Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1137 Wątki)

pożegnanie z karmieniem piersią

Data utworzenia : 2014-10-14 12:16 | Ostatni komentarz 2014-10-31 20:31

juja112

7174 Odsłony
39 Komentarze

Witam postanowiłam skończyć karmić swoją 10 miesięczna córcie tylko ze ona nie chce pić mleka modyfikowanego z butelki wogole nie pije z butelki nic picie z niekapka ale nawet z niego nie chce mleka jak ja przekonać do mm dodam że w nocy pije cycka w dzień raz tylko a je w sumie wszystko zgodnie z rozszerzeniem diety dziękuję za pomoc

2014-10-31 20:31

Odstawienie od piersi dla mnie to trudny temat. Jedne dzieci bez problemu żegnają sie z piersią. Na inne nawet pieprz nie działa. Kiedys słyszałam, ze jest herbatka zmieniająca smak mleka, tylko nie wiem jak ona działa. Przypuszczam, ze moja Amelka to i po zmianie smaku chciałaby cycusia. Jeżeli karmienie piersią nie przeszkadza mamie i dziecku to myślę, ze z odstawieniem mozna poczekać. Nie chce straszyć ale moja mimo tego, ze skończyła roczek nie byla chętna do odżywienia. Czasami potrzeba duzo cierpliwości i wytrwałości w tym temacie.

2014-10-31 12:16

juja ja miałam podobny problem gdy mały ząbkował i nie chciał ssać piersi. Wtedy podawałam mu moje mleko przez strzykawkę i pił chętnie. Ale miał 6 miesięcy. Czy starsze dziciątko tak zechce? Nie wiem ale moze twoja córa spróbuje z ciekawości.

2014-10-30 10:39

Aniami u mnie jest identyczna sytuacja dlatego się poddałam i poczekam aż rok skończy

2014-10-30 10:23

Ja mam ten sam problem, moja corka tylko cyca by chciala, mleko mm raz wypije, raz nie, a w nocy to juz w ogole musi sie do cycka przytulic:( Nie wiem jak ja odstawic a chcialabym juz, w nocy nie chce w ogole smoka, tylko cycek pomaga bo inaczej jest przerazliwy placz...

2014-10-29 19:05

Dziękuję bardzo postanowiłam ze jeszcze ja będę karmila do grudnia aż skończy roczek te dwa miesiące szybko miną może później będzie jej łatwiej pożegnać się z cycusiami

2014-10-28 19:57

Witam, a Pani chce jej tą mieszankę to podawać w ramach zaspokajania pragnienia? Czy żeby miała mleko? Mnie jest trudno radzić coś w sprawie "namawiania" do mieszanki, bo najchętniej radzę karmić dalej swoim mlekiem, to i przyzwyczajać się dziecko nie musi... Natomiast jeśli jest to z Pani punktu widzenia konieczne, to może po prostu do picia dać jej to, co toleruje (woda, niesłodzona herbatka), a mleka domieszać do kaszy, zupy czy deseru owocowego.

2014-10-22 21:44

J.Bugaj właśnie na tez kupiłam smoczek 9+ i mała pije picie z niego ale za mocno leci będę musiała kupić drugi a jeśli chodzi o bebiko to zuzia nie chce go wcale pić ale za chwilę jej ząbek wyjdzie i będę dalej próbowała może się uda w końcu nie ja pierwsza i nie ostatnia mam pewnie taki problem

2014-10-22 10:47

eh! przechodziłam to samo. Moj synek tez od poczatku karmiony piersia wogole nie chcial butelki. jak widzial ze sie do niego zblizam z butla to odwracal buzke i zaciskal zeby...ale sie nie poddawalam...dawalam zabawki ulubione wlaczalam mu piosenki z yt ktore uwielbia i wkoncu zlapal...ale ale pociagnal ze dwa razy i odrzut...niedoswiadczona sluchalam rad kolezanek kupowalam coraz drozsze mleka bo podobno najbardziej zblizone do mleka matki , zmienialam smoczki a co za tym idzie butelki bo przeciez roznych producentow nie pasuja do siebie i nic. nie chcial nie pasowało mu. wkoncu kupilam zestaw lovi i mleko bebiko i eureka maly zalapal. niestety znow wzielo gore moje niedoswiadczenie i kupilam mu smoczek 9+ m. maly nie radzil sobie z za duza dziurka nie nadazal lykac denerwowal sie. Ale zmienilismy smoczek na 3+ i jest super. Pije mleczko z butelki i powiem wiecej cieszy sie jak widzi ze robie mu mleczko tak jak kiedys cieszyl sie jak widzial piers :) a mnie cieszy usmiech na jego buzce :)::)