Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1136 Wątki)

Częstotliwość karmienia

Data utworzenia : 2015-01-06 20:36 | Ostatni komentarz 2015-01-22 01:53

marza

7369 Odsłony
20 Komentarze

Witam, Jestem mamą od prawie 4miesięcy. Karmie piersią moją małą Grodomorrę. Córeczka szybko się najadała, karmienie trwało około 10minut, a domagała się co 3-4godziny a w nocy robila dwie przerwy po 6godzin. Od dwóch tygodni karmienie nadal trwa 10minut jednak domaga się co 2godziny, w nocy (od 20) po 4 i 3godzinach. Próbowała wydłżyć czas karmienia jednak córeczka bardzo się buntuje, a nawet wymiotuje. Karmienie stało się bardzo męczące, nie wiem co mam robić. Chciałabym wrócić do wcześniejszego trybu karmienia. Czy macie jakiś sposób czy pomysł jak wydłużyć czas między karmieniami? Dodam, że zabawa nie pomaga, Niunia wpada w histerie gdy czas między się wydłuża.

2015-01-06 21:23

Moja córeczka rownież jest karmiona na żądanie - również w nocy, wiem jest to czasami wykańczające, ale jakie mamy wyjście. Moja mimo ,że ma 6 m-cy potrafi zbudzić sie pare razy w nocy aby possać. Szczerze mówiąc to uważam, że nie jest głodna chce się tylko przytulić i pociągnąć pare razy, ale nie najeść. Moja też dużo przybiera na wadze, ale nie martwie się tym jak na razie.

2015-01-06 21:23

Z tego co wiem to dziecka karmionego piersią nie przekarmisz. A ile wazy twoja córka? Ile przybierała na wadze? I jaka jest jej masa urodzeniowa? I szczerze mówiąc to nie o wygodę tu chodzi... Jeśli wydluzasz czas karmienia wbrew temu jak chce jeść dziecko to wcale mnie nie dziwi ze się domaga i jest rozzłoszczone... Dziecko na piersi karmi się na żądanie..

2015-01-06 21:12

Szczerze mówiąc dla wygody, do tego córka dużo przybierała na wadze. Przy tak częstym karmieniu boje się, że zacznie przybierać jeszcze więcej.

2015-01-06 20:45

A dlaczego chcesz wydłużać czas między karmieniami? Dziecko powinno się karmić na żądanie to znaczy że je kiedy chce i ile chce. Mój synek kilka tygodni temu w nocy budził się co 1.5 - 2 godziny jadł mało i zasypiał, ale teraz się unormowało i w nocy jada 3 razy. Ja na samym początku praktycznie co godzinę - półtorej karmiłam synka ponieważ miałam mało pokarmu i był co chwilę głodny ale teraz też nie trzymam się jakiś sztywnych schematów karmienia tylko daję mu jeść kiedy on chce.