Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1135 Wątki)

wstawanie nocne

Data utworzenia : 2014-10-25 19:49 | Ostatni komentarz 2015-02-19 20:25

marlena.przyborek

10511 Odsłony
64 Komentarze

witam :) mam pytanie ktore mnie dreczy i zastanawiam sie czy nie mam za slabego pokarmu dla mojego synka na on juz 6 m-cy i dalej karmie go piersia ale tylko w nocy bo w ciagu dnia juz ma wprowadzone piec stalych posilkow a moje watpliwosci co do pokarmu sa takie ze syn sie budzi w nocy bardzo czesto do jedzenia od godz 19 jak idze spac spi mi do 1 a pozniej sie budzi co godzi i czasami wstaje po 5 razy do niego czy to normalne ?

2015-02-19 20:25

Taka książka jest ? Extra ! a ma ja ktoś ?

2015-02-18 12:57

Mamuśka czy mogę poprosić o pdf ksiązki "Każde dziecko może nauczyć się spac" na maila [email protected]

2014-12-05 14:09

Witam wypowiem się w kwestii zanikania pokarmu z jednej piersi. Czasami tak się zdarza, gdy dziecko ssie mniej efektywnie jedną z nich. W naszym przypadku było, tak że synek nie lubił leżeć na lewym boku podczas karmienia i stąd słabiej ssał prawą pierś. Może i Wasze dzieci nie lubią jakiejś pozycji do karmienia i stąd też mało efektywne ssanie. Radziłabym spróbować dokarmiać systemem SNS przynajmniej przy jednej z piersi, aby dziecko czuło że jest pokarm, wtedy może uda się rozbudzić laktację. Warto też spróbować odciągać pokarm laktatorem i podawać dziecku w butelce bądź przez SNS. Pokarm można odciągać z piersi w której nie ma pokarmu, bo może się okazać, że tylko się wydaje że nie ma tam pokarmu. Jeżeli faktycznie go nie ma, to taki sposób laktator+ SNS może rozbudzić laktację w tej piersi. Do SNS można podawać dziecku mleko ściągnięte z drugiej piersi, jeżeli okaże się że faktycznie w tej jednej nie ma pokarmu. Ponadto istnieje szansa, że jak dziecko poczuje, iż łatwo mu się je i jest pokarm polubi znowu tą pierś.

2014-12-04 22:39

Kasik zadałaś gdzieś pytanie dlaczego u ciebie pokarm w piersi nie zanika a u innych tak... U mnie też nie zanikł a naprawde dawno nie karmiłam. Zastanawiam się ,czy to mleko nadal jest takie odżywcze jak wczesniej bo moze pobawiłabym się w ściąganie czy cos i maluchowi podawała :) w Każdym razie moja jedna piers jest nieczynna ale druga nadal ma pokarm :) nie wiem czy to dla ciebie problem... a co do wybudzania się...to mój ma 4 miesiace i powinien już całe noce przesypiac a ja nadal wybudzam sie co kilka godzin ...więc nie jestem wyspana... tez się zastanawiam od czego to moze byc

2014-12-04 22:18

Mój synek ma 5 miesięcy i mam podobny problem.W nocy się budzi 3 a nawet 4 razy do jedzenia.Jeszcze 2 tyg temu karmiłam go piersią tylko w nocy a w dniem normalnym mlekiem modyfikowanym i zupki.Już miałam bardzo mało pokarmu bo ciągle odciągalam i pokarm już powoli zanikał i już karmie tylko mlekiem modyfikowanym i dalej się budzi w nocy do jedzenia.Ale niektóre dzieci tak najazd budzą się jeszcze w nocy.Mojej siostry syn ma 11 miesięcy i dalej budzi się jej w nocy.Niektóre są dzieci takie że przespia cała noc a są takie co potrzebuja więcej i budzą się jeszcze kilka razy w nocy.To nie jest tak że masz mniej pokarmu i mniej wartościowe bo każda matka ma takie samo mleko i nie ma czegoś takiego że mniej wartościowe przynajmniej mi tak położna i doktorka powiedziała.

2014-11-27 20:27

Mój synek też ma prawie 20 miesięcy :) Jak na razie daję mu raz butlę z odciągniętym mlekiem, a potem w nocy to i tak pije kilka razy z piersi. Kasik spróbuj zrobić tak jak radzi Judytka.

2014-11-26 22:44

Kasia ale może ściągnij to mleko z tej gardzonej piersi w dzien zeby mogło nalecieć świeże mleko i wtedy podaj mu pierś z tym świeżym juz mlekiem...a to ściągnięte wylej jak i tak nie chce go pic czy to z piersi czy z butelki:) Na temat dodam ze moje dziecko ma prawie 20 miesięcy a budzi się jeszcze raz albo 2 razy na butle choć zdarzają się i cale przespane nocki:)

2014-11-26 22:40

Kasia ale nie orzed samym karmieniem tylko tak ze trzy godz wcześniej, by coś tam zdążylo spłynąć