Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1135 Wątki)

Przygotowania do karmienia piersią

Data utworzenia : 2014-12-03 09:36 | Ostatni komentarz 2015-01-29 23:39

mamula104

8601 Odsłony
16 Komentarze

Witam, jestem już mamą czterolatka, za miesiąc po raz drugi zostanę mamą. Zastanawiam się czy na tym etapie są jakieś sposoby, aby przygotować się do karmienia piersią a w szczególności aby w ogóle mieć pokarm. Przy pierwszym dziecku prawie w ogóle nie miałam pokarmu i choć cały czas stymulowałam organizm do produkcji pokarmu nie udało mi się, a mały cały czas był dokarmiany mm. Po trzech miesiącach pokarm całkowicie zanikł. Dodam, że organizm stymulowałam częstym przystawianiem dziecka, odciąganiem pokarmu laktatorem elektrycznym po karmieniu piersią oraz cały czas byłam pod opieką poradni laktacyjnej. Dlatego teraz mnie zastanawia czy może nie powinnam zacząć działać już teraz aby później mieć pokarm.

2015-01-29 23:39

Dziękuję wszystkim za rady. Wzięłam je sobie do serca i stosuję się do nich. Mam laktację, choć ciągle podtrzymuje laktatorem, ale to chyba z obawy się nie skończyło.

2015-01-25 21:12

Za herbatkami laktacyjnymi nie przepadam, ale piję koper włoski i duże ilości wody, można też zastosować tabletki na laktację, które są jak najbardziej skuteczne. Choć przede wszystkim ważne jest nastawienie.

2014-12-19 11:33

Też jestem zdania że spokój i częste przystawianie do piersi to najlepszy sposób. Nastawienie też jest ważne. Jeżeli będziesz na siłę chciała to może się nie udać. Mi pomogło picie melisy i dużo wody mineralnej, piersi po tym były pełne. A rodziłam przez cc i pokarm miałam na 4 dobę.

2014-12-13 23:18

Miałam taki sam problem i zaczęłam pić herbatki laktacyjne i non stop leżałam z ,,cycem na wierzchu,, aby spowodować napływ większej ilości pokarmu i udało się - produkcja poszła pełną parą. Trzeba być upartym w tej kwestii, będzie ci trochę ciężko zwłaszcza , że masz drugie dziecko, które też wymaga opieki, ale dasz radę

2014-12-12 22:20

Witam, przed porodem nie da się nic "przygotować" więcej niż robią to hormony w naszym organizmie. Nasze pole działania zaczyna się po porodzie. Ważny jest kontakt matki z dzieckiem ciało do ciała zaraz po porodzie (przez około 2 godziny, w każdym razie do pierwszego karmienia), ważna jest pomoc personelu w pierwszym przystawieniu, żeby od razu wyeliminować ewentualne nieprawidłowości. Potem koniecznie regularnie przystawiać (od 2 doby życia dziecko powinno jeść minimum 8 razy na dobę) i oceniać masę ciała (czy ubytek jest w granicach normy, czy odzyskuje urodzeniową masę ciała do 14 dni i czy dalej przybiera). Wspomagająco można pić herbatki laktacyjne i femaltiker. To na początek, i pilnie obserwować jak się sytuacja rozwija. Najlepiej skontaktować się już wcześniej z konsultantem laktacyjnym w oddziale, gdzie Pani będzie rodzić, i opowiedzieć o problemach z poprzednią laktacją, to ułatwi współpracę po porodzie. Życzę powodzenia

2014-12-04 21:41

Mamula ja wypiłam 2 opakowania Femaltikeru, ale według mnie można go pić przez cały okres karmienia. Ja go stosowałam przy problemach z laktacją i się udało z nich wybrnąć i mogę karmić dalej, a robię to już 21 miesięcy.

2014-12-04 19:01

Niestety nie da się już przed porodem coś zrobić by poprawić laktację. To rusza dopiero w momencie gdy odkleja się łożysko. Musisz się uzbroić w cierpliwość i poczekać do rozwiązania. Kiedy maleństwo się pojawi na świecie na pewno najlepszym pobudzaczem laktacji będzie Twój mały ssak :). Karmienie na żądanie to podstawa. Może pić też kawę zbożową, herbatki laktacyjne (ale proszę Cię czytaj skład na opakowaniach...bo w większości te herbatki to głownie glukoza; z tego miejsca polecam herbatki firmy bocianek 100% naturalnych składników) no i oczywiście jak dziewczyny piszą Femaltiker :). JEżeli chodzi o sam Femaltiker to go nie używałam bo wcześniej o nim nie słyszałam a gdy dostałam próbkę nie była mi ona juz potrzebna ;) ale byłam na warsztatach dla mam gdzie mówili o tym środku i faktycznie jest to na bazie słodu jęczmiennego tak samo jak piwo Karmi ale tam jakiś procent alkoholu jest i dobrze że nie jesteś zwolenniczką alkoholu! Jeżeli zaś ktoś ma ochotę na sam smak Karmi to polecam Razowy Kwas chlebowy firmy Van Pur który jest w smaku nieco podobny do KArmi ale nie zawiera alkoholu i również jest na bazie słodu jęczmiennego co przysłuży się Naszej laktacji ;) Co Ci ejszcze pomoże w laktacji? Na pewno determinacja i pozytywne myślenie! Powatarzaj sobie "mam tyle mleka żeby wykarmić swoje dziecko" i musisz w to wierzyć a będzie łatwiej ;)

2014-12-04 09:56

Masowanie piersi przed porodem chyba nie ma wpływu na ilość pokarmu po porodzie :) Sukcesem na pewno będzie przystawianie, przystawianie i jeszcze raz przystawianie Maluszka do piersi :)