Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1135 Wątki)

Kompres żelowy na pierś

Data utworzenia : 2014-11-19 10:39 | Ostatni komentarz 2015-05-25 09:45

Redakcja LOVI

12830 Odsłony
33 Komentarze

Drogie Mamy, czy używałyście kiedyś kompresu żelowego na pierś, który chłodzi lub ogrzewa pierś? Sprawdził się? Jeśli nie czy taki produkt by Wam się przydał podczas przygody z karmieniem piersią? Prosimy podzielcie się z nami własnymi opiniami i doświadczeniem.

2015-05-25 09:45

Podczas zastoju ogrzewałam miejsce, ale poduszką elektryczna ustawioną na najmniejsza temperaturę. pomagało. Na zapalenie zaś sięgnęłam po stary sposób naszych babć-chłodne liście kapusty- u mnie zadziałało

2015-05-25 00:53

Taki kompres chłodzący świetnie działa na opuchliznę. Mi bardzo pomagał, gdy miałam w ciąży opuchnięte i zdrętwiałe dłonie :)

2015-05-23 15:24

Gonia używałaś schłodzonych kompresów na zastój? Ja wręcz odwrotnie. Jak mi się robił zastój (bolało jak diabli) to tuż przed karmieniem wkładałam sobie właśnie taki rozgrzany do stanika, żeby otworzył kanaliki, a potem mała ściągała pierś. Czasami za jednym razem nie poszło to procedurę powtarzałam 2-3 razy i najpóźniej drugiego dnia zastój ustępował. Stosowałam takie małe kompresy 10 x 5 cm, choć zaopatrzyłam się też w większe, ale ich jeszcze nie stosowałam. Pewnie z czasem przydadzą się na bolący kręgosłup, bo lata już nie te :-) A z takich praktycznych rad: dopadł mnie mały zastój jak byłam u rodziców i niestety nie było kompresu pod ręką. Pomógł ogrzewacz na zimę do rąk, który mama miała jako gratis do jakiegoś zakupu. Mały woreczek z cieczą i taką blaszką, która po złamaniu wywołuje reakcję chemiczną, podczas której cieć przechodzi w stan stały i wydziela się ciepło. Super, bo już byłam bliska gotować ziemniaki i takiego rozgniecionego w torebce przykładać do piersi.

2015-05-23 05:27

Ja kiedyś w lidlu kupiłam takie żelowe serduszka (kompresy). Muszę je znaleźć. Cena ok.25 zł

2015-05-22 10:52

Ja użyłam schłodzony kompres podczas zastoju pokarmu. Pomagał na opuchliznę i tym samym łagodził ból.

2015-02-07 16:00

Zosia ja używałam podgrzewacza żelowego LOVI; ) Chyba kupie takie kompresy.. W jakiej cenie kupowałyscie?

2015-02-06 23:50

Beata takie proste rozwiązanie a nie pomyślałam. Dziękuję i z pewnością tak zrobię, bo ten zastój zrobił mi się jakoś tak z niczego. karmiłam, odciągałam, a mimo wszystko pierś spuchła :(

2015-02-06 21:30

Zosiu zamiast takiego kompresu możesz napełnić małą plastikową butelkę ciepłą wodą. Taką butelką możesz okładać piersi. Oczywiście możesz też sobie wziąć drugą butelkę z zimną wodą.