Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1136 Wątki)

Kiedy podać drugą pierś

Data utworzenia : 2014-10-27 15:41 | Ostatni komentarz 2015-02-25 10:23

ajkooo

41946 Odsłony
18 Komentarze

Witam, Mój synek ma 3 miesiące i bardzo ładnie przybiera na wadze. Z techniką jedzenia na szczęście nie ma większych problemów. Zastanawia mnie w jaki sposób wyczuć moment, że powinnam przestawić dziecko do drugiej piersi. Czytałam, że nie powinno się robić tego zbyt wcześnie żeby dziecko miało możliwość "dokopania" się do mleka II fazy, a pierś została opróżniona. Nie wiem jednak jak rozpoznać ten właściwy moment.

2015-02-25 10:23

Moja córka była bardzo niecierpliwia więc niestety rzadko udało mi się przystawić ją do obu piersi. Ale jedna pierś jej w zupełności wystarczała. Dobrze przybierała na wadze i nie było konieczności wciskania jej drugiej na siłę. Myślę więc że wszystko zależy od maluszka i jeżeli jest najedzony i zadowolony to podczas jednego karmienia nie trzeba zmieniać i opróżnić obu piersi.

2015-02-24 22:48

U mnie jedno karmienie jest zawsze z jednej piersi, tak na przemian,na początku zmienialam ciągle, potem dowiedzialam sie, ze skład mleka sie zmienia w trakcie karmienia i zmieniając dziecko może nie dostac w ogóle najtłustszego mleka, więc zaczęłam karmić z jednej, to sie sprawdza.

2015-02-08 07:53

Rzadko zdarzyło mi się wykarmić córkę jedną piersią..no może raz gdy rano miałam nadwyżkę pokarmu (po 6h przerwy). Zazwyczaj gdy z jednej już nie leci, albo leci mało córka puszcza pierś po chwili ponownie się do niej przyssie, ponownie puści..taka zabawa, która powoli wprowadza u niej złość i lekką nerwowość wtedy wiem, że to jest odpowiedni moment na zmianę piersi :)

2015-02-07 22:25

U mnie był tak ogromny problem z odessaniem J od piersi, że od samego początku karmiłam od razu jedna piersią całe jedno karmienie. Na szczęście laktacja rozwinęła się dobrze i nie miałam z tym kłopotów, ale dzięki temu wątkowi przynajmniej wiem dlaczego zaleca się taki sposób karmienia, przynajmniej na początku. W szkole rodzenia choć dużo mówiono o laktacji to jakoś tak po prostu powiedziano, że z obydwu piersi i już, a nie przyszło mi do głowy zapytać.

2014-10-31 20:36

Wszystko zostało napisane. Ale ja napisze jeszcze od siebie, ze kiedy nie byłam mama myslalam ze karmienie piersią to coś naturalnego i nie zadawałam sobie wielu pytań, z którymi przyszło mi sie zmierzyć kiedy rozpoczęłam przygodę z karmieniem piersią. Nie wiem jak to jest, ale intuicyjnie zawsze wiedziałam co robic, ale czasami pojawiały sie watpliwosci. Ja zazwyczaj na poczatku karmiłam z obu piersi i czułam mniej więcej kiedy należy przystawić Amelke do piersi. Najważniejsze jest to, zeby nie pozwalać dziecku zasypiać przy piersi, bo powinno ściągnąć pierwsza i druga fazę mleka przynajmniej z jednej piersi, a druga mozna podać przy kolejnym karmieniu.

2014-10-28 19:27

Witam, Karmienie z obu piersi zaleca się na początku laktacji, przez pierwsze kilka tygodni, żeby pobudzić produkcję mleka i dostosować ją do potrzeb dziecka. Później najczęściej mamy przestawiają się na karmienie z jednej piersi na raz i tak na zmianę. Ewentualnie jeśli jest jakiś kłopot z przybieraniem na wadze, z ilością pokarmu, to wtedy zaleca się ponownie/nadal karmić z dwóch piersi na jedno karmienie i wtedy przy dobrze ssącym niemowlaku wystarcza z pierwszej 10-15 minut, przy bardziej leniwym, którego trzeba pobudzać, to 15-20 minut. Oczywiście jeżeli Pani i dziecku tak odpowiada, to nie jest żaden błąd, można tak karmić i przez cały okres laktacji

2014-10-28 16:27

Też miałam problem z wyczuciem momentu, kiedy przystawić dziecko do drugiej piersi. Jeżeli zbyt szybko dasz drugą pierś to może się zdarzyć , że maluch będzie Ci często sikał , gdyż spija tylko mleko początkowe, nie docierając do mleka bardziej treściwego. Gwarancją opróżnienia całej piersi jest moim zdaniem dostawienie dziecka w dwóch pozycjach, ze względu na położenie kanalików mlekowych . Tzn. najpierw podajesz pierś w pozycji klasycznej, dziecko opróżnia wówczas kanaliki, które znajdują się powyżej brodawki, następnie przekładasz dziecko w pozycję "spod pachy" i wówczas pozwalasz mu opróżnić kanaliki biegnące z boku piersi. Dopiero wówczas powinnaś zmienić pierś.

2014-10-27 22:44

Jak dziecko było małe to zazwyczaj karmiłam z dwóch piersi podczas jednego karmienia,no chyba że córki po pierwszym cycu nie miały ochoty na picie z drugiego:)Następne karmienie rozpoczynało się od piersi z której kończyłam poprzednie karmienie.Jeżeli Twój synek ładnie przybiera na wadze i jak piszesz nie macie problemów z przystawianiem to po prostu karm tak jak karmisz do tej pory :)