Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1140 Wątki)

Sen dziecka karmionego piersią

Data utworzenia : 2013-03-03 00:08 | Ostatni komentarz 2013-12-17 21:04

Zuźka

7182 Odsłony
9 Komentarze

Witam, mój synek ma 18 miesięcy. Powoli przymierzam się do tego, by odstawić go od piersi. Pierwszym krokiem, jaki podjęłam jest zaprzestanie karmienia w dzień. Do tej pory po jedzeniu i w sumie często na życzenie dostawał pierś. Nie dostaje piersi w dzień od kilku dni i od kilku dni noce stały się masakrą. Budzi się częściej niż miał zwyczaj (a wcześniej było to co 3-4 godziny), obecnie budzi się co dwie godziny, karmienia trwają dłużej, wygląda to tak, że przytula się, ssie i nie chce wypuścić piersi, rozbudza się jak mu ją wyjmuję. W związku z tym mam pytania czy to normalne, że dziecko karmione piersią budzi się tyle razy czy to normalne, że jak nie dostaje mleka w dzień to chce go więcej w nocy i budzi się jeszcze częściej słyszałam o sposobie na nocne karmienia, że zamiast mleka podaje się dziecku wodę i że w ten sposób przestają się budzić w nocy, słyszałam o tym sposobie a' propos dzieci karmionych butelką - czy do karmionych piersią też się to stosuje Generalnie chciałabym doprowadzić do sytuacji, że karmię na dobranoc i rano, a noc przesypiamy, czy jest to możliwe? a jeśli tak to jaki jest na to sposób? Jak było u Was? Z góry dziękuję za odpowiedzi

2013-03-03 11:38

Zuźka musisz być konsekwentna i cierpliwa aby oduczyć małego nocnego karmienia piersią. Sposób który opisujesz z wodą może być skuteczny również w przypadku karmienia piersią z czasem dziecku dojdzie do wniosku że nie warto się budzić tylko na picie. A takiemu dużemu chłopcu może lepiej dać na noc sycącą kaszkę żeby w nocy nie był głodny i się nie budził. A może Twój synek traktuje pierś jak smoczek i się rozbudza jak mu ją wyjmujesz.