Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1135 Wątki)

wstawanie nocne

Data utworzenia : 2014-10-25 19:49 | Ostatni komentarz 2015-02-19 20:25

marlena.przyborek

10512 Odsłony
64 Komentarze

witam :) mam pytanie ktore mnie dreczy i zastanawiam sie czy nie mam za slabego pokarmu dla mojego synka na on juz 6 m-cy i dalej karmie go piersia ale tylko w nocy bo w ciagu dnia juz ma wprowadzone piec stalych posilkow a moje watpliwosci co do pokarmu sa takie ze syn sie budzi w nocy bardzo czesto do jedzenia od godz 19 jak idze spac spi mi do 1 a pozniej sie budzi co godzi i czasami wstaje po 5 razy do niego czy to normalne ?

2014-10-26 11:22

Powiem Ci tak, bardzo dobrze Cię rozumiem, że chciałabyś się wyspać i nie wstawać tyle razy do synka, ale z racji tego, że jak piszesz, Mały nie chce pić mleka w ciągu dnia, powinnaś mu pozwolić napić się go do woli w nocy, bo dzięki temu nadrabia te braki z dnia, a taki maluszek powinien pić jeszcze dużo mleka.

2014-10-26 10:46

A moze Twoj synek potrzebuje bardziej utulenia w nocy niz pokarmu, moze nie jest glodny a chce po porstu sobie possac piers? Ja mam to z moja corka a ma 9 miesiecy. I tez fajnie spi do 1-2 w nocy a pozniej budzi sie czesciej.

2014-10-26 10:25

Zdecydowanie zgadzam się z Marta moje maluchy maja 6 miesięcy a ja dopiero zaczynam wprowadzań jakieś nowe posiłki , na początku był gluten i jak zakończyliśmy wprowadzanie go to podaję teraz marchewke , marchew ziemniek , potem było jabłuszko i chyba na razie tyle nam się udało .A tak jest to głównie mleko . U Ciebie jakoś to chyba wcześniej wszystko poszło ale każdy robi według własnego uznania i zaleceń pediatry. A co słabości pokarmu to myślę podobnie jak Kussia nie ma takiego określenia jak słaby pokarm i jeżeli ktoś tak Ci powiedział to nie miał racji. Pokarm mamy zmienia się wraz ze wzrostem dziecka dostosowując się do jego zapotrzebowania, a generalnie zalecenia są takie aby do 6 miesięcy karmić dziecko tylko i wyłącznie mlekiem .

2014-10-26 09:10

dzieki za posieszenie ze nie chodzi tu o slaby pokarm nie mialam zadnych zalecen od lekarza tylko powoli sami tak wprowadzilismy stale pokarmy do jego jadlospisu zeczywiscie ida mu ząbki na dole wiec to tez moze być powod powiem tak on w ciagu dnia sam niechce chycic juz piersi woli picie z butelki a na sile przstawiac go nie bede zeby nie potrzebnie sie zloscil i plakal bo juz probowalam tak robic... a co do dzremek to jest ich bardzo malo bo moze 3 w ciagu dnia po 30 min wiec za dlugo to on nie sypia a rzeczywiscie wieczorem po kapieli jak je zasypia przy piersi. posilki stale jemy regularnie czyli 7 piers jeszcze o 9 rano kaszka o 12 zupke 14 drugie danie 16 podwieczorek czyli owoce i miedzy czasie jest picie i podjadanie typu biszkopciki jest bardzo ruchliwym dzieckiem

2014-10-26 07:33

Marlena a możesz opisac w jakich ilościach i w jakiej kolejności podajesz posiłki? Mniej więcej o jakich godzinach? Bo posiłki takie jak warzywka czy owoce zaspokają wg mnie głód dziecka na krócej niz mleko. Przynajmniej ja to zaobserwowałam po moim synku. Czy Twój synek dopija mleczkiem te stałe posiłki? Czy w dzień już wcale nie pije z piersi? Bo to może też oznaczać zmniejszenie produkcji mleczka i synek nie otrzymuje wystarczającej ilości mleka. Wg mnie to podałaś triszkę za mało informacji, byśmy mogly Ci skutecznie pomóc.

2014-10-26 02:32

Zgadzam się z alicja ze maluch 6 mczny powinien jesc głownie mleka a 5 posiłków dziecko powinno zjadac znacznie później. A czy takie zalecenie dostalas od pediatry czy był jakiś powod dlaczego tak szybko doszliście do 5 stalych pokarmow i czy w ciągu dnia dziecko ssie piers. Sama widzisz ze wprowadzenie stałych pokarmow nie skutkuje wcale tym ze dziecko dluzej spi w nocy. Mamy często wprowadzają stale pokarmy bo mysle ze dziecko będzie sytsze i będzie spalo cala noc. A sen nocny nie zależy tylko od pelnego brzuszka. Mysle ze powinas w dzień częściej podawac dziecku piers np. przed drzemkami . Nocne mleko jest tez bardziej kaloryczne i ma więcej tluszczow. Może dziecko stara się w nocy nadrobić braki mleka które ma w dzień i dlatego często ssie piers. A może tez być to skok rozwojowy lub ząbkowanie. Oba te okresy nie trwaja długo. A czy dziecko w nocy faktycznie jest glodne i zjada obie piersi po przebudzeniu czy tylko troszkę ssie. Może maluchowi brakuje przytulenia bliskości mamy lub piers traktuje jako smoczek. Marlenko napisz cos więcej a jak z drzemkami w dzien.

2014-10-25 20:39

Marlena, nie ma czegoś takiego jak za słaby pokarm, więc o to nie musisz się martwić :). A jak zasypia synek? Bo jeśli przy piersi, to może po prostu jeśli przebudzi się w nocy to nie potrafi sam zasnąć i potrzebuje piersi, może chce się przytulić. Choć moim zdaniem może być tak, że w ciągu nocy próbuje nadrobić ilość mleka, której potrzebuje w ciągu doby, bo jednak w tym wieku, to mleko powinno być podstawą jego diety, a stałe pokarmy dopiero powinny być wprowadzane. Myślę, że może być dla niego za szybko na tylko stałe pokarmy w ciagu dnia, a mleko jedynie wieczorami i w nocy.

2014-10-25 20:38

cześć marlena :) od razu na samym początku mojej wypowiedzi rozwieję twoje wątpliwości - nie ma czegoś takiego jak słaby pokarm! MIT MIT MIT!! Dziecko karmione piersią zaspokaja nie tylko potrzebę głodu czy pragnienia ale także bliskości, czułości, bycia przy mamie... Zjawisko, które opisujesz może być spowodowane lękiem separacyjnym - dziecko boi się rozłąki z mamą dlatego często budzi się w nocy, płaczem domaga się twojej obecności. Drugą przyczyną może być również ząbkowanie - wielu dzieciom ssanie piersi przynosi ulgę przy swędzących dziąsłach. Na koniec pocieszę cię, że na początku moja córeczka przesypiała prawie całe noce. Od czerwca budzi się po 5-6 razy w ciągu nocy a na dzień dzisiejszy ma już prawie 10 miesięcy.