Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1134 Wątki)

Nocne karmienie

Data utworzenia : 2013-10-17 23:37 | Ostatni komentarz 2014-02-18 10:02

SamantKa

7311 Odsłony
17 Komentarze

Kiedy mogę zrezygnować z nocnego karmienia? Mój synek ma 10 tygodni i już nie budzi się w nocy na jedzenie - podaje mu mleko przez sen i zjada około 60 ml mleka (karmię z butelki swoim mlekiem) a potem przestaje ssać. Gdy rozbudziłam go kilka razy, to już w ogóle nie chciał jeść.

2014-02-18 10:02

Oj jak ja bym chciała przespać choć jedna noc tak z 8 godzin jak na razie to marzenie ale nie narzekam, Jas jest karmiony piersią i ostatnio mamy 3 pobudki w nocy ale chyba damy rade :)

2013-12-14 23:38

Mój syn ma 4 miesiące i przesypia 8 godzin. Nie budzę go. Ładnie przybiera obecnie ma 73cm i waży troszkę ponad 8kg. Pamiętam, że pierwszy syn też jakoś w tym wieku tyle przesypiał. Z tym, że ja przez sen go karmiłam, bo słabo przybierał. Dzieci mają taki okres, ale Filip ok 6 miesiąca już przestał tak ładnie spać i znowu się zaczął budzić

2013-12-14 17:48

Ważne żeby pokarm się unormował trwa to około 2 miesięcy . Ale nocne mleko ma więcej kalorii a dodatkowo pobudza to laktacje i mleka jest więcej . Moja córeczka ma 8 miesięcy i dalej 1-2 razy karmie ją w nocy no mnie to nie przeszkadza ale jak na przykład jesteś bardzo zmęczona i w ogóle to sądzę ze jak będzie miała 2-3 miesiące to możesz zaprzestać nocnych karmień bo potem będzie trudniej tego oduczyć moja to już przyzwyczajona heh :D

2013-11-22 17:47

SamantKa moja Rozala też całe noce przesypiała w zasadzie odkąd dwa miesiące skończyła. Szła spać przed 22 i wstawała o 8 rano, natomiast od jakiegoś czasu coś jej się przestawiło i budzi się w okolicach 6 rano, ale nie po to żeby jeść tylko po to, żeby sobie popiszczeć, misiem pobawić, a głodna się robi około 8 rano. Taki sobie wyrobiła rytm. Ciesz się tym, że przesypia noce i jak waga jest dobra to nie budź, bo nauczy się wstawać i będzie jeszcze gorzej :)

2013-10-19 17:38

Dziękuję bardzo za odpowiedź: ))))

2013-10-19 12:27

Witam, Dzieci w tym wieku zwykle już sobie wyrabiają jakiś tam własny rytm karmień i długa przerwa nocna nie jest czymś szalenie dziwnym. Jeżeli synek dobrze przybiera na wadze, to nie ma potrzeby wybudzania go do karmienia, skoro nie ma na to ochoty - lepiej się samej wyspać:)) Jeżeli byłby jakiś problem z przybieraniem na wadze, to wtedy oczywiście jest inna rozmowa, ale zakładam, że jest dobrze. Może tak być, że za jakiś czas, jak zrobi się bardziej ruchliwy, będzie wymagał więcej kalorii, to znowu zacznie się w nocy budzić. Ale są też takie dzieci, które po prostu jak zaczynają przesypiać noce, to już tak im zostaje. I tego życzę:)

2013-10-19 09:52

Samantka, w tym wieku co twoj jest to przerwa moze byc 5 do 6 h :) tak wyczytalam gdzieś, oczywiscie jezeli dobrze przybiera... Ja Np.dzis pierwsza sie obudzilam bo aż mnie piersi szczypaly, budź go wtedy kiedy musisz bo noworodkiem juz nie jest, a jak maly byl noworodkiem to w razie gdyby sie nie budzil to sobie budzik nastawialam :)

2013-10-18 21:49

nosia89 noworodki potrafią przespać noc ale należy dziecku podawać jedzenie, bo to nie oznacza, że np. nie są głodne - mój synek to i cały dzień mógł przespać i teraz nigdy nie budzi się sam na jedzenie a gdy to ja w ciągu dnia go wybudzę nagle odczuwa wieeeeeeelki głód.. Wiem, że nocne karmienie jest ważne ale na jaką maksymalną przerwę między karmieniami mogę już sobie pozwolić? Synek zapada w nocny sen o 22.30 i karmię go jeszcze ok. północy przed tym, jak sama pójdę spać..