Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1136 Wątki)

pokarmy stałe

Data utworzenia : 2014-10-02 22:07 | Ostatni komentarz 2014-11-26 17:00

rzaba

8058 Odsłony
41 Komentarze

witam serdecznie, moj synek jutro bedzie mial 4 miesiące, w chwili obecnej jest karmiony moim mleczkiem z butelki lub piersi, kiedy powinnam zaczac wprowadzac pokarmy stale? od czego zaczeac, Maly wazy 7800, przy urodzeniu mial 3260.

2014-11-26 17:00

czyli tez wybrałaś zioła - ja tez tak wolę, ale szukałam czegoś co ma całe liście i tak włśnie jest z tymi herbatkami z Baby Mama Med - sa całe liście i kwiatki - ładnie to wygląda, mam pewność co jest w środku i od razu czuję że to dobra jakość, ale ja po prostu lubię takie rzeczy :)

2014-11-20 17:47

ja piję Herbatkę dla kobiety karmiącej Herbapolu:) i też jestem zadowolona. Zioła wchodzące w skład tej herbatki ułatwiają trawienie matce i dziecku, przeciwdziałają kolce jelitowej i wzdęciom u dzieci, ponadto działają relaksująco. nie wiem czy to dzięki tej herbatce, ale moja Zuzia nie miała problemów z kolką:)

2014-11-20 10:22

A może ktoś jeszcze, tak jak ja pije zioła na Karmienie Piersią? bo szukam opinii o baby mama med - dla koleżanki, która też zaczyna karmić i szukam większej "próby konsumentek" - co o tym sadzicie? piłyście? ja sobie chwalę jak na razie

2014-11-06 12:59

myślę podobnie - mam wprawdzie plan na półroczne karmienie wyłącznie mekiem a potem dopiero stopniowe wprowadzanie nowości ale jednak jeśli Marcinek nie byłby przekonany to nie dawałabym innych rzeczy na siłąę - póki pije zioła na Karmieni Piersią i dziecko ssie, to nie sądzę, zęby mogło mi zabraknąć pokarmu

2014-10-27 23:04

Popieram - poczytać już istniejące wątki, ale ja bym się absolutnie nie spieszyła. Teraz już z doświadczenia wiem, ze nie ma potrzeby szybko wprowadzać - dziecko samo się upomni, a chyba bardziej można zaszkodzić zbyt szybkim niż zbyt późnym wprowadzeniem pokarmów innych niż mleko.

2014-10-27 19:38

To prawda GĘŚ jest tłusta, ale zawiera dobry tłuszcz. Mięso z gęsi to bogactwo pełnowartościowego białka i nienasyconych kwasów tłuszczowych, w tym tak istotnych dla naszego zdrowia omega-3 i omega-6. Kwasy te wpływają m.in. na obniżenie poziomu złego cholesterolu (LDL) we krwi, a podwyższenie dobrego (HDL), ponadto wspomagają pracę mózgu. Dlatego też gęsina rekomendowana jest dla osób cierpiących na choroby sercowo-naczyniowe. Warto także docenić to, że mięso z gęsi dostarcza wielu cennych witamin – A,E, witaminy z grupy B, zwłaszcza niacyny – oraz składników mineralnych: potasu, fosforu, magnezu, żelaza, cynku, przez co wpływa na wydolność organizmu. Niektóre badania wskazują również na pozytywny wpływ gęsiny na samopoczucie i zaburzenia nastroju, a tłuszcz gęsi uznaje się za afrodyzjak. Warto też zwrócić uwagę, że ekologiczny sposób hodowli zapewnia brak sztucznych barwników i środków chemicznych w mięsie. http://www.poradnikzdrowie.pl/zywienie/co-jesz/gesina-mieso-z-gesi-jest-kaloryczne-ale-zdrowe-jak-podawac-gesine_38909.html

2014-10-27 19:18

Najlepiej jest kupić mięso w sklepie z żywnością ekologiczną lub jeśli mamy dostęp to od gospodarza ( tylko, że to mięso musi być przebadane ). Ogólnie kurczak nie jest zły tyko, że też nie wiem czym był karmiony, jak był hodowany itp. Dlatego lepiej podawać kaczkę, gęś czy indyka bo ten drób nie jest hodowany na masową skalę i nie przetrzymuje się go w klatkach. No i oczywiście w każdym mięsie można znaleźć chudszy kawałek bez tłuszczu i ten najlepiej podać małemu dziecku. Dobrze na tkankę kostną wpływa mięso królika i cielęcina. Dziecku nie powinno się podawać serduszek, żołądków i wątroby.

2014-10-27 10:36

ogólnie teraz trafić na dobre mięso, szczególnie jak się w mieście mieszka. Mi się kaczka i gęś za tłuste wydają. głównie na indyku robię zupki dla dzieci czy jakieś inne dania, jakoś najpewniejszy mi się wydaje