Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1137 Wątki)

Wygina się i ciagnie za brodawke

Data utworzenia : 2014-10-26 09:40 | Ostatni komentarz 2014-10-27 15:51

kudlata_1910

5963 Odsłony
9 Komentarze

Witam od pewnego czasu moja 7 tygodniowa córka podczas karmienia piersią chwilę po przystawieniu do piersi zaczyna wyginac się jak wąż i jednoczesnie trzymajac w ustach brodawke wyciąga ja na wszystkie strony, córka jest zdrowa nie tak dawno byla na bilansie i wszystko zdrowotnie z nia ok. Karmienie piersia przestaje byc przyjemność tylko bolem i nie wiem co robić teraz?

2014-10-27 15:51

Mój synuś też jest małym wircipiętą. Zauważyłam, że więcej rusza się zawsze kiedy go coś interesuje i wówczas ciągnie brodawkę niejako ze sobą, bo chciałby pić i oglądać. Najlepiej jest stworzyć dziecku nastrój do jedzenia, bo dla takiej kruszynki wszystko jest nowe i ciekawe i świat taki wielki i chce go powoli poznawać. Czasem zabierałam pierś i przystawiałam małego od nowa i to pomagało. Teraz lubi jak mu miziać paluszkiem po uszku albo dłonią po pleckach. Na początek spróbuj wyciszyć maluszka przed jedzeniem albo faktycznie dawaj na śpiocha i półśpiocha :)

2014-10-27 15:31

Marta z tym karmieniem na śpiocha możesz mieć rację bo dziecko nie jest na tyle rozbudzone i nic go nie rozprasza. Więc może spróbuj właśnie w ten sposób karmić małego. Trzymam kciuki , a może jednak jest to chwilowy kryzys i przetrwacie to wszystko

2014-10-26 18:03

Kudłata a jak z przyrostami wagowymi dziecka. Może mleko leci za wolno z piersi i dziecko dlatego się zlosci. Jeśli przybiera ladnie to nie masz się co matwic tym ze masz za mało pokarmu a jeśli przyrosty nie sa duże to może oznaczac ze dziecko się nienajada. A probowalas po karmieniu piersią sprawdzić czy jest nadal glodna i podac mleko w butelce i spr ile wówczas jeszcze zje i czy wogole zje. Jeśli zje jeszcze z butelki to oznaczac to będzie ze nie dokonca najada się piersią. Możesz tez przystawiać dziecko jak jest jeszcze nie tak az bardzo glodne wówczas nie będzie się az tak zloscic ze mleko leci wolno.Mozesz tez karmic na tzw spiocha czyli gdy dziecko jeszcze do końca się nie obudzilo. Skoro w nocy nie ma problemów z karmieniem to wydaje mi się ze ta metoda będzie najskuteczniejsza. Nie wydaje mi się natomiast aby mleko leciało za szybko bo wówczas dziecko by puszczalo piers a nie nadal ja ciagnelo. I ostatnia rzecz może przechodzi skok rozwojowy który jest kolo 6 tyg zycia. Może za kilka dni ten problem minie.

2014-10-26 17:02

A ja zauważyłam,ze mojej córeczce zdarza sie tak robić,kiedy boli ją brzuszek.. albo to kwestia też tego,ze ja akurat mam mało mleczka,ale i tak staram się karmić..i tak,jak by była czasem niecierpliwa i chciała,żeby wiecej i szybciej leciało..

2014-10-26 15:13

Przeważnie karmie w pozycji klasycznej , przez chwile dzialala na nia pozycja spod pachy ale to chyba do kilku karmien. Zaczęło to się jakieś 2 tyg. Temu, potrafi się kręcić przez cale karmienie albo tylko na poczatku. Butelke podalam może z 3 razy i nie wiecej, wlasne odciagniete mleko. Faktycznie w nocy nie ma z nią takich problemów.

2014-10-26 14:06

kudlata_1910 problem, który opisujesz zdarza się dość często - noworodki i małe niemowlęta często złoszczą się w ten sposób przy piersi. Przyczyn może być kilka. Jedną z nich może być zbyt szybkie wypływanie pokarmu (dziecko nie nadąża z połykaniem) lub kiedy pokarm płynie zbyt wolno (i dziecko musi się więcej napracować przy ssaniu). Na naszym forum jest kilka podobnych wątków, m.in. ten http://lovi.pl/pl/forum/2/1849/1 w którym głos zabrała nasza Pani Ekspert :) jeśli będziesz miała jeszcze jakieś pytania - pisz śmiało :)

2014-10-26 13:34

Kudlata a zdarza Ci się podawać mleko lub wodę przez butelkę czy Twóje Słoneczko jest wyłącznie na piersi?

2014-10-26 12:53

Mój 4 miesieczny synek też czasem wygina sie przy piersi w cały świat, proponuje swtorzyć dziecku intymne warunki, może zbyt wiele rzeczy rozprasza małą, haląś, telewizor itp, mi najlepiej karmi sie synka piersia w nocy włąsnie gdy nic go nie rozprasza.