Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1135 Wątki)

boląca pierś

Data utworzenia : 2014-09-25 10:53 | Ostatni komentarz 2014-09-29 23:03

Zofia-1985

14038 Odsłony
23 Komentarze

Witam, Od wczoraj od rana mam taki problem że boli mnie prawa pierś nie jest to związane z nadmiarem mleka bo nie czuję żeby była przepełniona jest w miarę miękka, ale czuję że bolą mnie gruczoły mlekowe. Nie wiem jak rozpoznać czy nie jest to przypadkiem zapalenie. Uczucie jest takie jak po uderzeniu, ale nie mam żadnego siniaka. Czy któraś z Pań miała podobny problem, co mogę zrobić domowym sposobem?

2014-09-29 23:03

Serdecznie dziękuję za odpowiedź. Będę miała na uwadze co robić w podobnych przypadkach...

2014-09-29 13:21

Witam, taki umiejscowiony ból piersi może wynikać z zapalenia, ale też z przytkania się kanalika. Może być też po jakimś urazie. Przy zapaleniu piersi zwykle to miejsce jest poza bólem twarde, obrzęknięte i zaczerwienione, poza tym pojawiają się objawy ogólne - uczucie rozbicia, gorączka, dreszcze. Jeżeli jest tylko ból, bez zaczerwienienia, tylko jest wyczuwalny drobny guzek (albo nawet nic), to pewne raczej przytkany kanalik. Może on być również związany z urazem - uraz może spowodować przytkanie się kanalika. W każdym razie postępowanie podobne - przede wszystkim dobre opróżnianie piersi, czyli przystawiać dziecko w takiej pozycji, żeby po stronie bólu był nosek a najlepiej broda, wtedy skuteczniejsze jest opróżnianie. Jednocześnie można lekko (delikatnie) masować pierś na przebiegu tego potencjalnie zatkanego kanalika, w kierunku wypływu mleka. Przed karmieniem można tam zrobić ciepły okład, a po karmieniu zimny na to miejsce. W przypadku objawów ogólnych sugerujących zapalenie można wziąć ibuprofen 4 x na dobę po 200-400 mg - przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie. I jeżeli objawy nie ustępują przez 1-2 dni to koniecznie do lekarza, żeby obejrzał, czy nie potrzeba antybiotyku (można też najpierw do konsultanta laktacyjnego, to powie, czy trzeba do lekarza)

2014-09-28 20:12

Na zacmienie- forum lovi;)

2014-09-28 15:34

No ale widzicie zaćmienie miałam, bo przecież ciepły prysznic albo okład to podstawa a ja się zawiesiłam. Już jest całkiem dobrze, więc potwierdzam, że prysznic+masaż okazały się skutecznymi zabiegami :)

2014-09-28 10:34

Ja właśnie też słyszałam, że prysznic pomaga lub ciepłe i zimne okłady i oczywiście jak najczęstrze przystawianie dziecka do piersi. Dobrze, że już jest wszystko w porządku:)

2014-09-27 19:18

Dokladnie, warto moze juz na poczatku jak pobolewa zrobic goraca kapiel lub goracy prysznic i wymasowac piers:)

2014-09-26 21:18

Pewnie ciepło podziałało rozluźniająco i mleko swobodnie wyplynęło. Dobrze, że jest lepiej :)

2014-09-26 18:10

Wiecie co jakoś się rozwiązało, już mniej boli i na szczęście mleko leci, bo martwiłam się, że w ogóle przestanie :( ale leci cały czas, więc nie wiem co to było. Bardzo pomógł gorący prysznic.