Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1135 Wątki)

boląca pierś

Data utworzenia : 2014-09-25 10:53 | Ostatni komentarz 2014-09-29 23:03

Zofia-1985

14037 Odsłony
23 Komentarze

Witam, Od wczoraj od rana mam taki problem że boli mnie prawa pierś nie jest to związane z nadmiarem mleka bo nie czuję żeby była przepełniona jest w miarę miękka, ale czuję że bolą mnie gruczoły mlekowe. Nie wiem jak rozpoznać czy nie jest to przypadkiem zapalenie. Uczucie jest takie jak po uderzeniu, ale nie mam żadnego siniaka. Czy któraś z Pań miała podobny problem, co mogę zrobić domowym sposobem?

2014-09-25 14:04

Zosiu mi tworzy się takie zgrubienie właśnie od kopniecia. Wtedy też boli mnie pierś. Przystawiam wtey jak najczesciej młodego do tej piersi tak żeby broda była od strony zgrubienia. No i czesto rozmasowuję to mniejsce.

2014-09-25 13:38

Zosia wydaje mi się, że przyczyną takiego bólu może być silne kopnięcie, o którym piszesz. Jeśli nie masz objawów zapalenia piersi (dreszczy, gorączki) to przyczyna leży raczej w urazie mechanicznym. Spróbuj delikatnie rozmasować bolące miejsce. Jeśli jednak ból nie ustąpi po 2-3 dniach udałabym się na twoim miejscu do lekarza.

2014-09-25 13:20

A nie wyczuwasz jakiś zgrubień w piersi albo guzków? Ja tak kiedyś miałam i był to przytkany kanalik mleczny. Też cała pierś mnie bolała, a to zgrubienie wymacałam sobie przypadkowo podczas mycia. Stosowałam okłady z zimnych liści kapusty wcześniej trochę zmiażdżonych, a przed karmieniem i w trakcie próbowalam delikatnie rozmasować te miejsca ze zgrubieniami i po kilku dniach przeszło. Umówiłam się też do lekarza, ale akurat jak poszłam na wizytę to było już dużo lepiej.

2014-09-25 13:14

to raczej nie zapalenie.... sama już nie wiem. może JJ mnie jednak kopnął przy przebieraniu i to od tego :/

2014-09-25 11:53

Przyczyny zapalenia piersi: -nieregularne karmienia, dokarmianie lub skracanie karmień, co powoduje zaleganie mleka, -niewygodna, zbyt obcisła, nie przepuszczająca powietrza bielizna, -zła technika przystawiania dziecka do piersi powodująca nieskuteczne opróżnianie piersi, -bakterie obecne w nosogardzieli niemowlaka, -uszkodzone i krwawiące brodawki stanowiące idealną pożywkę dla bakterii i grzybów. Co powinno nas zaniepokoić, czyli objawy zapalenia: -gorączka, -dreszcze, -bóle głowy, -ból i zaczerwienienie piersi, -stwardnienie i opuchlizna piersi. Leczenie zachowawcze: -gdy dziecko słabo ssie opróżniaj pierś odciągając pokarm laktatorem, -często przystawiaj niemowlę do chorej piersi, -dziecko przystawiaj w pozycji do karmienia 'spod pachy' lub 'brzuch do brzucha', -między karmieniami stosuj zimne okłady, -stosuj okłady z liści białej kapusty, po schłodzeniu zrób dziurki, aby puściły sok, -masuj piersi ruchami kolistymi w stronę sutka, -noś luźniejszą, przepuszczającą powietrze bieliznę. http://dzidziusiowo.pl/mamy-dziecko/niemowlak/128-zapalenie-piersi Zosiu ja przy zapaleniu piersi odczuwałam ból, pierś była twarda i czułam się tak jakbym miała grypę.

2014-09-25 11:47

Aniu sama nie wiem z czego ten ból, bo właśnie gorączki też nie mam. Masowałam pierś wczoraj i dzisiaj rano, ale nie pomaga to za bardzo. Liście kapusty wiem, ze pomagają ale akurat nie mam, muszę kupić... Stosowałam wczoraj lampę Bioptron i jest nieco lepiej, ale i tak mnie to martwi, ze pierś boli i boli i nie przestaje. Boli cały czas,a przy dotyku i nie daj Bóg jak mały mnie tam kopnie czy ręką zahaczy to masakra...

2014-09-25 11:14

Zofia, ale boli Ce bardzo? Bo z tego co wiem, to przy zapaleniu bardzo boli piers. Sama nie mialam, ale czasem tez mam takie tepe bole, czesto wtedy gdy np w nocy mala troche mni pociagnie za brodawki i jakos tak na reszte piersi mi promieniuje. No i zapalenie chyba jest skutkiem zastoju w piersi, wiec wtedy trzeba przystawiac czesciej maluszka. Ponoc dobrze dziala masaz i przykladanie lisci kapusty. A wlasnie, masz goraczke? Mi sie tak z opisu wydaje ze to nie jest zapalenie, wiecej tutaj moze poczytaj, ponoc poza okresem pologowym wystepuje bardzo rzadko: http://dzidziusiowo.pl/mamy-dziecko/niemowlak/128-zapalenie-piersi