Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1136 Wątki)

Narodowy Program Karmienia Naturalnego

Data utworzenia : 2014-11-25 21:16 | Ostatni komentarz 2014-12-03 04:33

ona_net

2901 Odsłony
2 Komentarze

Z powodu częstego braku wsparcia ze strony pediatrów i galopującego lobbingowi mieszanek - mamy, które są zwolenniczkami karmienia piersią napisały petycje do Ministerstwa Zdrowa, aby poprawić poziom wiedzy lekarzy na temat mleka kobiecego. Nazbyt często lekarze proponują karmienie mlekiem kupnym. Czytajác wpisy też się na to skrżycie. No źeby lekarz odradzał karmienie piersią?!!! To najbardziej wartościowy i najlepiej przyswajalny pokarm dla maluchów. A jak pojawia się jakiś problem - jak ten opisany, albo słaby orzyrost masy to najłatwiej - niech Pani przejdzie na mieszankę. Według Unicef'u mieszanki nie mogą być traktowane jako pełnowartościowe zastępstwo mleka mamy. O wyjątkowych właściwościach mleka mamy pisze też Redakcja Lovi w artykule mleko mamy - życiodajny pokarm ... jest wiele naukowych badań.... a mamy wciąż słyszą od pediatrów i innych lekarzy - Pani przejdzie na mieszankę zamiast pomóc w rozwiązaniu problemu laktacyjnego. Dlatego proszę wszystkie mamy, które mają dosyć takiego traktowania nas- podpiszcie petycję o szanowanie mam karmiących piersią. http://www.petycje.pl/petycja/10964/narodowy_program_karmienia_naturalnego_.html

2014-12-03 04:33

Powiem szczerze - dobrnęłam do połowy tekstu i mam bardzo mieszane uczucia. Jestem absolutnie za karmieniem piersią ale ten tekst to trochę herezja. Jak mozna pisać o deficytach intelektualnych u dzieci karmionych mm albo brakiem profilaktyki nowotworów piersi u kobiet nie karmiących- co ma piernik do wiatraka. Zakonczyłam lekturę na tym , że schemat żywienia ten nowy wprowadza głodowe racje dla niemowląt poprzez wskazywanie ilosci posiłków przez co skutecznie hamuje laktacje. Boszzz kto to pisał? Jaka matka skazywałaby dziecko na głód a siebie na słuchanie wrzasków głodnego dziecka? Z całym szacunkiem ale ja bym się pod tym nie podpisała.

2014-11-25 22:19

Powiem tak...jestem za karmieniem piersią ale nie zmuszaniem do karmienia. Byłam zmuszana do karmienia piersią gdy dziecko mnie pogryzło i dziekuje bardzo. Druga rzecz...lekarze zalecają podawanie mm zeby dziecko przybrało na wadze bo po 1. mleko jest tłustsze a po 2. tutaj chodzi o zdrowie dziecka a nie zadowolenie psychiczne matki. Nic sie nie stanie jak mama bedzie mieszac piers i mm... ja wolałąbym petycje podpisac na udostępnianie i storzenie miejsca dla matki karmiącej w kazdej restauracji, galerii handlowej itp. ale nie w postaci brzydkiego pokoiku z dziwnym przewijakiem bez krzesła tylko po ludzku...ciepełko, wygodna kanapa, poducha do laktacji i nie za jasne światło...tak ,żeby kobieta czuła się bezpiecznie, komfortowo i potraktowana z szacunkiem. Według mnie tego brakuje w Polsce.