Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1135 Wątki)

Laktator ręczny czy elektryczny - jaki kupić?

Data utworzenia : 2015-01-05 22:47 | Ostatni komentarz 2024-01-15 19:07

Konto usunięte

49518 Odsłony
639 Komentarze

Wiele mam przed porodem zastanawia się, czy kupić laktator oraz jaki model wybrać. Czy zainwestować w droższy laktator elektryczny, czy zdecydować się na tańszy model ręczny? Podpowiadamy, kiedy warto dokonać zakupu laktatora i jakie czynniki wziąć pod uwagę przy wyborze rodzaju tego sprzętu.

2015-02-13 16:18

Ja zamierzam zainwestowac w elektryczny fakt ze jest drozszy ale moim zdaniem chyba wygodniejszy

2015-02-13 13:22

Zdecydowanie laktator elektryczny. Po porodzie nie od razu jest pokarm, no a za kilka dni nawał i problem, ręczny w moim przypadku nie sprawdził się, męczyłam się z odciaganiem, sutki przez to ucierpialy strasznie, teraz przy drugim dziecku planuje zakup elektrycznego laktatora, jest droższy, ale warto.

2015-02-12 22:06

Trudno powiedziec. Ja mialam cc i synka dali mi dop na drugi dzien do piersi, i na piczatku mialam jakis tam pokarm i tak sie cieszylam,bo bardzo zalezali mi zeby karmic synka piersia , potem bylo ciraz mniej pokarmu mialam zwykly laktator cos w stylu strzykawki bo nie bylo tez nas stac na elektryczny, i tylko 4mc karmilam synka bo juz pokarmy mialam ciraz mniej i czasem sobie wmawiam ze gdybym miala lepszy laktator to bardziej by mi pobudzal ,no nie wiem trudno teraz i tak zapuzno synek juz ma 13mc i tydz:-) ale przy drugim dziecku napewno zakupie lepszy, chyba ze do tego czasu uda mu sie wygrać :-). Ake najwazniejsze ze synek zdrowy.

2015-02-12 21:24

Coś w stylu retro. Moja mama używała (30 lat temu) takiego o to urządzenia i też musiała dać sobie radę :)

2015-02-12 09:27

Ja stosowałam tę metodę przy użyciu ręcznego i elektrycznego laktatora i dla mnie różnicy nie było. Wiem, że większość kobiet męczy się przy użyciu ręcznego laktatora, więc na pewno łatwiej jest do Power Pumpingu zastosować elektryczny, zwłaszcza, że godzinę trzeba na to poświęcić. W przypadku laktatora dwustronnego jest o tyle łatwiej, że odciąga się pokarm obu piersi na raz 10 min i robi się 10 min przerwy i tak również przez godzinę. Tak jak piszesz klio69, powinno się więcej mówić o różnych metodach wspomagania laktacji, bo bardzo często kobiety walczą nawet o kilka kropel drogocennego pokarmu nie wiedząc, że istnieją sposoby na zwiększenie produkcji mleka. Zaczynając swoją przygodę z laktatorem wiedziałam o metodzie, o której pisze Zuzanna-1986 (7-5-3), jednak ona na mnie zupełnie nie działała. Jak dobrze, że znalazłam alternatywną metodę :)

2015-02-12 01:45

Ja używam ręcznego latanie do mojej metody odciągAnia. Elektrycznego nie posiadam wiec się mecze ale to wszystko dla mojej kruszynki.

2015-02-11 22:30

Ta metoda powinna być propagowana w szpitalach, by mogły mamy z niej korzystać i pobudzać laktację. Powiedz mi czy w przypadku tej metody sprawdza się bardziej laktator elektryczny czy ręczny? W moim wyobrażeniu..nie byłabym w stanie zastosować tej metody z użyciem laktatora ręcznego, ale to może tylko takie moje wyobrażenie jeśli byłabym zmuszona to na pewno bym podołała..w końcu dziecko uczy niezwykłej determinacji :) Odnośnie 1000ml zrozumiałam kontekst :) nadal pozostaję pełna uznania i podziwu :)

2015-02-11 20:33

Jeszcze chciałabym dorzucić słówko do wcześniejszej wypowiedzi C.Karolina odnośnie odpowiedniego doboru lejka do brodawki. Warto popytać w aptekach albo w sklepach z art. dla niemowląt o szablony z dziurkami, wiem że na pewno udostępnia je do takich miejsc firma Medela. Czasami też dysponują nimi szpitale. Ja także podziwiam z całego serca takie mamy jak Ty Karolina, brawo :)