Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1136 Wątki)

Ból piersi

Data utworzenia : 2014-11-20 11:01 | Ostatni komentarz 2014-12-10 16:22

Gosia-0

2774 Odsłony
4 Komentarze

Witam mam pytanie jestem w 30 tygodniu ciąży i od jakiegoś tygodnia bardzo bolą mnie piersi czasami aż do takiego stopnia że dotknąć ich nie mogę... proszę o radę co mogę z tym zrobić ?

2014-12-10 16:22

Szczerze polecam okłady z kapusty. liście rozbić tłuczkiem i obłożyć piersi. jest to metoda skuteczna - sama wypróbowałam.

2014-11-21 12:11

Witam, piersi w trakcie ciąży się dość intensywnie zmieniają, zwłaszcza wewnętrznie. U niektórych kobiet się znacznie powiększają, u innych zaczynają wydzielać siarę. U niektórych kobiet mogą być też bardzo wrażliwe na dotyk. Najważniejsze jest w tym wypadku odpowiednie podtrzymanie biustu, czyli dobrze dobrany stanik. Czasem w trakcie ciąży i kilkakrotnie zmienia się rozmiar biustonosza. Musi być dostatecznie ciasny obwód, żeby się nie suwało góra-dół, i odpowiednio dopasowana miseczka, nie za mała, żeby nie uciskać, i nie za duża, żeby piersi nie wisiały. Można nosić stanik z fiszbinami, ale miseczki muszą być na tyle duże, żeby fiszbina nie uciskała tkanki gruczołowej i nie zaburzała przepływu krwi i limfy w piersiach.

2014-11-20 20:52

Gosia ból piersi w ciązy jest czymś normalny. Jest to dobry znak, piersi się zmieniają, wytwarza się pokarm, twój organizm przygotowuje się do karmienia. Ubierz odpowiedni biustonosz, bez koronek i najlepiej nieusztywniany. Piersi w nim nie mogą być uciskane. Ale stanik nie może być też zbyt luźne ( on po prostu musi idealnie pasować ), najlepiej jeśli będzie miał też grubsze ramiączka. Taki stanik powinien bardzo dobrze podtrzymywać biust. Natłuszczaj swoje piersi, aby nie doprowadzić do powstania rozstępów. Jeśli zauważyłabyś u siebie zaczerwienienie i nabrzmienie piersi to zgłoś się z tym niezwłocznie do lekarza, ponieważ może to być stan zapalny.

2014-11-20 17:48

Mnie piersi zaczęły boleć już w pierwszych tygodniach ciąży i były bardzo wrażliwe przez całą ciążę. Bardzo ważny jest dobór odpowiedniego biustonosza ponieważ czasami w ciąży piersi stają się większe i ciasny biustonosz może powodować dyskomfort. Ważne jest też aby biustonosz dobrze podtrzymywał piersi a tu najlepiej sprawdzają się staniki z szerokimi ramiączkami. Ja dodatkowo delikatnie wklepywałam sobie oliwkę (taką dla dzieci), która nawilży piersi i sprawi że będą bardziej elastyczne a to bardzo ważne aby nie pojawiły się rozstępy. W aptekach i drogeriach są różnego rodzaju kremy stworzone specjalnie dla kobiet w ciąży które również mają właściwości nawilżające i są przeciw rozstępom. Pamiętać należy że nie powinno się szczególnie w pierwszych miesiącach ciąży stymulować brodawek ponieważ może to wywołać przedwczesne skurcze., Taka stymulacja jest natomiast wskazana w trakcie porodu lub jako sposób na wywołanie porodu ale na to ma Pani jeszcze trochę czasu. Bolesność piersi można też zminimalizować zakładając do biustonosza wkładki laktacyjne które są bardzo miękkie i powodują że pierś nie ociera o bieliznę. Gdyby zauważyła Pani zaczerwienienie i niepokojące zmiany piersi najlepiej poradzić się lekarza ponieważ może to być spowodowane stanem zapalnym piersi.