Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1136 Wątki)

długie karmienie a wartość pokarmu. czy to posiłek czy już raczej napój?

Data utworzenia : 2014-11-06 22:18 | Ostatni komentarz 2014-11-25 13:43

Monkor

4772 Odsłony
17 Komentarze

Witam, mam pytanie o wartość mleka kobiecego w 9 mcu zycia dziecka. Mój synek dostaje pierś jeszcze 3 razy dziennie prócz dwóch posilków stałych (obiadek i puree z owoców). Mam jednak wrażenie że sie nie najada po jakiejś godzinie-dwóch musze już podać posiłek stały. Poza tym podczas karmienia mi mlekiem o 15.00 płacze i odrywa sie od piersi (inna sprawa że rozprasza go wiele rzeczy:-)). Czy jest to już dla niego tylko napój, czy jednak dalej należy to traktować jako posiłek? czy synek może w ten sposób sygnalizować, że czas zakończyć karmienie tzn odstawić go od piwersi? dodam, że synek jest bardzo duży jak na swoje 9 miesięcy - 78,5 cm i 11 850g wagi. pozdrawiam.

2014-11-07 04:31

Mankor pokarm nie traci na wartości i dziecko w tym wieku potrzebuje mleka tylko ze ono już mu nie wystarcza tylko mleko jako posiłek. Wydaje mi się ze tylko dwa stale posiłki to trochę za mało dla 9 mcznego dziecka w dodatku tak dużego. Moje dziecko w tym wieku jadko już śniadanko obiad deserek i kolacje a mleko pilo tylko przed drzemkami i w nocy czyli wlasnie jeszcze ok 3 razy na dobe. Dodam ze nie jest dużym dzieckiem bo wazywa wówczas ok 7kg. Sprobuj po cycu wlaczyc ok 8-9 śniadanko np. kaszke i ok 16-17 jakiś deser i kolacja z kaszki. Mleko będzie mu nadal sluzylo jako posiłek bo wypija również to tłuste mleko ale nie będzie mu ono jednak wystarczalo na dlugi czas aby nie odczuwal głodu.