Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1135 Wątki)

Przygotowania do karmienia piersią

Data utworzenia : 2014-12-03 09:36 | Ostatni komentarz 2015-01-29 23:39

mamula104

8600 Odsłony
16 Komentarze

Witam, jestem już mamą czterolatka, za miesiąc po raz drugi zostanę mamą. Zastanawiam się czy na tym etapie są jakieś sposoby, aby przygotować się do karmienia piersią a w szczególności aby w ogóle mieć pokarm. Przy pierwszym dziecku prawie w ogóle nie miałam pokarmu i choć cały czas stymulowałam organizm do produkcji pokarmu nie udało mi się, a mały cały czas był dokarmiany mm. Po trzech miesiącach pokarm całkowicie zanikł. Dodam, że organizm stymulowałam częstym przystawianiem dziecka, odciąganiem pokarmu laktatorem elektrycznym po karmieniu piersią oraz cały czas byłam pod opieką poradni laktacyjnej. Dlatego teraz mnie zastanawia czy może nie powinnam zacząć działać już teraz aby później mieć pokarm.

2014-12-04 00:03

U mnie nastawienie dużo zrobiło. Całą sobą chciałam karmić piersią, bardzo się na to nastawiłam, nie przyjmowałam innej opcji myśląc o karmieniu dziecka i pokarm się pojawił i karmię. Możesz delikatnie masować piersi aby zacząć pobudzać, ale to też może wpłynąć na przyspieszenie porodu :)

2014-12-03 22:01

Produkcja mleka dostosowuje się do potrzeb malca ale na karmienie ma wpływ bardzo dużo czynników (związanych również z porodem), więc nie da się go zaplanować: ) Bądź dobrej myśli a pozytywne nastawienie może zdziałać cuda; )

2014-12-03 21:52

D.Grzesiewicz dziękuję za radę z piwem, ale jestem całkowicie przeciwna picia w okresie karmienia piersią no i oczywiście w czasie ciąży. Wiem, że to piwo ma tylko 0,5% alk. i polecają je także położne, ale skoro jest na słodzie jęczmiennym to w razie problemów skorzystam z Femaltikera. A tak z ciekawości próbowałaś tego sposobu? Jestem ciekawa czy faktycznie działa.

2014-12-03 21:48

SamantKa nie pocieszyłaś mnie. Myślałam, że może są jakieś sposoby przed porodem, aby później uniknąć problemów z karmieniem.

2014-12-03 21:47

Właśnie Beata74 poczytałam o tym środku Femaltiker i podobno jest dobry na problemy z laktacją. Jednak nigdzie nie znalazłam informacji przez jaki czas się go stosuje. Wiesz może ile czasu należy bądź można go stosować? Stosowałaś go? Dziękuję za radę ze strzykawką, przy synku ratowałam się laktatorem.

2014-12-03 20:32

Twój organizm sam przygotuje się do karmienia. Nie musisz się o to martwić. Jak dziecko pojawi się na świecie to przystaw je jak najszybciej do piersi, wtedy laktacja się rozkręci. Potem jeśli pokarmu będzie za mało możesz pić Femaltiker lub herbatki dla mam karmiących. Jeśli dziecko nie będzie umiało złapać piersi to możesz sutki wyciągnąć prostym sposobem za pomocą strzykawki.

2014-12-03 11:38

Zapraszam do artykułu http://lovi.pl/pl/breast-feeding/40/1 oraz wątku http://lovi.pl/pl/forum/2/3015/1 Nad pokarmem (jego ilością) możesz popracować dopiero jak dziecko będzie na świecie. Pozdrawiam: )

2014-12-03 11:31

Z tego co wiem im częściej przystawiasz dziecko do piersi tym zwiększa się laktacja. Nawet jeśli dziecko pociągnie tylko pare razy. No i herbatki na laktację pij...Jeśli jest niedobór pokarmu powinno się stosować odciągacz. Słyszałam też o piwie karmelowym bezalkoholowym... Badania wykazały, że polisacharydy sodu jęczmiennego zawarte w karmelowym piwie stymulują wydzielanie prolaktyny - hormonu, który pobudza pęcherzyki mleczne do wytwarzania pokarmu.