam ze na ten pobyt w szpitalu gdy będę czy można by było podawać modyfikowane mleko jak tak to jakie ? a gdy bede w szpitalu odciagac pokarm by utrzymać laktacje a po powrocie do domu dalej karmić prosze o pomoc .

2015-01-17 21:47

Greeendream niektóre antybiotyki są przeciwwskazaniem do karmienia i ta też było w moim przypadku. Justyna ja podawałam Bebiko.

2015-01-17 02:07

no własnie Pani dr ma racje ja już którys raz z kolei słysze ze antybiotyki nie sa przeciwskazaniem do karmienia piersia! Nie wiem dlaczego niektóre kobiety sobie to wkręcają... żadne złe skłądniki nie przejda do mleka mamy. Jednak jeśli chodzi o komfort i będą problemy z podawaniem, odciaganiem mleka to może mm bedzie dobrym pomysłem..tyle ,że od tak nie mozna chyba podac mm. trzeba robic to stopniowo. Nie jestem jakims fachowcem ale biore to na logike. a co do mm to ciezko jest powiedziec...chyba kazde mozna podac skoro wcześniej nie piło mm.... bo nie wie sie nic o tolerancji mleka danej firmy...

2015-01-16 14:24

Ja w marcu idę na operację i wiem że muszę odciągać pokarm minimum 6 razy na dobę ale też boję się że jednak pokarm zaniknie :/

2015-01-13 14:03

Takjakjuż dziewczyny pisały, że najważniejsze jest nastawienie, wszystko siedzi w głowie. Czytalam kiedys o kobiecie, która adoptowała noworodka. Odpowiednio wcześnie zaczęła stosować kuracje, która miał spowodowaću niej laktacje, piła herbatki na zwiększenie pokarmu i tak bardzo tegopragnęła, że udało jej się i momo, że nigdy nie urodziła dziecka to jednak piersią karmiła. Popatrzcie jaką człowiek jest mądrą maszyną :)

2015-01-13 13:44

Witam, jeżeli zabieg ma dotyczyć miejsca po cięciu cesarskim, to zapewne będzie w tym samym szpitalu, prawda? W jakim wieku jest teraz dziecko? Na pewno trzeba odciągać pokarm, żeby laktacja się nie wyhamowała, a antybiotyki w większości nie są przeciwskazaniem do karmienia, więc być może będzie można dziecku podawać pokarm. Chyba że np. jest problem z dojazdami, przewożeniem tego mleka itd. Koniecznie trzeba poinformować lekarzy, którzy się będą Panią zajmować, że Pani karmi i chce karmić dalej, żeby odpowiednio dobrali leki.

2015-01-11 13:13

Ważne jest systematyczne odciąganie, które jest połową sukcesu drugą sprawą jest nastawienie..które sprawi, że mleko nie zaniknie. Jak to się mówi dla chcącego nic trudnego :)

2015-01-08 11:02

mleko siedzi w głowie, jeśli postanowisz że chcesz dalej karmić musisz odciągać nawet jak zaraz po opercji nie bedzie nic leciało, to jest tak jak z cięciem cesarskim, często mleko pojawia się dopiero po ok 3 dniach, wynika to miedzy innymi ze zmęczenia, odczuwanego bólu itp. Jeżeli jednak podejdziesz z luzem do tematu myśle ze pokarm szybko wroci tylko nie zaniedbuj odciągania ani przed ani po operaji. Wybierając mleko zastępcze pobieram mleka HA czyli hypoalergiczne, np Nan ha bardzo dobrze się sprawdza u dzieci karmionych piersią, a jak nie postaraj sie duuuzo pic teraz i odciagaj chociaz z jedną butelke dziennie zeby zamrozic, wtedy możesz jakiś czas przetrwać na zapasach nie podając sztucznego mleka. Powodzenia

2015-01-07 22:30

A jakie mleko mm podawałas przez ten okres ;) ?