Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1137 Wątki)

Jak uniknąć końca karmienia piersią?

Data utworzenia : 2014-11-12 13:32 | Ostatni komentarz 2014-11-18 13:20

AnnaMa

3388 Odsłony
12 Komentarze

Pani ekspert i wy dziewczyny - pomóżcie. Moja córka ma 3 miesiące i tydzień. Do tej pory była karmiona piersią. Dwa tygodnie temu dowiedziałam się, że za mało przybrała, bo w ciągu 6 tygodni przybrała tylko 400g i ważył dwa tygodnie temu 4500g. Na długość przybrała prawidłowo bo 4cm (w 6 tyg). Zestresowało mi to. I chyba ten stres poskutkował zmniejszeniem ilości pokarmu. W cyckach było już pusto, a córka się darła z głodu i po zrobieniu mleka wciągała to 100ml, to 60ml. Jednocześnie, mimo macierzyńskiego, prowadzę własną działalność i czasem znikam z domu. Do tej pory jakoś wychodziło to, ja odciągałam, młoda dostawała moje mleko czasem mieszankę. Jak mnie wczoraj nie było w domu (12h) to Marcysia zjadła prawie 500ml, a mi się udało odciągnąć tylko 300ml. Jak wróciłam to nakarmiłam ją cyckiem, ale była dalej głodna i zjadła jeszcze 120ml. W nocy dostała pierś i zasnęła. Rano dostała pierś, ale nie chciała jej ssać, krzyczała. Dostała mm. Eh. Pewnie największy problem siedzi w mojej głowie, bo chcę ją karmić, ale boję się, że za mało dostanie i znowu za mało przybierze. Nie wiem za bardzo co robić, jestem załamana, a chciałabym ją karmić jak najdłużej. No i pewnie mój tryb też nie sprzyja temu wszystkiemu. ps. teraz w 2 tygodnie córka przybrała 400g, więc ruszyła waga.

2014-11-18 13:20

Witam, no niestety, długie przerwy i oddzielenie od dziecka, a zapewne również stresy związane z pracą mogą nieco utrudniać utrzymanie laktacji. Ważne jest, żeby w całym tym zagonieniu jednak znaleźć czas na odciąganie, w miarę w takim rytmie jak dziecko zjada, kiedy Pani jest w domu. Jeżeli dziecko je co 2 godziny, a odciąganie jest co 4 godziny, to też może być trochę mniej skuteczne. O zwiększaniu ilości pokarmu pisałyśmy już niezliczoną ilość razy - zwięszenie liczby i długości karmień, kiedy dziecko je bezpośrednio z piersi, można też po karmieniu jeszcze postymulować piersi przez parę minut laktatorem. Karmić w nocy. Pić herbatki pobudzające laktację, można femaltiker. Najważniejsze w tym wszystkim jest regularne i skuteczne opróżnianie piersi.

2014-11-17 21:14

Ja na sobie tych łusek nie próbowałam, ale piły to kobiety z mojej rodziny i podobno też coś tam pomagają. Oczywiście nic nie jest cudowne i bez ssania piersi przez dziecko to jest ciężko.

2014-11-15 11:08

A te luski kakaowca to dobre sa pierwsze slysze o nich. Na pewno femaltiker pomaga przynajmniej mi.

2014-11-14 13:54

M.Kołodziejczyk - dobry pomysł. Muszę spróbować. No i będę też odciągać jak młoda dostanie butlę. Dzisiaj troszkę lepszy dzień. Młoda dostała na razie tylko 60ml Wczoraj jednak na noc musiałam dać jej butlę, bo była głodna, a cycki - flaki :(

2014-11-14 09:33

Mam podobny problem, Michaś ma 6 tygodni i się nie najada. Zaczęłam odciągać pokarm po każdym karmieniu aby opróżnić piersi do końca i poprawiło się, mam więcej pokarmu.

2014-11-13 23:00

Anna wtedy jeśli nie ma Cię w domu odciągaj jak najczęściej w miarę możliwości. Staraj się zawsze odciągać aż do całkowitego opróżnienia piersi. Możesz też pić jakieś herbatki laktacyjne, Femaltiker czy łuski kakaowe.

2014-11-13 22:38

Ja te tak mialam, wychdzilam na studia na caly dzien w kazdy praktycznie weekend. Mimo to udalo mi sie karmic 7 miesiecy. Wygladalo to tak ze sciagalam mleko i na uczelni, i w nocy pobudzalam laktatorem, przystawialam mala czesto.

2014-11-13 18:26

Dzisiaj trochę lepiej. Młoda dostała tylko jedną butlę mojego mleka (wcześniej odciągniętego) z rana. Na razie nie musiałam robić mm. Teraz śpi, zobaczymy czy uda mi się na noc położyć ją bez butli ;) Wiem, że ssanie jest najlepsze do pobudzenia, jednak mam taką sytuację, że muszę znikać czasem z domu :(