Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1137 Wątki)

co ma wspólnego skaza białkowa matki do karmienia piersią?

Data utworzenia : 2014-10-08 12:45 | Ostatni komentarz 2014-10-09 07:36

D.Sypianska

3714 Odsłony
10 Komentarze

Witam mamy! Jak w tytule opiszę problem skazy białkowe do karmienia piersią. Otóż: ja od dziecka miałam skaze białkowa. Gdy byłam w ciąży pytałam się różnych lekarzy czy będę mogła karmić piersią. Każdy ale to każdy odpowiadał że bez problemu. Ze to nie ma wpływu na dziecko. . Co się jednak okazało gdy urodziłam to zaczęłam karmić piersią przez pierwsze 3 dni było super ale potem się zaczęło.. wysypalo mnie na całym ciele. Poszłam do lekarza, powiedziałam że karmię piersią i okazało się ze nie mogę. Było to dla lekarza bardzo dziwne, powiedział że z takim czymś spotyka się pierwszy raz. Ze dziecko przecież ściąga ze mnie białko a nie dostarcza. Po dwóch miesiącach dopiero doszłam do siebie.

2014-10-09 07:36

Teraz mam mętlik w głowie. Jednak lekarze wyraznie powiedzieli,że to skaza od karmienia. Też mnie to dziwilo. I przykro mi było ze nie mogłam mojego maluszka karmić: (

2014-10-08 23:35

Faktycznie bardzo dziwne i jestem ciekawa czy to faktycznie karmienie piersią było przyczyną. Ja sama skazy nie mam ale krotko po porodzie też obsypało mnie, doslownie place całe. , zgrubiona, czerwona i swędzaca skóra. Kilka dni wytrzymałam az na ostrym dyżurze wylądowałam:/ ale nikt tego z karmieniem nie skojarzył. Coś tam w kroplówce i zastrzyku dostalam, odrazu nie pomogło ale po jakimś czasie zniknęło. Do teraz nie wiem co bylo przyczyną.

2014-10-08 21:43

Lekarzem nie jestem, ale też mi się to wydaje co najmniej dziwne. Bo to przecież nie ma żadnego związku. A białka mleka kobiecego to nie białka mleka krowiego i one nie uczulają, zresztą Ty przecież go nie piłaś. Mi na początku ciąży hormony bardzo nasiliły alergię skórną, a po porodzie hormony szaleją jeszcze bardziej, więc ja tak jak poprzedniczki obstawiam, że to przez to, A może podczas porodu lub po nim dostałaś jakieś znieczulenie, leki itp i to była jeszcze reakcja na nie? Zawsze możesz sprawdzić przy drugim dziecku czy sytuacja się powtórzy ;) A może wypowie się jakaś mama, która ma skazę i karmi?

2014-10-08 21:04

może karmienie i związane z nim hormony nasiliły reakcje alergiczną, może w trakcie karmienia powinnaś bardziej restrykcyjną mieć dietę. No strasznie dziwne to.

2014-10-08 20:46

Ale byłam dokładnie badana ze względu na dziecko. Musieli lekarze dobrze sprawdzić czy jest w ogóle mała szansa na to żebym karmiła piersią. Zapewniam że po badaniach nawet dermatologa stwierdzono skaze przez karmienie.

2014-10-08 20:27

Według mnie musiałaś zjeść coś innego w tamtym czasie co spowodowało taką reakcję alergiczną. Pamiętajmy, że uczulenia mogą się pojawić nagle na rzeczy, które wcześniej nas nie uczulały.

2014-10-08 13:19

Tak, cały czas jestem na diecie. No lekarzy to także strasznie dziwilo. No w sumie mnie także. Nigdy na nic innego nie byłam uczulona jak tylko na produkty mleczne. Też się tego mię spodziewałam ze będzie miało to na wpływ karmienia a jednak. Mój mały na szczęście nie ma alergii ale lekarze mówili że jeżeli ja mam to on też może mieć. Na szczęście wszystko jest dobrze. Lekarz kazał sprawdzać czy mały ma śluz w kupce. Także też proponuje. Jak pojawi się to podobno pierwszy objaw alergii na mleko krowie.

2014-10-08 13:09

Dziwne jest to co opowiadasz. A nie było możliwe, że zjadłaś coś innego (nawet nie związanego z mlekiem) co mogło by Cię uczulić? Jesteś cały czas na diecie bezmlecznej? Ja mam wiele uczuleń, z tym, że nie na mleko. tylko na owoce, soje itd. W czasie karmienia nic pod tym względem się nie zmieniło. Uczulenie na białko mleka krowiego jest takie samo jak każde inne i nie ma nic wspólnego z karmieniem. Teraz moją córkę obserwujemy pod kątem uczuleń na białko mleka krowiego.