Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1136 Wątki)

Kiedy podać drugą pierś

Data utworzenia : 2014-10-27 15:41 | Ostatni komentarz 2015-02-25 10:23

ajkooo

41945 Odsłony
18 Komentarze

Witam, Mój synek ma 3 miesiące i bardzo ładnie przybiera na wadze. Z techniką jedzenia na szczęście nie ma większych problemów. Zastanawia mnie w jaki sposób wyczuć moment, że powinnam przestawić dziecko do drugiej piersi. Czytałam, że nie powinno się robić tego zbyt wcześnie żeby dziecko miało możliwość "dokopania" się do mleka II fazy, a pierś została opróżniona. Nie wiem jednak jak rozpoznać ten właściwy moment.

2014-10-27 16:16

Zgadzam się z tym,co Marta napisała :) Również mam trzy miesięczne dziecko i już wiem,kiedy przestawić małą do drugiej piersi.. po prostu widać,ze robi sie niespokojna,ciągnie brodawkę puszcza i łapie znowu i znów puszcza.. uspokaja sie przy drugiej piersi.. U 3-miesięcznego dziecka układ ssania jest tak dobrze rozwinięty,że dziecko ssie bardzo energicznie i mocno,wiec mały na pewno zdąży sie również nasycić mlekiem drugiej fazy :)

2014-10-27 16:11

ajko myśle ze karmiąc trzy miesiące to wiesz już kiedy piers jest pusta a pytanie zadajesz tylko żeby utwierdzić cie w twoim slusznym przekonaniu:) 3 mczne dziecko ssie piers sprawnie także jest ja w stanie oproznic przez ok 5-7 minut. Jeśli piers jest pusta to dziecko puszcza brodawke lapie ja i znow puszcza i tak kilka razy. Zazwyczaj to jest sygnal ze piers jest już oprozniona. dziecko tez troszkę może się denerwować. ]Poza tym skoro dziecko ladnie przybiera na wadze to znaczy ze karmisz je wlasciwie i piers zmieniasz w odpowiedni czasie. Oznacza to tez ze wiesz kiedy dziecko oproznilo piers i podajesz druga. A to ze dziecko się najada to swiadcza o tym dobre przyrosty i przerwy miedzy karmieniami ok 5 godz w nocy i ok 3 w dzien.