Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1135 Wątki)

Kiedy wprowadzić dziecku mającemu skłonności alergiczne do menu rybę i jajo?

Data utworzenia : 2014-12-20 20:19 | Ostatni komentarz 2015-02-06 22:19

aaasik1

2766 Odsłony
5 Komentarze

Witam serdecznie. Mój synek ma 7 msc, jest karmiony piersią. Ma skłonności alergiczne, ponieważ, kiedy ja jadłam mleko i przetwory mleczne, wysypywało go. Po 4 msc zaczęłam dawać mu zupki, ponieważ podwoił swoją wagę urodzeniową i nasza pediatra poleciła nam wprowadzanie jak najszybciej mięska, które najłatwiej wprowadzić przez zupkę. Zupki gotuję sama, wszystkie warzywa są z mojej działki, królik również ze znanej mi hodowli. Pewnego razu dodałam do zupki selera (wiem, głupiam:)) i małego wysypało na twarzy,z a kolanami, przy stópkach, za uszami oraz doszedł kaszel, więc znów wróciłam do pierwotnego menu, czyli cyca i zupa (ziemniak, marchew, dynia hokkaido, burak, królik, oliwka z oliwek i płatki owsiane-gluten). Mały więc już je zupki 3 msc, Chciałabym wprowadzić mu rybę (też mamy 'swoją' )i jajka, lecz obawiam się reakcji alergicznej. Proszę o radę, kiedy i jak wprowadzić dane składniki do diety synka oraz w jakiej postaci :) Pozdrawiam ciepło :)

2015-02-06 22:19

Aasik nie miałam pojęcia o tych płatkach. Ja używam kaszki owsianej i mam nadzieję w takim razie, że jest bardziej odżywcza niż manna. Ale no właśnie jak dziewczyny napisały - wg schematu najnowszego nie trzeba opóźniać wprowadzania pokarmów. Beatka bardzo dobrze poradziła z jajkiem wtedy wiadomo czy białko lub żółtko uczula :)

2014-12-21 12:22

Dzięki za odpowiedzi, ale właśnie nasza pani alergolog powiedziała, że większość ludzi uważa, że płatki owsiane nie mają glutenu, a własnie, że mają, tylko mniej aniżeli manna. Dodatkowo mają masę wartości odżywczych, czego nie można powiedzieć o mannie, dlatego używanie na początku płatków owsianych jest i rozsądne i zdrowe :)

2014-12-21 12:12

Moim zdaniem najlepiej byłoby się zapytać pediatry,, bo wiem, że niektórzy lekarza zalecają późniejsze wprowadzanie produktów alergizujących przy dzieciach z alergią. Choć jak widzę Wasza lekarka jest za szybkim wprowadzaniem pokarmów, co w sumie trochę mnie dziwi, bo właśnie karmienie wyłącznie piersią przez pierwsze 6 miesięcy podobno zmniejsza ryzyko wystąpienia alergii, a dziecko powinno podwoić swoją wagę urodzeniową między 4 i 6 miesiącem, więc jak najbardziej mieścicie się w normie :). I tak jak pisała Beata, jeśli będziesz wprowadzać jajko, to najpierw żółtko, a dopiero później białko, z którym możesz spokojnie jeszcze trochę poczekać, bo jest bardziej alergizujące i stary schemat żywienia z tego powodu zalecał wprowadzać je dopiero ok 11-12 miesiąca, więc ja bym się na Twoim miejscu nie spieszyła z tym białkiem. Aaasik, a co do płatków owsianych, to one generalnie nie powinny zawierać glutenu, mogą być jedynie zanieczyszczone jakimiś ilościami glutenu, dlatego należy się ich wystrzegać w diecie bezglutenowej, a do wprowadzania glutenu, to jednak najlepiej użyć kaszki manny. No i życzymy jak najmniej alergii :)

2014-12-21 04:42

aaasik wg najnowszego schematu zywienia nie należy opozniac wprowadzenia nowych produktów a 7 mc to najwyzszey czas na jajko i rybke. Tak jak pisze Beatka stopniowo wprowadzaj te produkty zaczynając od minimalnej ilości aby potem co kilka dni ja zwiekszac. Pamietaj tez ze rybke należy podawac 2 razy w tyg a jajko co drugi dzien. W pozostale dni podajemy miesko w ilości 10gram. Link to nowego schematu zywienia http://www.lovi.pl/pl/diet/530

2014-12-20 22:03

Aaasik1 rybkę możesz dodawać do zupki zamiast mięska. Tylko musisz uważąć na ości. Co do jajka to możesz go ugotować i podać kawałeczek dziecku. Na początku niech to będzie dosłownie wielkości połowy paznokcia. Jeśli nic się nie stanie to następnego dnia spróbuj podać troszeczkę więcej i tak aż dojdziecie do całego jajka. Możesz też osobno wprowadzić żółtko i osobno białko, wtedy będziesz wiedzieć co uczula. Kawałęk jajak możesz dodać do zupki. Artykuł o mięsie : http://lovi.pl/pl/diet/304/1